שתף קטע נבחר
צילום: AFP

המורדים: המטרה הבאה - ראשו של אסד

מפקד צבא סוריה החופשי אמר כי "הניסיונות הפוליטיים של רוסיה להציל את אסד ממשפט או מוות לא יצליחו". בראיון לעיתון סעודי הוא הוסיף כי כוחותיו של אסד לא יצליחו להחזיר את המקומות שהמהפכנים השתלטו עליהם - ושהמורדים מנסים להשתלט על המבנים המרכזיים בדמשק

אחרי חיסול ארבעת אנשי הצמרת הביטחונית של בשאר אסד , מציבים המורדים בסוריה מטרה ברורה: מפקד צבא סוריה החופשי, ריאד אל-אסעד, אמר בראיון שהתפרסם הבוקר (שבת) כי "הניסיונות הפוליטיים של רוסיה להציל את אסד ממשפט או מוות לא יצליחו, כיוון שראשו של אסד הפך להיות המטרה הבאה של המהפכנים".

 

המרד בסוריה - כתבות אחרונות ב-ynet

דמשק: המורדים מעלים באש עמדות צבא

הקרב על דמשק: עשרות נפגעים במטה המשטרה

המורדים: מחזיקים במעברים לטורקיה ולעיראק

אסד בצילום ראשון מאז הפיגוע: משביע שר הגנה

 

בראיון לעיתון הסעודי "אל-ווטן" אמר מפקד צבא סוריה החופשי כי כוחותיו של אסד לא יצליחו להחזיר את המקומות שהמהפכנים השתלטו עליהם. לדבריו, המורדים בסוריה מנסים להשתלט על המבנים המרכזיים בדמשק - כמו בניין הממשלה. הוא הוסיף כי הבכירים הביטחוניים מחכים לשעת ההכרעה.

 

ארבעת הבכירים שנהרגו הובאו למנוחות בדמשק (צילום: AFP, HO, SANA) (צילום: AFP, HO, SANA)
ארבעת הבכירים שנהרגו הובאו למנוחות בדמשק(צילום: AFP, HO, SANA)

 

אל-אסעד הבהיר כי שעת ה-ש' עוד לא יצאה לדרך, אך הוסיף כי הוא יכריז עליה בקרוב באופן אישי בהתאם להתפתחויות בשטח והגעת המספר הנדרש מאנשי המורדים ללב דמשק.

 

במקביל, גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים כי בעיר חלב שבצפון המדינה מתנהלים מאז שעות הלילה קרבות עזים בין כוחות המורדים לצבאו של בשאר אסד. לפי אותם גורמים, הקרבות מתנהלים במחוז צלאח א-דין שבמרכז העיר. תושבים רבים נמלטו מהאזור.

  

למרות הדברים, הלילה דווח כי צבא אסד פתח במתקפה כוללת על מעוזי המורדים בדמשק, והצליח בין השאר להשיב לעצמו את השליטה על שכונת אל-מיידאן שנפלה לידיהם השבוע. הטלוויזיה הממלכתית בסוריה הודיעה כי הצבא הצליח "לטהר" את שכונת אל-מיידאן מ"שכירי חרב וטרוריסטים". היא שידרה תמונות שבהן נראו גברים מתים בחולצות טי, חלקן מכוסות בדם.

חלק מהגופות היו חרוכות. פעילי אופוזיציה ומקורות בקרב המורדים אישרו אתמול כי נסוגו מהאזור הזה אחרי שהיו נתונים להפגזות כבדות, אולם לדבריהם הם מתקדמים באזורים אחרים של דמשק.

 

"זו הייתה נסיגה טקטית", אמר אבו-עומר, מפקד בשורות המורדים, "אנחנו עדיין בדמשק". תושב מחנה פליטים בדרום העיר אמר כי האזור הסמוך מסריח מגופות. "עשרות מכוניות שרופות. ראיתי לפחות שמונה גופות ברחובות, ואנשים מנסים לכסות אותן בשמיכות. יש צחנה".

 

כוחות אסד ניסו להשתלט בחזרה גם על מעבר הגבול באב אל-האווה והפגיזו את מעבר הגבול עם עיראק אבו-כאמאל. לדברי המורדים, הם עדיין מחזיקים במעברי הגבול שאותם תפסו אתמול. צלם של סוכנות הידיעות רויטרס סיפר כי צבא עיראק סגר את הצד שלו במעבר.

 

במקביל, לפי ארגון אופוזיציה מרכזי היושב בדמשק, בכמה משכונות חלב מתנהלים גם כן קרבות עזים, שאותן תיאר הארגון כקשים ביותר בעיר עד כה. יצוין כי אחרי הפיגוע בדמשק שלשום הזהיר גורם ביטחוני כי המשטר יגביר את הפעילות שלו נגד המורדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. המורדים מתקרבים
צילום: AFP PHOTO / HO / SAN
הלוויית הבכירים בדמשק
צילום: AFP, HO, SANA
מומלצים