שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש לשכת עורכי הדין: ועדת בדיקה לפרקליטות

  עו"ד דורון ברזילי פנה לראשי מערכת המשפט בבקשה להקים ועדת בדיקה חיצונית שתבחן את התנהלות הפרקליטות בעניינו של אולמרט, כדי לטפל ב"משבר האמון הקשה בין אזרחי המדינה מול הפרקליטות והמשטרה - משבר בעל השלכות הרות גורל, שלא נוכל להשלים עמן"

  בעקבות הכישלון הצורב שספגה הפרקליטות עם זיכויו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מהאישומים המרכזיים נגדו פנה ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, במכתב לשר המשפטים, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה, ודרש להקים ועדת בדיקה חיצונית שתבחן את התנהלות הפרקליטות בעניינו של אולמרט.

   

  טלטלה פוליטית משפטית - דיווח מיוחד ב-ynet

   

  "הריני מתכבד לפנות אליך בעקבות זיכויו של ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, בפרשות המכונות 'ראשונטורס', 'טלנסקי' והרשעתו בסעיף של הפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות, בבקשה למנות ועדת בדיקה לבחינת התנהלות הפרקליטות במקרה זה", כתב ברזילי.

   

   (צילום: עומר מירון) (צילום: עומר מירון)
  (צילום: עומר מירון)
   

  "כראש לשכת עורכי הדין בישראל אני רואה בדאגה את הקולות בציבור ובתקשורת היוצאים נגד פרקליטות המדינה וסבור שבנסיבות העניין ועל מנת לחזקה, אין מנוס מהקמת ועדת בדיקה חיצונית ובלתי תלויה בעלת סמכויות שתידרש לעניין העמדתו לדין של ראש הממשלה לשעבר ובכלל אופן התנהלות הפרקליטות וקבלת ההחלטות בהליך המשפטי הנוגע לו.

   

  "בהמשך לכך, סבורני כי ככל שיתגלו ליקויים בהתנהלות מי מהפרקליטות ובכלל זה באופן הפעלת שיקול הדעת, הרי שיש לנקוט צעדים המתבקשים ולא להסס ואף להסיק מסקנות אישיות ככל שיידרש הדבר". 

   

  ברזילי הסביר כי לא ניתן להתעלם מהתחושות הקשות בציבור ובוודאי בתקשורת, "הרואים במקרה דנן ביטוי להתנהלות בלתי הולמת של גורמי אכיפת החוק, דבר המבטא את משבר האמון הקשה בין אזרחי המדינה אל מול הפרקליטות והמשטרה - משבר בעל השלכות הרות גורל, שלא נוכל להשלים עמן".

   

  הוא טען עוד כי על מנת להגן על המערכת ולהבטיח את אמון הציבור בפרקליטות, חשוב שהציבור בישראל יראה כי נערכת בדיקה אמיתית ומתקבלות ההחלטות המתחייבות.

   

  "אין מדובר בתיק שגרתי, אלא בתיק שהוביל להחלפת ראש ממשלה בישראל שלא בדרך של בחירות דמוקרטיות ובכך ביטל את ריבונות העם ופגע בה. מאחר ששני האישומים בהם אולמרט זוכה הם אותם אישומים שהובילו להתפטרותו, הרי שבמבחן המציאות והתוצאה יש יסוד לטענה שהחלטת הפרקליטות השפיעה על הליכים דמוקרטיים במדינת ישראל ובכך לא ניתן לעבור לסדר יום". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עו"ד ברזילי. לא לעבור לסדר היום
  צילום: בועז אופנהיים
  אולמרט. אין מדובר בתיק שגרתי
  צילום: EPA
  לדור. להבטיח אמון הציבור
  צילום: אוהד צויגנברג
  וינשטיין ונאמן. לקבל החלטות
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים