שתף קטע נבחר

אתם צריכים כלב אמיתי בכנסת

אפילו כלבים משרתים בצה"ל, אז למה לא כולם? השיטה דפוקה ולכן החלטתי להפסיק להסתובב עם הזנב בין הרגליים ולרוץ לכנסת. גם אני אשתין עליכם, אבל לפחות אחריי מנקים

מנהיגות זה לדעת לקבל החלטות. לדעת לחתוך בצמתים גורליים, לקבל החלטה גם אם היא קשה. זה או שיש לך או שאין לך. איך אמר פעם צ'רצ'יל? לעולם אל תפחד ללכת אחרי הזרם ואל תפחד לקחת את הזרם אחריך. מנהיג גדול היה צ'רצ'יל.

 

פעם גם בישראל היו מנהיגים גדולים, נבחרי הציבור פעלו כשליחיו ועשו בשבילו. והיום מה? חבורת מסורסים. יקימו ועדה ועוד ועדה. העיקר לא להחליט. ישראל, סליחה על הביטוי, צריכה מנהיג עם ביצים - ולא סתם ביצים, ביצים גדולות, בדיוק כמו שלי. לא סתם מרחרחים לי אותן פעם ביום.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

לדור שעיר לעזאזל / אמנון סטרשנוב

פתאום זה היכה בי, הילדים מגורשים / ענת טאובה

 

 

אני הוגו, בולדוג צרפתי, המועמד שלכם לכנסת. תנו לי צ'אנס חברים, תנו הזדמנות להוכיח שזה אפשרי, שגם כלב אמיתי יכול להיות מנהיג במדינה הזו. אני אקבל בשבילכם החלטות, אם צריך אצא למלחמות, אטיל עליכם גזרות, לפני בחירות אני אעשה לכם הקלות. תנו לי גם לכבות עבורכם שריפות, גם להיות הראשון לזהות ואפילו להסתבך עבורכם בחקירות פליליות. אהיה התקווה שלכם בכנסת.

 

איך הגעתי לכאן?

אני בן כמעט 5 (כפול 7 שנים), יליד ישראל. את אבא מעולם לא הכרתי, אימא גידלה אותי לבדי. בזיעת אפה נלחמה כדי לשים אוכל בקערה. אשה קשת יום שעבדה כמו כלב רק כדי שהבן שלה יצליח - זה היה החלום שלה. לשכנים סיפרה שזה שאני דובר עברית וצרפתית שפת אם זה בונוס גדול. שכך אוכל להיות כל מה שרק ארצה כשאהיה גדול.

 

אבל באותם ימים, בשיכונים, זה היה נראה כמו חלום רחוק. סבלנו מאוד, קיפוח עדתי, אתם יודעים. לך תסתובב עם שם כמו הוגו ומבטא צרפתי בפארק. עד היום אני זוכר את הריב ההוא עם חץ, הכלב של רוזנטל מרחוב ההסתדרות. הבן כלבה, הפודל הלבן, נהם: "אתה גזעי? חבוב, זה שאימא שלך אלג'יראית ואבא מרוקאי לא עושה אותך צרפתי". את ההשפלה הזו אזכור כל חיי. מאז נדרתי נדר, שאלחם כל חיי באפליה בחברה הישראלית.

 

פתאום קם הוגו ומרגיש כי הוא עם 

 

כשהגעתי לגיל 2.57, התייצבתי כמו כולם בבקו"ם. אני הרי לא משתמט. אמרתי להם "אני, רק גולני". אבל קצין מיון הוריד לי פרופיל בגלל האסטמה. ואני ברעל, גרגרתי "לא גולני לא מתפנה", בסוף הבינו שאני מלא מוטיבציה לתרום ושיבצו אותי בעוקץ. עד היום בפגישות מחזור של הצוות מזכירים לי איך הייתי נוחר באוהל מתוך שינה, הורג לחבר'ה את השש שעות מטכ"לי. בקיצור, הייתי לוחם מצטיין, התקדמתי בסולם הדרגות והשתחררתי סגן אילוף.

 

אני, רק גולני. הוגו בעד שוויון בנטל (צילום: קמפיין "וופ") (צילום: קמפיין
אני, רק גולני. הוגו בעד שוויון בנטל(צילום: קמפיין "וופ")

 

אחרי הצבא בא הסטארט-אפ, איך אומרים? אנחנו היהודים, עובדים עם הראש. גייסתי בוגרי 8200 ופיתחתי אפליקציה של כלב שחוזר אחריך בקול מצחיק. זה הלך טוב עד שמישהו פיתח אפליקציה דומה עם חתול. המכירות ירדו, העלויות עלו, שכר מלונה רצח, מחירי הבונזו בשמיים והמסים, אוי המסים. שושי מהבנק מתקשרת אליך ב-8 בבוקר ואומרת לך, "הוגו מה עם האובר?" ואתה? מרגיש שהמציאות חונקת כמו עצם בגרון.

 

מנקר כל הדרך לכנסת 

   

אכלתי דשא וחשבתי שזה יעבור

בהתחלה התביישתי, שאחד בגילי לא סוגר את החודש. אבל יום אחד בפארק, בשיחה עם עזית ידידה שלי, הבנתי שכולנו באותה סירה. משתינים עלינו, ואנחנו? מרחרחים ואומרים "גשם". עזית, אחת הכלבות הכי מרשימות שפגשתי, שירתה במשטרה בדרגת רב-הב, אוהבת את ישראל אבל שוקלת לעזוב לאמריקה. אחרי שנים בקבע כאם חד-הורית לארבעה גורים, המדינה לא עוזרת לה לקנות מלונה. עובדת כמו כלב 12 שעות ביממה באבטחה, על זה לוקחים לה 35% מס, וזה עוד לפני חיסונים ותולעת הפארק. מה, לעזית הכלבה הצנחנית לא מגיעה מלונה? אין לה זכות לשלוח את ילדיה לאילוף אקדמי? לא מגיע לה לחיות כמו בנאדם? מה אנחנו, כלבים?

 

הכדור במגרשו  (צילום: קמפיין "וופ") (צילום: קמפיין
הכדור במגרשו (צילום: קמפיין "וופ")

 

זה התבשל אצלי הרבה זמן בבטן. חשבתי שאוכל קצת דשא וזה יעבור, אבל זה רק הלך וגבר. בסוף החלטתי להפסיק להסתובב עם הזנב בין הרגליים, לקפוץ למים העמוקים ולרוץ לפוליטיקה. מאז ומתמיד הייתי איש מרכז. תמיד הייתי נאמן לערכים ולאמת שלי ואצלנו, כמו שאתם יודעים, נאמנות היא מעל הכול. אני רואה חלק מהפוליטיקאים שמסתובבים היום במשכן, נובחים ומייללים בכאילו. ואצלנו, איך אומרים, כלב נובח לא נושך. נכון, הרוב באמת עושים עבודה לא רעה אבל עדיין, זה לא חוכמה להחליט בקטנה - ישראל מחכה להחלטות היסטוריות. מה קיבלנו עד היום? כלבת! אז אם זה המצב, אולי הגיע הזמן לכלב אמיתי בהנהגת המדינה.

 

מוכן למזנון הכנסת 

   

אנשוך כשצריך, אלקק כשצריך

אני לא נובח נגד ימין או שמאל, לא מגרגר על ראש ממשלה זה או אחר. תבינו, כל השיטה שלכם דפוקה! כולכם אשמים. חייבים החלטה, חייבים לשנות. אני לא בא להכפיש מגזר שלם, אבל למה שידפקו אותי בעזרת השם רק בגלל שאני שחור ולא מחובר פוליטית? כולם אמורים להיות שווים, לא? אפילו כלבים משרתים בצה"ל. נכון, לא כולם צריכים להיות כלבי תקיפה אבל מה רע בלהתנדב שנתיים ב"תנו לחיות לחיות"? בשביל זה שווה להילחם ואני זה שאלחם בשבילכם.

 

מה קרה? פתאום כשבולדוג ולא אדם מטנף לכם על העתיד אז אתם חוששים? נכון, חרדים חושבים שאני טמא, ערבים מפחדים ממני וחילונים סתם חושבים שאני מנשיר ומלכלך את הבית. אבל אני מצהיר בזאת, מילה של כלב, אני אהיה הכלב של כוווווולם. לפעמים גם אני אשתין עליכם, אבל היי, לפחות אחריי מנקים.

 

לכן, אני פונה היום אל הציבור ומבקש את תמיכתו. תנו לי להיות הידיד הטוב ביותר שלכם, גם בכנסת. אני אחשוף שיניים בלי מורא, אנשוך כשצריך, אלקק כשצריך. אם לרומים היה סוס בסנאט, אז "וופ" - לישראל יהיה כלב בכנסת!

 

הוגו הוא יו"ר מפלגת "וופ", כלב ויועצו של יועץ התקשורת אביטל סהר. לעמוד הפייסבוק שלו.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תנו לי צ'אנס. הוגו הכלב רץ לכנסת
מנהיג נושך. הוגו
מומלצים