שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  פרשת שופטים: התווכח בבית הכנסת, גמר בדיבה

  תושב אשקלון זעם על כך שבית הכנסת שבו הוא מתפלל שינה את סידור הכיסאות. בתגובה הוא הפיץ מכתב בגנות אחד המתפללים. בית המשפט פסק נגדו פיצויים בסך 20 אלף שקל

  החיכוכים בתוך בית הכנסת הסתיימו בתביעת דיבה ופיצויים לאחד המעורבים: בית משפט השלום בראשון לציון פסק כי תושב אשקלון יפצה אדם שמתפלל עמו בבית כנסת בעיר לאחר שנתבע על הוצאת לשון הרע.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  גורמים בי-ם: "קלינטון לוחצת - מחוות לאבו מאזן"

  תקיפת סגן מפקד הטייסת: "קרא אתיופי מסריח"

  תושבי ת"א יוכלו לחנות ביום בכחול-לבן בחינם

   

  העימות בין הצדדים החל בזמן שבית הכנסת עבר שיפוץ בשנת 2009. ועד העמותה של בית הכנסת החליט כי הכיסאות במקום יסודרו בצורה של שורות, במקום הסידור הקודם בצורת האות ח', שהיה נהוג לפני כן.

   

  הנתבע התקשה לקבל את ההחלטה על סידור הישיבה ובשל כך התעמת מילולית באחת מתפילות מוצאי השבת עם התובע ועם אחיו. בהמשך פנה הנתבע במכתב למבקרת מחוז הדרום בהנהלת בתי המשפט והביע את מורת רוחו מהתנהלותו של התובע, שעובד כפקיד עזר בבית המשפט באשקלון.

   

  במכתב התלונה ציין הנתבע כי התובע איים עליו שיפרסם מידע אישי על אודותיו והוסיף כי "הוא (התובע, נ"ב) משליט טרור בבית הכנסת. בנוסף לכך הוא מספר בגאווה על תיקים נוספים, בו בזמן שתפקידו מצריך שמירת סודיות מוחלטת".

   

  בעקבות המכתב זומן התובע לבירור משמעתי אצל מנהלת מחוז הדרום של בתי משפט השלום ובמסגרת הבירור הכחיש את המיוחס לו. לאחר שהתובע הבהיר במסגרת הבירור כי מטרת המכתב הייתה לפגוע בפרנסתו, הוחלט שלא לנקוט נגדו צעדים במקום העבודה.

   

  לאחר שהבירור הסתיים, החליט פקיד העזר להגיש תביעת דיבה על סך 50 אלף שקל נגד שולח המכתב. שופט בית משפט השלום בראשון לציון, רפי ארניה, קבע כי שני סעיפים מתוך המכתב שהועבר למבקרת מחוז הדרום בהנהלת בתי המשפט פורסמו שלא בתום לב.

   

  "שמו הטוב של האדם - ערך עליון" 

  עוד ציין השופט בנוגע לאחד הפרסומים במכתב כי הוא

  "נועד להשחיר את פני התובע ולהעצים את תלונתו של הנתבע כלפיו באופן מלאכותי, ללא שהיה מאחוריה כל ביסוס אמיתי או הצדקה ערכית כלשהי הנדרשת להגנה על איזה מהאינטרסים הקבועים בהוראות החוק".

   

  השופט קבע כי הנתבע ישלם לתובע פיצוי בסך 20 אלף שקל ויישא בהוצאות המשפט בסך 5,000 שקל. עו"ד ירון להב, ממשרד עורכי הדין ירון יטיב, שייצג את התובע אמר כי "הלקוח שלי לא היה מוכן ששמו הטוב ייפגע במקום עבודתו בבית המשפט ובסביבת חבריו לבית הכנסת כשאין בטענותיו של הנתבע כל אמת, לכן החלטנו לתבוע".

   

  עו"ד להב הוסיף כי "מדובר במקרה לא שגרתי ואני שמח שבית הדין קיבל את טענותינו. בית המשפט הבהיר ששמו הטוב של האדם הוא ערך עליון, ופגיעה בו תגרור סנקציות כלכליות אף שלא נגרם כל נזק מוחשי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שורות במקום צורת ח' (ארכיון)
  צילום: col.org.il
  מומלצים