שתף קטע נבחר

בלי מזגן: רכבת נתקעה יותר משעה על הפסים

רכבת עם נוסעים נתקעה באזור תל-אביב עקב תקלה טכנית. קטר עזר פינה אותה והתנועה צפויה לשוב לסדרה. "פשוט דחסו את הנוסעים מהרכבת התקועה לרכבת החלופית העמוסה"

התקלות ברכבת ישראל לא מסתיימות. רכבת עם נוסעים נתקעה בצהריים (ב') בנתיבי איילון בין תחנת סבידור לתחנת האוניברסיטה למשך יותר משעה בעקבות תקלה טכנית. למקום נשלח קטר נוסף וזה חילץ אותה. נוסעת: "זה טירוף שנותנים למצב הכל כך לא בסדר הזה להימשך".

 

 

איתי קירשנר סיפר ל-ynet: "עליתי בשעה 12:15 לרכבת בתחנת השלום ועכשיו, שעתיים לאחר מכן, אנחנו רק בתחנת ארלוזורוב ועדיין תקועים. לא נתנו לנו לצאת מהרכבות ונתנו לנו כל מיני תירוצים, שיש תקלה טכנית, אחרי זה אמרו שהתפוצץ צינור, אחרי זה שתבוא רכבת אחרת.

 

"לבסוף הגיעה רכבת חלופית עמוסה, אותה הפכו לרכבת פרברית העוצרת בכל תחנה ותחנה ופשוט דחסו את הנוסעים מהרכבת התקועה לרכבת החלופית שהייתה עמוסה ממילא. עכשיו אנחנו כבר חצי שעה עומדים בתחנת ארלוזורוב מבלי לצאת מהרציף, ללא כל הסבר. יש גם שיבושים לכיוון דרום ואף אחד לא יודע מה קורה".

  

ייאוש על הרציף (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
ייאוש על הרציף(צילום: בני דויטש)

 

הדר אלטרוביץ', נוסעת אחרת שנתקעה גם כן ברכבת, סיפרה: "עליתי בשלום בשעה 13:45 ואז הרכבת פשוט לא יצאה מהרציף במשך עשר דקות. הגענו לתחנה הבאה ושוב פעם לא יצאה מהרציף במשך עשר דקות. לנו אמרו שיש בעיות במערכת האיתות.

 

"אני כרגע בתחנת האוניברסיטה, שוב ממתינה שהרכבת תצא מהרציף ומולי רואה עוד שלוש רכבות עומדות תקועות. מזל שלפחות ברכבת שלי הפעם המזגן פועל, כי בשבוע שעבר כשנתקענו, גם מזגן לא היה".

 

בדרך לבית חולים - תקלה

איתי והדר הם לא היחידים, נוסעים מאזורים שונים בארץ דיווחו על רכבות שעומדות על המסילה ופרט לתל אביב נרשמו גם שיבושים בעכו, מודיעין, הרצליה, אשקלון, בנימינה ונהריה. מעיין, נוסעת ברכבת, סיפרה ל-ynet שהמזגן ברכבת שנתקעה כובה. "אחרי איחור של שעה וחצי אתמול, למה צריך לחוות רכבות תקועות ומבוטלות היום שוב?" אמר ערן מתל אביב.

  

הדר, שהייתה תקועה ברכבת בין הרצליה לתל אביב, סיפרה לחדשות ynet ברדיו האזורי: "הייתי אמורה להגיע לטיפול בבית חולים ועכשיו זה כבר לא יקרה. פשוט הזוי לגמרי ומאוס". היא הוסיפה כי "אמרו בכריזה שיש תקלה ובגלל זה לא זזים ומחכים לקרון שיגרור את הרכבות".

 

דוד, נוסע אחר, סיפר כי בתחנת האוניברסיטה הודיעו שהרכבות מבוטלות. לדבריו, מדובר בעוד יום "שגרתי" ואין בהתנהלות זו של הרכבת כל חדש. צבי לימור דיווח כי הוא ונוסעים רבים אחרים תקועים בעכו, לאחר שהוחלט לבטל יציאת רכבת.

  

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי כל טענות הנוסעים ייבדקו וכל תקלה תיחקר ומובן שכל נוסע יקבל פיצוי על כרטיסו בהתאם לנהלים.

  

אתמול: תקלה במסוט על הפסים 

התקלה היום אירעה לאחר שאתמול אחר הצהריים נתקעו שתי רכבות וגרמו לשיבושים קשים במרכז ובצפון הארץ. אחת הרכבות נתקעה באזור קריית מוצקין והשנייה בסמוך לתחנת אוניברסיטת תל-אביב.

 

גורם ברכבת ישראל מסר כי תקלה במסוט על הפסים באזור תל אביב היא שגרמה לשיבושים בתנועת הרכבות בכל הארץ. מרכבת ישראל נמסר שהתקלה טופלה ותנועת הרכבות צפויה לחזור לסדרה עד שעות הערב.

 

גם ביום ראשון שעבר חלו שיבושים בתנועת הרכבות. בשל תקלה במערכת האיתות באזור עוכבו בבוקר יום ראשון במשך כ-30 דקות רכבות באזור תחנת ההגנה - בשעות הכי עמוסות בשבוע. מרכבת ישראל נמסר אז כי התקלה תוקנה וכי יש שיבושים בתנועת הרכבות באזור תל-אביב. עדיין לא ברור אם יש קשר בין התקלה ובין העבודות שנערכו בסוף השבוע.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רון נוטקין ורועי ויינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל, שגרה של תקלות
צילום: גיא הררי
מומלצים