שתף קטע נבחר

עוד הדלפות מראח: הרגתי ילדים כי אתם הרגתם

עיתון צרפתי פרסם את תמלול השיחות עם הרוצח מטולוז, שטבח בבית הספר היהודי ורצח חיילים צרפתים. "אני הורג חיילים בצרפת כי באפגניסטן, הם הורגים את אחיי. אני הורג יהודים כי אותם יהודים הורגים חפים מפשע בפלסטין", אמר

אחרי ערוץ הטלוויזיה הצרפתי, גם אתר היומון הצרפתי "ליברסיון" מפרסם את שיחותיו של הרוצח מוחמד מראח עם בזמן המצור על ביתו בטולוז. אתר העיתון פרסם היום (יום ג') 173 עמודים של תמלול השיחות בין מראח לבין נציג המודיעין הצרפתי שדיבר עמו לפני ההסתערות שבה נורה למוות.

 

"אם הייתי הורג אזרחים, העם הצרפתי היה אומר 'הוא סתם טרוריסט משוגע מאל-קאעידה'", אמר מראח לאיש המודיעין, בניסיון להסביר כיצד בחר את קורבנותיו.

 

מראח היה אחראי לשורה של מעשי רצח מסתוריים באזור טולוז שבדרום צרפת. בתחילה רצח מראח, שהושפע מגורמים איסלאמיסטיים קיצוניים, שלושה חיילים צרפתים - לכאורה בשל חלקם במאמץ המלחמתי של המערב נגד גורמי טרור באפגניסטן.

 

כוחות הביטחון בצרפת לא הצליחו לשים את ידם עליו, וכמה ימים אחר כך הוא הגיע רכוב על אופנוע לבית הספר היהודי בטולוז. הוא רצח את הרב יונתן סנדלר (בן 29) ושני בניו אריה (6) וגבריאל (3), וכן את הילדה מרים מונסנגו (8), שבה גם ביצע ללא רחם וידוא הריגה. את מעשי הרצח שביצע הוא תיעד במצלמת וידאו, אולם הם לא פורסמו.

 

"הרצח הרגיע"

"הייתה לי מטרה מדויקת בבחירות הקורבנות. לעולם לא הייתי הורג ילדים אם לא הייתם הורגים את ילדינו. אני הורג חיילים בצרפת כי באפגניסטן, הם הורגים את אחיי. אני הורג יהודים כי אותם יהודים הורגים חפים מפשע בפלסטין", אמר מראח.

 

מראח אמר לחוקר כי הרצח הראשון שביצע היה "קשה" אבל הרציחות שבאו בעקבותיו "הרגיעו אותו". הוא הוסיף: "משום שהלב שלי נרגע, רציתי לעשות זאת שוב, ובכל פעם שהכיתי שוב, הרגשתי טוב יותר ויותר".

 

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה היום כי בית המשפט בצרפת פתח בחקירה ראשונית לגבי הדלפת השיחות לתקשורת במדינה. בתחילת החודש פרשם ערוץ הטלוויזיה הצרפתי TF1 לראשונה הקלטות מהמצור, בצעד שעורר את זעמן של משפחות הקורבנות בצרפת.

 

לנוכח הזעם הציבורי שעורר הפרסום הקודם, העיתון הצדיק את הפרסום בכך שהוא חלק מביקורת לגיטימית של המשטרה. המשטרה מצדה, חוקרת כיצד ערוץ הטלוויזיה השיג את ההקלטות.

 

בקטעים ששודרו בטלוויזיה אומר מראח כי הוא נכון להמשיך במסעו הרצחני וטוען שיש לו קשרים לאל-קאעידה ולפשע המאורגן ומסביר כיצד הצליח לחמוק משירותי הביטחון שעקבו אחריו. "אני יודע שאתם עלולים לירות בי, זה סיכון שאני לוקח. דעו שמולכם עומד גבר שלא מפחד מהמוות. אתם אוהבים את החיים", הוסיף מראח, על פי ההקלטות.

 

בעבר פרסמו כלי תקשורת בצרפת ציטוטים מדבריו האחרונים של מראח, אך לא פרסמו תמלולים או הקלטות בקולו ונסמכו בעיקר על מקורות משטרתיים. על פי הדיווחים בעבר, מראח הודה בפני השוטרים המיוחדים שצרו על ביתו כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע בבית הספר "אוצר התורה". מראח גם סיפר שהוא לא רצה לסיים את חייו כ"קמיקזה" (מחבל מתאבד) משום שרצה להיות מסוגל לבצע עוד רציחות, "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם".

  

אחרי הטבח המחריד שביצע מראח בבית הספר היהודי עלתה המשטרה על עקבותיו.

הוא התגלה מתבצר בדירה בטולוז, והמשטרה צרה במשך יותר מיממה על ביתו תוך שהיא מנהלת איתו משא ומתן. בסופו של דבר פרצו שוטרים לדירה, ובתום קרב יריות עם מראח חיסלו אותו בירייה בראשו. במהלך שעות המצור הבהירו אנשי הרשויות בצרפת כי הם מקווים ללכוד את מראח בחיים כדי שיבוא על עונשו.

 

אחרי מותו של מראח עלתה השאלה היכן יש לקבור את גופתו, כדי לא להפוך את מקום הקבורה לאתר עלייה לרגל. בסופו

של דבר היא נטמנה בטקס מצומצם - בהשתתפות 15 אנשים בלבד - ליד טולוז. אביו הגיש לאחרונה תביעה נגד צרפת, בגין רצח בנו בידי המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראח. "נרגע" מהרצח
צילום: Le Point
הלוויתו של מראח
צילום: AFP
מומלצים