שתף קטע נבחר

אני רחוקה מלמצות את הפוטנציאל שלי. למה?

יש לי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון וכיום אני ד"ר להיסטוריה של המזרח התיכון. עשיתי פוסט דוקטורט ויש לי תעודת הוראה. השכלה וכישורים לא חסרים לי, אז איך ניתן להסביר את העובדה שאני עובדת בשתי עבודות, כל אחת לפי שעה?

הדרך להשכלה הגבוהה לא פשוטה לאף סטודנט במדינת ישראל. אני עשיתי הרבה ויתורים ברמה האישית בדרך אל התואר הראשון, השני והשלישי. למרות הקשיים, המשכתי גם בעבודת המחקר שלי ושמונה מתוך מאמריי פורסמו בכתבי עת עולמיים.

 

 

אני חושבת שזה החלק הכי מרגש בכל העבודה שלי. לא הכסף, לא הקידום. כשהעבודה שלי רואה אור אני מרגישה את הסיפוק הגדול ביותר.

 

יש לי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון וכיום אני ד"ר להיסטוריה של המזרח התיכון. עשיתי פוסט דוקטורט באוניברסיטת תל אביב ותעודת הוראה במדעי החברה. תסכימו איתי שהשכלה וכישורים לא חסרים לי, אז איך ניתן להסביר את העובדה שאני עובדת בשתי עבודות, כל אחת לפי שעה ללא ביטחון לעתיד? אני מודה כל יום על כך שאני עובדת ויש פרנסה, אבל תמיד שואפת ליותר.

 

אני מחפשת עבודה קרוב ל-3 שנים, שלחתי עשרות קורות חיים, מתוכם הייתי רק בארבעה ראיונות. רוב המקומות לא טורחים אפילו להציע לך ראיון או לחילופין להודיע לך אם התקבלת או לא אחרי הראיון. בסופו של יום, נודע לך בדרך עקיפה שמישהו אחר התקבל לתפקיד ואתה לא יודע למה. אני לא יודעת אם זה בגלל מוצאי או בגלל המצב במשק, אז איך אתקדם?

 

בית ספר? לא תודה

אני מאוד מודעת לעצמי. אם אני מרגישה שהתפקיד המוצע לא מתאים לי או גדול עלי, אני מוותרת ומודה בכך. זו הסיבה שלא פניתי להוראה בבתי ספר, זה לא מקומי. ההתמקדות בתחום המחקר זו התשוקה שלי, להיות חלק מהאוניברסיטה, חלק מהאקדמיה.  

 

אני מאמינה שצריך לעשות את מה שאנחנו אוהבים ולאהוב את מה שאנחנו עושים. אני עובדת כמורה בקידום נוער – תוכנית היל"ה. זאת אמנם לא הייתה אף פעם השאיפה שלי, אבל אני עושה את העבודה באהבה ובמסירות, לא מתוך ייאוש או על מנת למלא שעות.

 

העבודה השנייה שלי היא ככותבת ומפתחת תכנים במט"ח (מרכז טכנולוגיה חינוכית) עם צוות נהדר שאני מאוד מעריכה, אך גם פה אין ביטחון עתידי, אך ורק על בסיס פרויקטים. אני אדם שחייב להצטיין בכל מקום בו רגליי דורכות ואני חושבת שאני רחוקה מלמצות את הפוטנציאל שלי.

 

אז מי אני?

אני איווית תלחמי, משכילה, מסורה, מלאת אהבה למקצוע, עם גישה חיובית לחיים. השאיפה שלי היא להגיע למקום העבודה שבו אוכל לתעל את המוטיבציה לטובת המחקר, לטובת הסטודנטים, לטובת האקדמיה. אתם מוזמנים לשלוח לי הצעות עבודה למייל זה.

 

הפנייה של איווית ל-ynet הגיעה באמצעות קו משווה, המסייעת לאקדמאים ערבים להשתלב בשוק התעסוקה במקומות עבודה הולמים. לאתר העמותה  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איווית תלחמי: בגלל מוצאי או בגלל המצב במשק?
הייתי רק בארבעה ראיונות
צילום: index open
מומלצים