שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"מאור, הארון הזה לא מכיל את הלב הגדול שלך"

מאות בני משפחה וחברים נפרדו ממאור הרוש ומאליאור פרייס, שנהרגו בפיגוע בבורגס. "תמשיך לחיות בלבנו", הבטיחה אחותו של מאור מעל קברו, "הוא לא עשה שום דבר, רצחו אותו". אחותו של אליאור שאלה: "אולי תבוא לכמה רגעים בבקשה?"

שני החברים הטובים מאור הרוש ואליאור פרייס, שנרצחו בפיגוע בבורגס שבבולגריה, הובאו היום (ו') למנוחות בבית העלמין מכר הסמוך לעכו.

"שים אותי במקומך", קרא אביו של מאור הרוש מעל קברו בהלוויה שאליה הגיעו מאות בני אדם. שעות אחדות אחר-כך ליוו המונים למנוחות גם את אליאור בן ה-26, שנהרג עמו. מוקדם יותר נטמנו הקרובנות האחרים - כוכבה שריקי מראשון לציון, והחברים איציק קולנגי ואמיר מנשה מפתח תקווה.

 

נפרדים ממאור הרוש בבית העלמין (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
נפרדים ממאור הרוש בבית העלמין(צילום: אבישג שאר-ישוב)
  

 

"איך אפשר להיפרד". בני המשפחה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
"איך אפשר להיפרד". בני המשפחה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

פיגוע בבולגריה - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

כוכבה שריקי למנוחות: רצתה להיות אם בכל מחיר

אחיו של ההרוג על קברו: נשמור על נויה התינוקת

נהג הבולגרי שנהרג הותיר אחריו אשה ושני ילדים

 

שירה, אחותו של מאור, התקשתה לסיים את ההספד ובכתה ארוכות מעל גופת אחיה. "איך אפשר להיפרד כשלא ממש רוצים? אבא ואמא קראו לך מאור בגלל שהבאת לנו אור. כתבת לנו מבורגס שאתה נהנה שם, ובקרוב תחזור", אמרה. "הארון הזה לא מכיל את הלב הגדול שלך. אהבת את הים ואת החברים, אהבת כל מה שנגעת בו. אתה תמשיך לחיות בלבנו, אנחנו משפחה מאוחדת וחזקה". זעקות שבר נשמעו כשנטמנה גופתו בחלקת הקבר: "הוא לא עשה שום דבר, רצחו אותו", אמרה אחותו.

 

אליאור ומאור נהרגו, דניאל (משמאל) במצב קשה ()
אליאור ומאור נהרגו, דניאל (משמאל) במצב קשה

 

כשעתיים אחרי הלווייתו של מאור הרוש הובא למנוחות אליאור פרייס. אחותו ליאת ספדה לו: "אחי הקטן, אנחנו המומים, זה לא הגיוני. כששאלתי לשלומך אמרת 'הכול בסדר, אחותי'". היא נזכרה איך היה מחמיא לאמה על התספורת או על בגד חדש מאז שהיה קטן. "אחי שלי", אמרה ליאת, "אל תדאג ליעלי, האהבה שלך. אנחנו נשמור עליה ונחזק אותה. אנחנו גאים בבחירות שלך ובאדם שהפכת להיות. אולי תבוא לכמה רגעים בבקשה?".

 

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו, אמר לאחר הלוויה: "זהו יום קשה לעכו, ששניים מתושביה הצעירים נהרגו ואחד נפצע קשה. שלושתם גרים ברדיוס של קילומטר אחד מהשני, חברי ילדות, שאחד מהם פצוע קשה. לפני שלושה חודשים פגשתי אותם באירוע של חבר ילדות אחר שלהם, כל אחד סיפר על התכנונים שלו לעתיד. כגודל השמחה אז גודל האסון היום. מדובר באנשים שרק נסעו לנוח בחופשה".

 

החבר עדיין מורדם: "לא רוצים שיידע"

מאור ואליאור היו חברי ילדות. יחד עם חבר נוסף, דניאל פחימה, הם יצאו לבלות בבולגריה. דניאל נפצע קשה ומאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר. הוריו מקסים ועליזה, ראו אותו בבוקר אחרי ניתוח ממושך שעבר במחלקת הכוויות.

 

"אני לא מאחלת לאף אחד להיות במצב הזה", אמרה עליזה בבכי, ומקסים הוסיף: "אם יש חשבון אישי לנסראללה או למישהו נגדנו, שיבוא צבא מול צבא. למה לפגוע בילדים חסרי ישע? לא האמנתי שזה יגיע אליי. עכשיו כשאני רואה את הבן אני המום".

 

דניאל עובד כתקליטן, סיפרה אמו, "ואין לו הרבה חופש, הוא מאוד חיכה לטיול הזה. הוא והחברים היו כמו אחים, חבורה שמגיל אפס כל הזמן אחד בבית של השני". לפני שיצאו להלוויות אמרה עוד: "אני לא יודעת איך דניאל יגיב כשיתעורר. אנחנו לא רוצים בכלל שהוא יידע על החברים. רק כשהוא יהיה מספיק חזק נספר לו". פחימה הוא הפצוע הקשה ביותר מהפיגוע. בבתי החולים ברחבי הארץ עדיין מאושפזים 16 פצועים נוספים שהוטסו מבולגריה, רובם במצב קל.

 

מוקדם יותר הובא למנוחות איציק קולנגי (28) בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. גילת, אשתו, שנפצעה בפיגוע, התבשרה רק הבוקר בבית החולים שבעלה נרצח, ועקב הפציעה נבצר ממנה להשתתף בהלוויה. "אני מבטיח לך שהמשפחה ואני נשמור על אשתך גילת לנצח וגם על הבת המדהימה שלך נויה", אמר בהלוויה דוד, אחיו של איציק. באותו בית עלמין נקבר גם אמיר מנשה, (28). אחותו הבטיחה לשמור על בנו רום, בן עשרה חודשים, ולדאוג שיידע מי היה אביו. אשתו נטלי שנפצעה בפיגוע אמרה כשהיא ישובה בכסא גלגלים ונתמכת בבני משפחה: "תחזור אליי, לא יכולה בלעדיך, איפה אתה? קחו אותי אליו".

 

בהלווייתה של כוכבה שריקי, שנהרגה אף היא בבולגריה, ספד לה בעלה: "מצאתי אותה בסוף. עכשיו אני לוקח אותה לביתה החדש".


פורסם לראשונה 20/07/2012 14:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבריהם של שני החברים הטובים, מאור ואליאור
צילום: אבישג שאר ישוב
אמו של אליאור פרייס על קבר בנה
צילום: אבישג שאר-ישוב
בני המשפחה האבלים. נפרדים ממאור
צילום: אבישג שאר-ישוב
מאור הרוש
אליאור פרייס
צילום: רפרודוקציה אבישג שאר-ישוב
מומלצים