שתף קטע נבחר

הרצח בלוד: "נדאג שבן הזוג יירקב בכלא כל חייו"

ויכוח בין סנאית אצ'נפה לבן זוגה הסתיים ברצח האם לעיני בתה בת ה-7 ובניסיון התאבדות של האב. אחיה הצעיר של הנרצחת מבטיח כי המשפחה תדאג לילדה הקטנה: "היינו תשעה אחים מלוכדים, עכשיו אנחנו שמונה. לא ניתן לו לחמוק מעונש"

"היינו תשעה, עכשיו אנחנו שמונה". אחיה של סנאית אצ'נפה, בת 42 מלוד, עדיין לא מבינים מה גרם לבן זוגה לרצוח אותה - לעיני בתם בת ה-7. אצ'נפה, שעלתה עם בנה בשנת 2000 מאתיופיה, נדקרה הלילה מספר רב של פעמים בפלג גופה העליון. על פי החשד, בן זוגה הוא שדקר אותה בסכין. אחר כך הוא דקר את עצמו, ואושפז במצב קשה.

 

עוד בערוץ החדשות

אש בגבול: כוח מג"ב הרג חשוד שחדר ממצרים

דיווח אמריקני: אסד מזיז מאגרי נשק כימי

 

אצ'נפה הייתה הבכורה מבין תשעה אחים. לאחר שעלתה לארץ, היא הכירה את בן זוגה והשניים הביאו לעולם ילדה, מבלי שנישאו. הלילה אותה ילדה הייתה עדה לזוועה - לרצח אמה על ידי אביה. מחקירה ראשונית של משטרת לוד עולה כי סמוך לחצות התפתח ויכוח בין בני הזוג, שבשיאו לקח הגבר סכין ודקר את זוגתו בסלון. שוטרים שהגיעו למקום ירו בגבר באקדח הלם חשמלי, על-מנת להשתלט עליו.

 

"הייתי בבסיס באמצע שמירה, כשלפתע האחיין שלי התקשר ואמר לי שאחותי

נרצחה", אמר בן הזקונים דני, אחיה של סנאית. "הייתי בהלם, נפלתי לרצפה והתחלתי לבכות. המפקדים שלי הביאו אותי לפה. אנחנו עדיין לא מעכלים את מה שקרה". הוא אמר כי רק לאחרונה בנה החייל של הנרצחת מת בנסיבות טראגיות. "היא הייתה אשה מקסימה, אשה יפה, בעלת חוש הומור. היינו תשעה אחים מאוד מלוכדים, עכשיו אנחנו שמונה".

 

לאח, כמו גם ליתר בני המשפחה, לא ברור הרקע לרצח. לדבריו, החשוד היה "אדם נורמלי, הם התנהגו כמו זוג רגיל לכל דבר. אני יכול להבטיח לך שאני באופן אישי אדאג שהוא ירקב בכלא כל חייו. אני מקווה שהמדינה תדע למצות איתו את הדין. הוא רצח בדם קר לעיניי הילדה שלו אשה חפה מפשע. אנחנו נילחם על הצדק. זה מה שנשאר לנו. לא ניתן לו לחמוק מעונש".

 

השכנים ובני המשפחה המומים. "לא ניתן לו לחמוק מעונש"  (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
השכנים ובני המשפחה המומים. "לא ניתן לו לחמוק מעונש" (צילום: אבי מועלם)

 

זירת הרצח בלוד (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת הרצח בלוד(צילום: אבי מועלם)

 

אחיה של סנאית הבהיר כי המשפחה תדאג לבת הקטנה, שנותרה יתומה מאם: "אנחנו חושבים כעת רק עליה, מי יגדל אותה. אנחנו נדאג לה, נגדל אותה ונחנך אותה בדיוק כמו שאמא שלה הייתה רוצה".

 

השוטרים סיפרו כי הבת זעקה במהלך רצח האם, ושכנים ששמעו את הצעקות הזעיקו את כוחות ההצלה. אחת השכנות בבניין סיפרה על רגעי האימה: "סמוך לחצות שמעתי צעקות וצרחות. ירדתי למטה, ראיתי מספר גדול של ניידות, ואז הבנתי שקרה פה משהו לא שגרתי". היא אמרה כי לא הכירה את בני הזוג "באופן אישי, אבל אני לא זוכרת התנהגות חריגה מצדם. ראיתי את הגבר כמה פעמים במדרגות, נורא מנומס, אומר שלום, מסודר. אני פשוט בהלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי דקל
הנרצחת, סנאית אצ'נפה
צילום רפרודוקציה: חגי דקל
ההלם בלוד
צילום: אבי מועלם
מומלצים