שתף קטע נבחר

ר"מ בריטניה: בעד ש"ירושלים" יהיה המנון אנגליה

לאולימפיאדה נוסעת משלחת מאוחדת של בריטניה, אבל לתחרויות רבות כמו המונדיאל והיורו נוסעת משלחת אנגלית נפרדת. לאנגלים נמאס לשיר שם את ההמנון הבריטי, והם רוצים המנון משלהם כמו וויילס וסקוטלנד. קמרון מציע את Jerusalem

הדרך של נבחרת אנגליה למונדיאל 2014 בברזיל עדיין לא החלה, אבל האנגלים כבר חושבים על שריקת הפתיחה - ועל מה שיקרה לפניה. בשבועות האחרונים מקדמים בלונדון יוזמה, שבמסגרתה לפני תחרויות שבהן משתתפות קבוצות ספורט אנגליות לא ינוגן עוד המנון בריטניה, אלא המנון ייחודי משלהן. לפי דיווח היום (א') ב"דיילי טלגרף", ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, מציע שכהמנון האנגלי תשמש היצירה "ירושלים".

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הממלכה המאוחדת, נזכיר, מורכבת מכמה ישויות שהיו בעבר נפרדות: הגדולה שבהן היא אנגליה, ולצדה וויילס, סקוטלנד וצפון-אירלנד. בתחרויות בינלאומיות מסוימות משתתפות משלחות המייצגות את בריטניה כולה (כך הדבר למשל באולימפיאדה או באירוויזיון), ואילו בתחרויות ספורט רבות אחרות כמו אליפויות כדורגל, כדורסל, ראגבי וקריקט משתתפות נבחרות נפרדות, בהן נבחרת אנגלית עצמאית, כפי שקרה במשחקי יורו 2012 בחודש שעבר.

 

שננו - זו היצירה "ירושלים":

 

חוסר האחידות בשיגור המשלחות יצר לאורך השנים חוסר אחידות גם בכל הקשור להמנונים המושמעים לפני משחקי הנבחרות האנגליות. בחלק גדול מהמקרים הושמע ההמנון המוכר כהמנון בריטניה, "אלוהים נצור את המלכה", ובמקרים אחרים הושמעו שירים פטריוטיים אחרים, בהם אותו "ג'רוזלם" שעליו דיבר דיוויד קמרון.

 

העובדה שבאירועים רשמיים שבהם משתתפות משלחות סקוטיות משמיעים בדרך כלל את היצירה "הפרח הסקוטי" ובאירועים עם קבוצות מוויילס משמיעים את ההמנון הוולשי "ארץ אבותיי" גרמה לאנגלים להתקנא, ולשאוף לקבוע שיר אנגלי טהור אחד שילווה את שליחיהם בזירה הבינלאומית.

 

את היצירה "ירושלים", המדברת על הקמת "ירושלים" על אדמת אנגליה, כתב וויליאם בלייק בתחילת המאה ה-19 והלחין סר הוברט פרי ב-1916. זהו מזמור מוכר, שאף נוגן בחתונת הנסיך וויליאם עם בחירת לבו קייט מידלטון בשנה שעברה.

 

נבחרת אנגליה מול צרפת ביורו. ל-2014 עם המנון עצמאי (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
נבחרת אנגליה מול צרפת ביורו. ל-2014 עם המנון עצמאי(צילום: Gettyimages)

 

לפי "דיילי טלגרף", הנשען על דיווח באתר ConservativeHome, בשיחה עם צעירים תומכי המפלגה השמרנית שלו אמר קמרון כי הוא תומך בקריאה שלאנגליה יהיה המנון משלה עבור קבוצות הספורט המייצגות אותה, וכי הוא עצמו היה תומך בקביעת "ירושלים" כהמנון האנגלי. הוא אמר כי הוא מבין מדוע רוצים האנגלים יצירה משלהם כמו שיש לסקוטים ולוולשים.

 

ב"טלגרף" ציינו כי דברי קמרון הם עידוד חשוב עבור מובילי הקמפיין לקביעת המנון ספורט אנגלי טהור לקראת מונדיאל

2014, והזכירו גם כי מדובר בהתבטאות מפתיעה-משהו על רקע העובדה שקמרון הוא תומך נלהב של השמירה על הממלכה המאוחדת כיישות אחת. בין השאר הוא מתנגד לשאיפות האחרונות בסקוטלנד לפרוש מבריטניה, שאיפות שייתכן כי יועמדו למשאל עם ב-2014.

 

ב"טלגרף" ציינו כי ברשימת המועמדים להמנון האנגלי מופיעות גם היצירות Land of Hope and Glory מ-1902, ו-Swing Low Sweet Chariot האהוד על חובבי הראגבי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי איי
נבחרת אנגליה ביורו האחרון. יש עוד מועמדים להמנון
צילום: אי פי איי
דיוויד קמרון. יכול להבין את ההרגשה
צילום: AP
מומלצים