שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיט שנשים אומרות כשהן כועסות עליך

  נשים רבות נוטות להגיד משהו אחד ולהתכוון למשהו אחר לגמרי. מור פייראייזן קיבצה בפניכם כמה דוגמאות מאפיינות. סאבטקסט נשי קוראים לזה, ואם אתם באמת רוצים להבין אותנו, כדאי שתשננו אותו בעל פה

  הוא: "מאמי, קרה משהו? את נראית כועסת".

  היא: "אני לא כועסת".

  הגבר: "את בטוחה?"

  הבחורה: "כן, הכול סבבה".

   

   

  מכירים את הסיטואציה המדוברת? נו, ברור שאתם מכירים. מדובר באחת השיחות הקלאסיות והמוכרות ביותר שמתקיימות בין זוגות, וזה בכלל לא משנה בנות כמה הנפשות הפועלות. בשיחה מסוג זה, רב הנסתר על הגלוי. זה קטע כזה שנשים נוטות לעשות, להגיד משהו ולהתכוון למשהו אחר לגמרי.

   

  עוד בנושא:

  כשאת לא אומרת כלום, למה את מתכוונת?

  כשאת מושיטה לי את הלחי, למה את מתכוונת?

  את מתכוונת לעבור למרכז מתישהו?

   

  במקרה הזה, מה שהיא בעצם מנסה לומר זה: "אתה חתיכת חוצפן ואתה עוד תשלם על זה. בינתיים אני אשאר עם הפרצוף החצי כעוס שלי ואגרום לך לחשוב על מה שעשית. חוץ מזה, אם חשבת ש'הכול סבבה', דע לך ששום דבר פה לא באמת סבבה".

   

  לאחר שהיא תשפוך באוטו את כל מה שהפריע לה (בשבועיים האחרונים), היא תחזור על המילה שאמרת בכמה טונים שונים. כשהטון הופך גבוה – כנראה שאתה בצרות. ההמלצה שלי: לזהות את הסיטואציה מבעוד מועד, ואם אתה רוצה להקדים תרופה למכה, מסאג' רגליים תמיד יבוא בטוב.

   

  "מה שאתה מחליט"

  נעבור לסיטואציה נוספת: אתם מסתובבים בקניון, כלומר את מסתובבת בקניון (הוא סתם נגרר אחרייך לכל חנות, בתקווה שהפעם זה לא ייקח הרבה זמן). בהמשך אתם נכנסים לחנות לבית בכדי להחליף סוף כל סוף את הווילון המזעזע שהוא בחר. לבסוף, כל אחד מכם מוצא ווילון אחר שהוא אוהב. אם היא אומרת לך: "אני אוהבת את שניהם, אבל מה שתחליט" - כשהיא בעצם מתכוונת לומר: "אני המחליטה, אבל אני אתן לך לחשוב שגם לך יש חלק בעניין".

   

  "אני לא מקנאה"

  אתם יושבים על הספה בסלון ורואים טלוויזיה, כשלפתע יש לך טלפון מאחת הידידות היותר שוות שלך, שהתקשרה להודות לך על העזרה בלימודים. אתה משיב בחינניות,ולאחר שאתה מנתק את השיחה באלגנטיות, חברה שלך מביאה לך את "המבט" ומקנחת בגלגול עיניים קל (לא בהכרח באותו הסדר).

   

  מפה לשם, אתם נכנסים לוויכוח "קליל" על טיבו של הקשר בינך לבין הידידה, ולאחר מכן היא אומרת לך את המשפט הבא: "אני לא מקנאה, סתם לא מבינה למה אתם בקשר". ובכן, מה שהיא באמת מתכוונת לומר הוא: "עוד פעם אחת הכונפ'ה הזאת מתקשרת אלייך, וזה הסוף שלך!".

   

  מה, היא ידידה שלך? אני לא מקנאה, סתם לא ברור לי מה יש להיות ידיד שלה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מה, היא ידידה שלך? אני לא מקנאה, סתם לא ברור לי מה יש להיות ידיד שלה(צילום: shutterstock)

   

  "ראית את הבחורה שעברה הרגע?"

  אתה יושב בדייט עם בחורה שנראית סבבה לגמרי, כשלפתע מגיחה משום מקום בנקישות עקב בחורה מהממת, עם שיער בלונדיני ארוך, חזה גדול ושופע, כול כך שופע שאתה תוהה לעצמך אם היא לובשת חזייה, בזמן שהיא נעה "בסלואו-מושן" לעברך (כשברקע מתנגן השיר של בארי וויט).

   

  הרצף הזה נקטע כשאתה קולט שהדייט שלך קלטה אותך עם פה פעור ושאריות של אושר מוקצף שנתקע לך בצדדים. אם היא אומרת לך: "יו, ראית איזו בחורה הורסת?", רצוי שתיזהר כי מדובר בלא פחות ממלכודת. אין כמעט בחורות שמפרגנות לבחורות שנראות יותר טוב מהן. לכן, יש לך שתי אופציות:

   

  א. להגיד לה: "כן, אבל היא לא משתווה ליופי שלך" (קצת קיטשי אבל ברוב המקרים זה עובד).

   

  ב. לשחק אותה כאילו המחשבה לא עברה לך בכלל בראש, להנהן קלות ולשנות את הנושא.

   

  פגישת מחזור

  הסיטואציות האינטימיות הן הכי רגישות, לכן יש צורך להתייחס אליהן בזהירות יתרה. לאחר שעברת את שלב הדייטים עם חברה שלך והגעתם למיטה, לספה או לאיפה שאתם לא עושים את זה, לקראת אמצע שלב המשחק המקדים היא עשויה לומר לך את המשפט הבא: "אימא אדמה באה לבקר אותי".

   

  מה שהיא באמת מתכוונת לומר, זה: "אני במחזור, אבל לא נעים לי לדבר על זה מאחר שאנחנו יודעות שאתם לא אוהבים לדבר על זה". אפשר לומר שברגע שמתחילים לדבר על זה משהו באווירה משתנה, הגבר מתחיל להחוויר קצת ומתנועע במבטים מבוהלים ימינה ושמאלה, כאילו הוא מחפש את "היציאה הבאה באיילון". כמובן שישנה גם הסבירות שהיא בכלל עובדת עלייך, וסתם לא בא לה עליך.

   

  "זה מה שאתה לובש?"

  אתם מתארגנים לחתונה של חברים כשאתה פונה לעזרתה של החברה בכדי שתעזור לך עם העניבה. היא בוחנת אותך מכף רגל ועד ראש, ולבסוף שואלת: " זה מה שאתה לובש?". בתגובה אתה עונה לה: "מה, לא אהבת?", וכמובן שהתשובה לשאלה הזו תמיד תהיה רטורית – לא, היא לא אוהבת בכלל!

   

  זו גם ההזדמנות שלנו, הנשים, לומר את המשפט הבא: "מאמי, אנחנו חייבים לעשות קניות, אין לך כלום בארון". בזמן שמה שהיא באמת מתכוונת לומר זה: "אני חייבת לעשות קניות, ואתה יכול להחזיק לי את השקיות תוך כדי".

   

  אני באמת לא מבין מה הבעיה עם החולצה שלי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אני באמת לא מבין מה הבעיה עם החולצה שלי(צילום: shutterstock)

   

  "אני לא יודעת מה לעשות ביום הולדת"

  יום הולדתה של חברתך הולך ומתקרב לו, כשיום אחד היא אומרת: "אוף, אני לא יודעת מה לעשות ביומולדת שלי!". ובכן, מה שהיא באמת מתכוונת לומר זה: "אני מזכירה לך שיש לי יום הולדת עוד מעט ואני מאוד מקווה שאתה לא הולך להתקמצן עליי ולהביא לי איזה עציץ!".

   

  עוד אופציה: אשתך שולחת אותך עם רשימת קניות לסופר, ביניהם יש גם כל מיני מל"מים (מוצרים לא מזוהים) כמו מנגו "סברינה" או תפוחי "נקטרינה", לידם רשום בסוגריים: "תבחר את הקשים – אתה יודע מה אני אוהבת". ברור שאין לך מושג מי זו קטרינה, ואיך לעזאזל בוחרים מנגו?

   

  במקרה כזה אתה צריך להתקשר לאשתך ולומר לה את המילים הבאות: "אין לי מושג מה את אוהבת, ולמען האמת, בחיים לא הבנתי מה אתן, הנשים, רוצות מהחיים שלנו" (סתם! בחיים אל תעשה את זה). חוץ מזה, בסופו של יום, גם אם תבצע את המשימה בצורה מושלמת למדיי, אשתך כבר תמצא את הפאקים. לכן דרושה פעולת הסחה בסגנון עיתון "לאישה" או איזה שוקולד מפנק לבחירתך.

   

  "אני לא רעבה"

  חבר שלך קופץ לנגב איזה חומוס עם החבר'ה, אבל הוא לא מזמין אותך להצטרף. לפני שהוא הולך הוא אומר לך: "להביא לך משהו?", את עונה: "אני לא רוצה כלום", למרות שכשהוא יחזור את כבר תהיי רעבה, וכשאנחנו רעבות – לא כדאי להתעסק איתנו. הוא ממשיך ומתעקש: "את בטוחה?" (גבר, ממתי אנחנו בטוחות במשהו?). בקיצור, תארגן איזו מנה הביתה כדי שלא נאכל לך את הראש כשתחזור, ואף פעם אל תאמין לנו כשאנחנו אומרות ש"אנחנו לא רוצות כלום".

   

   

  וכמה טיפים אחרונים

  "אנחנו רק ידידים, הוא כמו אח שלי" – כשבחורה אומרת לך את זה, היא מתכוונת לכך שהם רק שכבו פעמיים, אבל זה לא הסתדר. הסר דאגה מליבך, ידידים כאלו נעלמים לאחר שהם מבינים שרק צועקים עליהם כל הזמן, אבל הם לא מקבלים מזה סקס.

   

  "לא משנה" – כשבחורה אומרת לך את שתי המילים הללו תדע שזה הכי משנה בעולם! תתעקש ותראה לה שאיכפת לך לדעת מה עבר לה בראש בדקות האחרונות, ותעשה הכול על מנת להוציא את זה ממנה, כי קל זה לא הולך להיות.

   

  בהצלחה!

   

  מכירים משפטים נוספים להוסיף לרשימה של מור? שתפו אותנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  למה אני צריכה לצעוק כדי שתבין שאני לא כועסת?
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים