שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

זיכוי אולמרט: "נורה אדומה למשפט הולילנד"

בין טלנסקי לש"ד: בית המשפט כינה את העד המרכזי "מבולבל, הזוי וכוזב" וזיכה את אולמרט מפרשת "מעטפות הכסף", אבל במשפט הולילנד הפרקליטות ממשיכה להסתמך על עד המדינה. פרקליטת אחד הנאשמים: איך מעלים עד שמודעים לשקריו?

כיצד תשפיע הכרעת הדין במשפטו של אהוד אולמרט על פרשת הולילנד, שבה נאשם אולמרט ומעורבים נוספים בשוחד ובעבירות שחיתות נוספות? עו"ד אירית באומהורן, שמייצגת את אחד המעורבים בפרשת הולילנד, מקווה שפסק הדין "ידליק נורה אדומה" בפרקליטות. "אני מקווה שמישהו יתעשת", היא הוסיפה.

 

אולמרט זוכה - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

עו"ד באומהורן, שמייצגת במשפט הולילנד את אליעזר שמחיוף, סגן ראש העיר ירושלים לשעבר, אמרה אתמול (יום ג') ל-ynet כי "הדרך היחידה שהזיכוי יכול להשפיע זה אם ראשי הפרקליטות יקראו את פסק הדין ויפיקו לקחים". לדבריה, אם בפרקליטות יבינו שהיה ליקוי בהתנהלותם במשפט אולמרט, "אולי הם יבינו שגם בהולילנד יש בעיה בהתנהלות, למרות שמדובר בסיפור אחר".

 

לאחרונה החל עד המדינה בפרשת הולילנד במתן עדות מוקדמת, וההחלטה גררה ביקורת רבה על הפרקליטות שחתמה הסכם עם עבריין שאמינותו מוטלת בספק. מבקרי הפרקליטות טענו כי היא נשענת על כרעי תרנגולת והעריכו כי בית המשפט לא יקבל את דבריו.

 

"הם צריכים להרים גבה ולשים סימני שאלה לגבי החתימה שלהם על הסכם עד המדינה", הוסיפה עו"ד באומהורן לאחר שהעד שעליו נבנה תיק "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, כונה "עד הזוי, כוזב ומבולבל". באומהורן אמרה בנוגע לש"ד כי "בפרקליטות אומרים שיש להם ראיות נוספות מעבר לעדות שלו. אני שואלת איך מעלים עד מדינה שמודעים לשקרים שלו? שלא מגישים את היומנים שלו? שנותנים לו כסף ומסתירים מאיתנו כמה כסף הוא מקבל?".

 

טלנסקי. כונה "עד מבולבל" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
טלנסקי. כונה "עד מבולבל"(צילום: גיל יוחנן)

 

"כל הקווים שנקבעו פשוט נשכחו". עד המדינה בפרשת הולילנד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"כל הקווים שנקבעו פשוט נשכחו". עד המדינה בפרשת הולילנד(צילום: מוטי קמחי)

 

לדבריה, "כל משפט הולילנד ברובו מסתמך על סיפורים של מישהו שמגדירים אותו כשקרן, רמאי ועבריין, הוא המשחד המרכזי. זה משהו שלא היה כדוגמתו. מי שרוצה להגיש כתב אישום, להוט להגיש כתב אישום. יש הנחיות שנכתבו בפרקליטות המדינה, כנראה ששכחו אותם".

 

עו"ד באומהורן הוסיפה בראיון לחדשות ynet ברדיו האזורי: "ההכרעה היא משמעותית להרבה מאוד גורמים, גם במערכת הפוליטית וגם במערכת המשפט. הפרקליטות צריכה להפיק לקחים מהזיכוי המהדהד הזה, לא רק מהשורה התחתונה, אלא גם מהתנהלות לאורך כל הדרך. אני שמחה בשמחתו של הנאשם לשעבר אולמרט, אבל אני עצובה עבור הפרקליטות שתיאלץ כעת לעשות חושבים".

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, היה עוד יותר נוקב. "בית המשפט יצא באמירה ברורה מאוד לגבי מה קורה כאשר הפרקליטות מסתמכת על עד מרכזי שקרן", אמר בעקבות הכרעת הדין בפרשת טלנסקי. "חשוב שהפרקליטות תלמד לקח ותפנים את המסר של בית המשפט, כי במקרה של הולילנד מדובר בעד שקרן פי כמה וכמה שלעומתו טלנסקי הוא צדיק".


פורסם לראשונה 10/07/2012 23:07

 

בהכנת הידיעה השתתפו רון נוטקין וחן זאוסמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אהוד אולמרט
צילום: אוהד צויגנברג
מקווה שמישהו יתעשת. עו"ד באומהורן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים