שתף קטע נבחר

הפגנה בחצבני: "בעלי הקיאקים כטייקונים"

פעילים מחו בצפון נגד הקמת גדר שתמנע גישה לנחל באזור שבו מפעילים היישובים מסלולי קיאקים. "זה גזל של הנחל", קראו, מבלי להותיר רושם רב על בעל העסק, שטען מצדו כי מדובר בגדר "למטרה ביטחונית"

כ-30 פעילים הפגינו היום (שבת) על גדת נחל החצבני (שניר) נגד הגבלת הגישה למקום מצדם של קיבוצי האזור, שמפעילים בו מסלולי קיאקים. המפגינים התאספו בקטע הנחל שבין קיבוץ הגושרים ליישובים כפר בלום ובית הלל, חסמו את תנועת הקיאקים ודרשו למנוע את הקמת הגדר באזור - שצפויה לחסום את הגישה לנחל. מן העבר השני, הסבירו בקיבוץ הסמוך את הצורך בהקמת הגדר כהכרח ביטחוני, שנועד להגן על היישוב.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"גזל של הנחל". מפגינים בחצבני  (צילום: עודד רוזן) (צילום: עודד רוזן)
"גזל של הנחל". מפגינים בחצבני (צילום: עודד רוזן)

 

המפגינים, שהגיעו ממספר ערים, עמדו לרוחב הנחל ונשאו שלטים שקראו לא למנוע גישה למשאבי טבע ציבוריים. יובל בן ארי, אחד המפגינים שהגיע מחיפה, אמר כי "זה גזל של הנחל. מגדרים את החצבני ומפקיעים את הגישה לנחלים כאן באזור לטובת הקיבוצים. למה אין 'קייאקי קריית שמונה'? יש פה מקומות שהכניסה לנחל היא דרך מתחמי הקיאקים או שטחי הקמפינג בלבד, זו השתלטות וניצול של משאבי טבע. הם מתנהגים כמו טייקונים".

 

בשל "חילול שבת": קיבוץ דתי סגר מעין למטיילים

 

למרות ההפגנה, נראה כי ב"קייאקי קיבוץ הגושרים" זרמו האירועים על מי מנוחות. מנהל האתר, עופר כהן, דחה את טענות המפגינים והגדיר את ההתאספות כ"חסרת תכלית". לדבריו, "אנחנו לא חוסמים את הגישה לנחל בשום מקום. ההפגנה נגד מסלולי השיט לא במקומה, והגדר שמתוכננת לקום ליד בית הלל היא למטרה ביטחונית, כדי שלא ייכנסו מחבלים ליישוב. היא מחליפה גדר שכבר הייתה שם ונהרסה".

 

אבי יוסף חי, מזכיר היישוב בית הלל, סירב להתייחס להקמת הגדר המתוכננת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בחצבני
צילום: עודד רוזן
מומלצים