שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר, חיים צח, שירן גרנות

נתניהו לצד החרדים: אסור לגרום להם להתקפל

ראש הממשלה הזהיר ממהלך קיצוני, שלדבריו יביא לתוצאות הפוכות: "הציבור החרדי יתכווץ ויבטל את הנח"ל החרדי". בקדימה מאשימים: הוא רוקד עם עצמו ונוטש את המשרתים

בעוד המחלוקת סביב גיוס החרדים נמשכת בין הליכוד לבין קדימה, התייחס הבוקר (יום א') לסוגיה ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפתח ישיבת הממשלה הוא אמר: "כל ההצעות של גיוס לאלתר מגיל 18 הן בבחינת תפסת מרובה לא תפסת". הוא הזהיר שאם ייעשה מהלך קיצוני מדי, "הציבור החרדי יתכווץ ויתקפל ותצאנה הנחיות לבטל את הגדוד הלוחם בנח"ל החרדי, מה שעלול להביא להקטנת מספר המתגייסים. הצעות כאלה טובות לכותרות, אבל אי אפשר ליישמן בשטח".

 

גיוס חרדים - כתבות אחרונות ב-ynet:

מופז לא מציב אולטימטום: עניין של מהות, לא זמן

נתניהו ומופז נפגשו: "לא רוצים פיצוץ בשיחות"

בליכוד מאשימים את פלסנר: מתנהג בצורה מבזה

הפראיירים: נתניהו הודיע על גט כריתות מהציבור

 

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי במשך 64 שנות קיומה של מדינת ישראל נושא גיוס החרדים לא טופל כראוי. "אנחנו ניצבים בפני מהלך היסטורי, שיביא להגדלה משמעותית של המתגייסים בציבור החרדי, מבלי לגרום לקרע בעם", הוא אמר. "המהלך יצליח רק אם יבוצע בהדרגתיות. אני אחראי להביא פתרון שיספק גם חלוקה שוויונית יותר של הנטל וגם אחדות. שתיהן חשובות לחוסן הלאומי שלנו".

 

מזכיר הממשלה ונתניהו בישיבה (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
מזכיר הממשלה ונתניהו בישיבה(צילום: פלאש 90)

 

הנשיא פרס עם הרב עמאר. דנו בנושאי הגיוס (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
הנשיא פרס עם הרב עמאר. דנו בנושאי הגיוס(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

גורמים בקדימה הגיבו לדברי נתניהו ואמרו: ״היחיד שרוקד עם עצמו הוא ראש הממשלה. מי שאימץ לפני שבוע את דו"ח הוועדה לשוויון בנטל רץ היום כאחוז אמוק חזרה לזרועות החרדים, תוך נטישת המשרתים והציבור הממלכתי".

 

מחוץ למשרד ראש הממשלה הפגינו כמה עשרות פעילים

 מתנועת "התעוררות" בעד השוויון בנטל. תחת הסיסמה "ביבי בוקר טוב - לחמור נמאס לסחוב" הם אחזו אלונקת ענק, המסמלת את הנטל בנושאים השונים בחברה.

 

בזמן ישיבת הממשלה נפגשו בבית הנשיא בירושלים, נשיא המדינה שמעון פרס והרב הראשי שלמה עמאר. הרב הראשי אמר בפגישה: "זו שעה קשה לעם, יש להימנע משנאת חינם ומקיטוב ולנהל הידברות מתוך כבוד הדדי הן לחיילים והן לבחורי הישיבות". הנשיא פרס אמר: "האיבה סביבנו לא קטנה והנטל חייב להיות מוטל על כל אדם באופן שוויוני. יש לנהל הידברות ללא הקצנה ולהגיע לפתרון ברור".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו נועם (דבול) דביר, אטילה שומפלבי ומורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
נתניהו. לא לקרע בעם
צילום: פלאש 90
מומלצים