שתף קטע נבחר

מרזל התקשר לנצרת: "אני בא לגייס אתכם"

לקראת צעדת הימין בעיר הערבית הגדולה בארץ, טלפן ברוך מרזל ל-10,000 בתי אב בנצרת ו"עדכן" אותם שבכוונתו להציע להם גיוס לשירות לאומי. "כדי שחיילינו יתפנו למלחמה באויבינו"

"מרחבא תושבי נצרת , אני בא לגייס אתכם לשירות הלאומי כדי שחיילינו יוכלו להיות פנויים למלחמה באויבי ישראל", כך נפתחת ההודעה הטלפונית המוקלטת שהועברה היום (ה') לתושבי העיר הערבית הגדולה בארץ. מעבר לקו נשמע קולו של פעיל הימין ויו"ר תנועת "ארץ ישראל שלנו" ברוך מרזל, שמזמין את תושבי נצרת לצעדה שמתוכננת להתקיים בעיר בתחילת השבוע הבא.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הפראיירים: נתניהו הודיע על גט כריתות מהציבור

השומר עדי אנוכי? ההיסטוריה של רצח עדי מדינה

ראש העיר עפולה הורחק מהעירייה: "קשה לעבוד"

 

מרזל גם קרא בהקלטה לפעילים להתגייס לעבודות שונות בתחומים כמו בניין, חקלאות ורווחה ומצוטט באוזניהם את דברי מייסד תנועת כ"ך, הרב מאיר כהנא. בשבוע שעבר אישרה המשטרה למרזל ולקבוצת פעילי ימין נוספים לצעוד ביום ראשון בנצרת, על-מנת "לעודד" את התושבים הערבים לתרום למדינה במסגרת השירות הלאומי.

 

לקראת הצעדה שתיערך ברקע סערת הגיוס והקריאה לשוויון בנטל, שוגרה ההקלטה של מרזל ל-10,000 בתי אב והיא נפתחת בשיר הלכת הרשמי של צה"ל המוכר בשמות

"מארש צה"ל ו"צה"ל צועד". מרזל מבהיר לתושבי נצרת כי כחפצים בזכויות עליהם גם לשאת בחובות שהמדינה מטילה עליהם. לקראת סיום נשמע ההמנון הלאומי "התקווה" על-רקע דברי מרזל שמציין כי רק בהתגייסות לשירות הלאומי יגשימו הערבים את "התקווה בת שנות האלפיים".

 

בנצרת הביעו השבוע כעס על כוונת הימין לערוך את הצעדה בעיר, אולם בתנועת "ארץ ישראל שלנו" אמרו בתגובה כי לא מדובר בפרובוקציה אלא בצעדה לגיטימית שבאה לחבר את הציבור הערבי לעניין השוויון בנטל.

 

בעבר נערכו צעדות דומות של חברי התנועה באום אל פחם ובשכונות הערביות ביפו. במקרים אלה הובילו הצעדות לעימותים מול התושבים ומול המשטרה שניסתה לחצוץ בין הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרומו לצעדה. מרזל
צילום: EPA
מומלצים