שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  איסתא: לא מבטלים טיסות לבולגריה לכל אחד
  6 נערות שאמורות לטוס בעוד שבועיים לבורגס לא הצליחו לשנות יעד ומשפחה שאמורה לטוס לוורנה ביום א' הקרוב, תיאלץ לטוס או לספוג את העלות. איסתא: "אין אזהרת מסע לוורנה ובורגס. איסתא שינתה יעד ליותר מ-600 איש שביקשו להמיר את בורגס ביעד נופש אחר"

  רוצים לבטל טיסה לבולגריה שהזמנתם או לשנות יעד? לא בטוח שחברות הנסיעות יאפשרו לכם שינוי יעד או ביטול בהחזר מלא. ל-ynet הגיעו תלונות של לקוחות איסתא שמבקשים לבטל טיסות לבורגס וגם לוורנה, עיירה נוספת בבולגריה שחביבה מאוד על נופשים מישראל אולם בחברה לא מוכנים לבטל טיסות לכל החוששים.

   

   

  לפי איסתא, החברה כבר ביטלה ושינתה יעדי טיסות במאות אלפי שקלים. החוק, אגב, לא מחייב אותה לבטל או לשנות יעדי טיסה, משום שבמצב של "כח עליון", קרי סיטואציה שאירעה בלי שלחברת הנסיעות או לנוסע יש שליטה עליה - בתי-המשפט לא תמיד פוסקים לטובת הצרכן, שכן יש כאן הפסדים לשני הצדדים. לא מן הנמנע שאיסתא לא לבד בסיפור הזה וגם חברות נסיעות וחברות תעופה נוספות לא ימהרו לבטל או לשנות יעדים לכל דורש. מהי מידת ההפסדים שעל החברה לספוג עבור לקוחותיה? קשה לאמוד, אולם יש לקוחות איסתא שחוששים לטוס לאזור ומבקשים מאיסתא לנהוג בסולידריות.

   

  "זו אטימות של חברת הנסיעות", כך מכנה זאת אמא של עדן, שאמורה לטוס לבורגס בעוד כשבועיים, עם חמש חברות לפני גיוס. שש הבנות מבקשות לשנות את יעד הטיסה, אך באיסתא, נכון לרגע זה, מסרבים לתת להן מענה. הסיבה: החברה מתמקדת כרגע בביטולים לשבוע הקרוב והבנות טסות בעוד שבועיים. לא ברור אם החברה מתמקדת כרגע בעומס פניות או שהיא מקווה שבקרוב ירגעו הרוחות.

   

  רוצות לבטל? חכו

  "לפני שבועיים בדיוק, הבנות סגרו נסיעה מול חברת איסתא לנופש בן שבוע ימים בבורגס החל מ-3 באוגוסט", סיפרה האם ל-ynet. "מיותר לציין עד כמה הן ציפו לחופשה זו וכן שכולן עבדו מאוד קשה בחודשים האחרונים לממן טיול זה. לאור מה שקרה אתמול,  הן פוחדות לנסוע וגם אנחנו ההורים מעדיפים שהן תבטלנה את הנסיעה.

   

  "אתמול בשעות הערב התקשר נציג של איסתא להרגיע אותנו שהכל בסדר ושכדאי לחכות כמה ימים עד שהמצב ירגע, אך הבוקר, הבנות החליטו שהן רוצות או לשנות יעד או לבטל לחלוטין את הטיול. התקשרנו לאיסתא כדי לשנות יעד, אך נאמר לנו שכרגע אין אפשרות, הם משנים יעדים רק לנוסעים עד 28 ביולי והם כלל לא יכולים להבטיח שישנו את היעד גם לבנות שלנו. לגבי ביטול העסקה הם הודיעו שהבנות יצטרכו לשאת בעלות של 50%".

   

  אחת האימהות כתבה מכתב לאיסתא שבו כתבה: "..כלי התקשורת לא מפסיקים להתריע על כווונות נוספות לפיגועים בכל אזור אגן ים התיכון וארצות הבלקן, לכן החלטנו שלא לשלוח את הילדים לטיול מסוכן זה, שכן נשקפת סכנה ממשית לחייהם.

   

  "סכום זה הוא בלתי מבוטל עבורו ילדינו עבדו במשך חודשים רבים וחסכו שקל לשקל, ילדים אלו הם הדור הבא והחיילים הבאים של צבא הגנה לישראל, חלקם קיפחו את חייהם אתמול, האם אתם מאלצים אותנו לבחור בברירה הבלתי אנושית הזאת ולסכן את ילדינו? מדוע עלינו להפסיד חמישים אחוז מהכסף בשל משהו שאננו תלוי בנו...מנהלי אסתא היקרים, וודאי גם לכם יש ילדים, האם משהו מכם היה מעז ומסתכן ושולח את ילדיו בימים טרופים אלה ליעדים המסוכנים"?

   

  טסים לוורנה? אין שינוי יעד

  במקרה נוסף שהגיע ל-ynet, משפחה מאשדוד שאמורה לטוס ביום א' לוורנה מבקשת לבטל את הטיסה. באיסתא מסרבים משום שדינה של ורנה אינו כדין בורגס. מדובר בשתי ערים שונות ומרוחקות, אמרו לנו באיסתא, רבים משנים יעד מבורגס לורנה, הוסיפו, אולם למרות זאת, החשש לנסוע לבולגריה כרגע מובן.

   

  אנג'ליקה, אם המשפחה סיפרה ל-ynet בבכי: "אנחנו אמורים לטוס לוורנה ב-22 ביולי ולחזור ב-29 ביולי. בעקבות הפיגוע ביקשנו לבטל או להחליט יעד, אך חברת איסתא לא מוכנה להחזיר את הכסף או להקפיא את העסקה עד שיימצא יעד אחר. שילמנו 8,000 שקל אך נאמר לנו שאך ורק נוסעים לבורגס יכולים לשנות יעד. הם לא מוכנים לבטל את הטיסה אפילו אם נשלם אחוזים מהסכום. בעלי דיבר איתם במשך שעתיים וזה היה מאוד מורט עצבים, לחץ נוראי".

   

  אחרי פניית ynet וסירובה של איסתא לשנות את יעד הטיסה, בעלה של אנג'ליקה הלך לסניף איסתא ולא הרפה. "הם התעקשו והתעקשו שלא משנים לנו את היעד, אבל פתאום הם אמרו שקיבלו הוראות חדשות ושינו לנו את היעד לרודוס, בתוספת כסף". 

     

  מאיסתא נמסר בתגובה: "בעקבות הפיגוע בבורגס, חברת איסתא מגלה הבנה רבה והתחשבות מרבית כלפי הטסים לנופש ביעד. לצד ישראלים רבים שהחליטו לממש את הנופש בבורגס, היו שפנו וביקשו לשנות את היעד. עשינו את מירב המאמצים להיענות לפניות תוך ספיגת עלויות של עשרות אלפי דולרים.

   

  "חשוב לציין שאין כל אזהרת מסע או אזהרה בטחונית אחרת בקשר לבורגס או וורנה ולכן לא נוכל להיענות לביטולי טיסות לוורנה. אנחנו מטפלים כעת בטיסות היוצאות בשבוע הנוכחי ובשבוע הבא. מקרים פחות דחופים נדחים לימים הבאים.

   

  "איסתא שינתה את יעד הנופש ללמעלה מ-600 אנשים אשר ביקשו להמיר את בורגס ביעד אחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איסתא: לא מבטלים טיסות לבולגריה לכל אחד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים