שתף קטע נבחר

סתימת פיות בתל אביב? ישיבת מועצה ללא קהל

נמשך העימות בין חולדאי לאנשי המחאה החברתית. לאחר שלפני כשבועיים הגיעו כמאה פעילים לישיבת המועצה ועוררו סערה, הודיעה העירייה כי הישיבה מחר תתקיים ללא קהל. ומה עם פומביות הדיון? הישיבה תוקרן על מסך מחוץ לאולם

ישיבת מועצת העיר תל אביב תתקיים מחר (ב') ללא קהל. כך הודיעה היום העירייה. ההחלטה באה בתגובה לישיבה הקודמת שנערכה לפני כשבועיים, אז הגיעו כמאה פעילים לאולם וקראו לראש העיר רון חולדאי להתפטר. באופוזיציה מתחו ביקורת חריפה על ההחלטה. "ראש העיר בוחר לסגור עצמו מפני הציבור ומפני ביקורת", אמר ל-ynet יו"ר סיעת לתת לחיות, ראובן לדיאנסקי.

 

 

בהודעה שפרסמה העירייה נכתב: "הישיבה תתקיים ללא קהל, כאשר פומביות הדיון תישמר על ידי הקרנת הישיבה על מסכים מחוץ לאולם המועצה, בהתאם להוראות הדין". אולם לטענת לדיאנסקי, ראש העיר חולדאי בחר בצעד זה כדי לא לתת מענה ענייני לטענות נגד המדיניות האנטי-חברתית שלו.

 

יואב גולדרינג, חבר סיעת עיר לכולנו שהגישה הצעת אי אמון בראש העיר הוסיף כי "להחלטת העירייה יש השלכות ציבוריות קשות שמהוות המשך ישיר לאופן שבו הוא מתייחס לדמוקרטיה בשלטון המקומי". לדבריו, העובדה שנבחרי הציבור לא רואים את בוחריהם "מגנה על סיעות הקואליציה מעימות עם אלה שכרתו איתם חוזה פוליטי, ומאפשרת להם להצביע נגד האינטרס הציבורי מבלי להביט לציבור בעיניים". 

 

כך זה נראה בעבר כשישיבה נערכה ללא קהל

 

שרון לוזון, גם הוא מסיעת עיר לכולנו, ציין כי הם הביעו התנגדותם להחלטה והבהיר כי יביעו אותה גם מחר במהלך הישיבה. "אנחנו קוראים לתושבים להגיע לישיבה", אמר. "אולי כדאי שראש העירייה יבין שיש פה שלטון דמוקרטי. ההחלטה הזו היא פשוט סתימת פיות, במטרה להעביר הסעיפים כמה שיותר מהר ולהימנע מביקורת ציבורית".

 

מהעירייה נמסר בתגובה כי "לאור התנהלות ישיבת המועצה הקודמת, אשר הופסקה בשל התפרעויות והפרעות חוזרות ונשנות מצד הקהל, הוחלט כי ישיבת המועצה הקרובה, שאינה ישיבה מן המניין, תתקיים ללא קהל באולם ההנהלה בבניין העירייה".

 

יו"ר מועצת העיר יעל דיין הוסיפה: "המטרה של מועצת העיר היא ניהול העיר וקבלת החלטות. פורום נבחרים שמתכנס ומקבל החלטות איננו פורום של דיון עבור הקהל, אלא של שמיעה. בישיבה האחרונה היה צד שרצה להישמע ולפוצץ והיה צד שרצה לקבל החלטות. אנו שומרים על שקיפות על ידי הקרנת הישיבה על מסכים, על פי חוק. אין שום חוק בעולם שמתרגם את זה לפגיעה בדמוקרטיה או לסתימת פיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון חולדאי ויעל דיין ב"ישיבת המריבה"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים