שתף קטע נבחר

אוטיסט שרד 3 שבועות לבד במדבר בדרום יוטה

את הנס הזה קשה להסביר: וויליאם מרטין לה-פבר, בן 28, נותר לבדו במדבר אסקלנטה אחרי שגם כלבו ברח. הוא אכל צפרדעים ושתה מהנהר, עד שמסוק עם מומחה לאיתור נעדרים אוטיסטים זיהה אותו באזור ריק מאדם, שסיכויי ההישרדות בו קלושים

צעיר אוטיסט שרד שבועות במדבר אסקלנטה המבודד שבדרום יוטה עד שחולץ, כחוש אך חי. הוא ניצל הודות לעובדה שבמשך כל התקופה הזו אכל צפרדעים ושורשים. האיש, וויליאם מרטין לה-פבר, בן 28, סיפר למחלציו כי בנוסף למזון הדל שמצא הוא שתה מים מנהר אסקלנטה בעודו מנסה לצעוד מבולדר, יוטה, לפייג', אריזונה, מרחק של כ-145 קילומטרים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

במשרד השריף של מחוז גרפילד העריכו כי האיש צעד כ-65 קילומטרים במשך שלושה שבועות לפחות, לפני שנמצא אתמול (יום ה'). "זהו אחד השטחים הכי קשים ובלתי-סלחנים שאפשר למצוא עלי אדמות - צוקים משוננים, מדפי אבן, אבני חול, לענה וערער (סוגי צמחים)", אמרה דוברת משרד השריף, בקי ברונסון. "באזור שבו טיפס וויליאם פשוט אין אף אחד. אין שם איש. אין מקומות יישוב".

 

דוברת השריף אמרה כי עצם העובדה שצוותי החיפוש שסיירו במסוק הצליחו לאתר את לה-פבר היא יוצאת דופן, ועל אחת כמה וכמה העובדה שהוא נמצא בחיים. ריי גרדנר, שהשלים לאחרונה אימון במבצעי חיפוש והצלה אחרי אוטיסטים ושהיה על המסוק, אמר כי לה-פבר לא היה מצליח לשרוד 24 שעות נוספות. לה-פבר פונה במסוק לבית חולים מקומי, ושם אמרו כי אין אפשרות לפרסם פרטים על מצבו.

 

לה-פבר ניסה להגיע לפייג' כיוון שאביו, ג'ון לה-פבר, אמר לו שיעביר לו כסף לשם. וויליאם התקשר לאביו ב-6 ביוני או ב-7 ביוני כדי לומר לו שהוא מטייל באזור בולדר עם כלבו, וכי מישהו גנב חלק מציוד הטיפוס שלו ואין לו עוד כסף. ג'ון לה-פבר אמר לבנו לתפוס טרמפ לפייג' כדי לאסוף את הכסף.

 

מבלי שאביו יידע, וויליאם לה-פבר החליט כנראה לצעוד לאורך נהר אסקלנטה ואז לתפוס סירה כדי לחצות את אגם פאוול לפייג', במקום לתפוס טרמפ במכונית. אבל המזון אזל ללה-פבר, כלבו עזב אותו - והוא החל להשאיר מאחוריו ציוד עד שכל מה שנותר לו היה הבגדים והנעליים שלבש כשנמצא. הכלב לא נראה מאז, והרשויות אינן יודעות מדוע הוא ברח.

 

שיחת הטלפון בתחילת יוני הייתה הפעם האחרונה שבה המשפחה שמעה מלה-פבר, ואחותו דיווחה על היעדרותו ביום שני. בהכשרה שעבר גרדנר לחיפוש אחר אנשים הלוקים באוטיזם הוא למד כי הם נמשכים מטבעם למים, ולכן התמקד החיפוש במסוק בנהר אסקלנטה. צוות

המסוק זיהה את לה-פבר אתמול אחר-הצהריים יושב ליד הנהר, כשמונה קילומטרים מאגם פאוול. הוא היה תשוש אך נופף לצוות.

 

גרדנר נדהם כשלה-פבר הזדהה. "לאורך הקריירה שלי כולה מעולם לא ראיתי מישהו כל-כך רזה", אמר גרדנר שצוטט בהודעת משרד השריף. "לא יכולתי להאמין שהוא בחיים, ואני בטוח שהוא לא היה שורד עוד 24 שעות". לה-פבר היה כה חלש עד שלא היה מסוגל לעמוד על רגליו, אולם הוא היה צמא כל-כך לקשר אנושי, עד שבתחילה לא הצליח להפסיק לדבר מספיק כדי לאכול ולשתות. בסופו של דבר הוא שתה ואכל חטיף גרנולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
במדבריות יוטה
צילום: רויטרס
מומלצים