שתף קטע נבחר

המו"מ עם הרוצח מטולוז: "לא מפחד מהמוות"

ערוץ טלוויזיה צרפתי חשף הקלטות מהמצור של כוחות הביטחון על ביתו של מוחמד מראח. "אני נחוש", אמר הרוצח למי ששוחח איתו, "אל תשכח שיש לי נשק ביד, אני יודע איך אתם פועלים"

ערוץ הטלוויזיה הצרפתי TF1 פרסם היום (יום א') לראשונה הקלטות מהמצור על ביתו של המחבל מוחמד מראח שביצע את הטבח בבית הספר היהודי בטולוז ורצח חיילים צרפתים. המצור, שנמשך 32 שעות, נגמר במותו של הצעיר מירי כוחות הביטחון.

 

בקטעים שפורסמו אומר מראח כי הוא נכון להמשיך במסעו הרצחני וטוען שיש לו קשרים לארגון אל-קאעידה ולפשע המאורגן ומסביר כיצד הצליח לחמוק משירותי הביטחון שעקבו אחריו.

 

"אני נחוש", אומר מראח לשוטר המנהל עמו מו"מ, "לא עשיתי זאת כדי שאתפס, אתה רואה. אנחנו מנהלים מו"מ, אנחנו במהלך מו"מ. אחר כך, אל תשכח שיש לי נשק ביד, אני יודע מה עומד לקרות, אני יודע איך אתם פועלים".

 

"אני יודע שאתם עלולים לירות בי, זה סיכון שאני לוקח. דעו שמולכם עומד גבר שלא מפחד מהמוות. אתם אוהבים את החיים", הוסיף מראח, על פי ההקלטות.

 

בעבר פרסמו כלי תקשורת בצרפת ציטוטים מדבריו האחרונים של מראח, אך לא פרסמו הקלטות בקולו ונסמכו בעיקר על מקורות משטרתיים. על פי הדיווחים בעבר, מראח הודה בפני השוטרים המיוחדים שצרו על ביתו כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע בבית הספר "אוצר התורה". מראח גם סיפר שהוא לא רצה לסיים את חייו כ"קמיקזה" (מחבל מתאבד) משום שרצה להיות מסוגל לבצע עוד רציחות, "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם".

 

מראח היה אחראי לשורה של מעשי רצח מסתוריים באזור טולוז שבדרום צרפת. בתחילה רצח מראח, שהושפע מגורמים איסלאמיסטיים קיצוניים, שלושה חיילים צרפתים - לכאורה בשל חלקם במאמץ המלחמתי של המערב נגד גורמי טרור באפגניסטן.

 

בצרפת לא הצליחו לשים את היד עליו, וכמה ימים אחר כך הוא הגיע רכוב על אופנוע לבית הספר היהודי בטולוז. הוא רצח את הרב יונתן סנדלר (בן 29) ושני בניו אריה (6) וגבריאל (3), וכן את הילדה מרים מונסנגו (8), שבה גם ביצע ללא רחם וידוא הריגה. את מעשי הרצח שביצע הוא תיעד במצלמת וידאו, אולם הסרטונים לא פורסמו.

 

אחרי הטבח המחריד שביצע מראח בבית הספר היהודי עלתה המשטרה על עקבותיו. הוא התגלה מתבצר בדירה בטולוז, והמשטרה צרה במשך יותר מיממה על ביתו תוך שהיא מנהלת איתו משא ומתן. בסופו של דבר פרצו שוטרים לדירה, ובתום קרב יריות עם מראח חיסלו אותו בירייה בראשו. במהלך שעות המצור הבהירו אנשי הרשויות בצרפת כי הם מקווים ללכוד את מראח בחיים כדי שיבוא על עונשו.

 

אחרי מותו של מראח עלתה השאלה היכן יש לקבור את גופתו, כדי לא להפוך את מקום

הקבורה לאתר עלייה לרגל. בסופו

של דבר היא נטמנה בטקס מצומצם - בהשתתפות 15 אנשים בלבד - ליד טולוז.

 

מעשי הרצח האכזריים שביצע מראח העלו מחדש לתודעה בצרפת את בעיית המהגרים, והובילו גם את נשיא צרפת היוצא, ניקולא סרקוזי, שבאותם ימים נאבק על כהונה נוספת, להשמיע התבטאויות נציות יחסית נגד בוא מהגרים לצרפת. מצדם של המהגרים הועלו שוב הטענות על הקיפוח שלהם והזנחתם.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראח. "אני יודע שאתם עלולים לירות בי, זה סיכון שאני לוקח"
צילום: AFP
מומלצים