שתף קטע נבחר

לונדון: למי יינתנו המושבים הריקים?

המארגנים הובכו והאוהדים זעמו על המון הכיסאות המיותמים באולימפיאדה. יו"ר הוועדה המארגנת הודיע שחלק מהרוכשים יזכו לשדרוג וכרטיסים יחולקו לחיילים, למורים ולתלמידים והרגיע: "זה לא יהיה עניין בהמשך"

היציעים הריקים למחצה בתחרויות האולימפיות עוררו זעם בבריטניה, במיוחד בקרב מי שלא הצליחו להשיג כרטיס, אך כעת מסתמן פתרון: יו"ר הוועדה המארגנת של האולימפיאדה בלונדון, לורד סבסטיאן קו, הודיע היום (יום א') כי חיילים, מורים ותלמידים יקבלו כרטיסים למשחקים האולימפיים כדי למלא את החסר.

 

לונדון 2012 - סיקור מיוחד ב-ynet

 

המתעמל הישראלי שטילוב, ושלל מקומות ריקים ברקע (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
המתעמל הישראלי שטילוב, ושלל מקומות ריקים ברקע(צילום: אורן אהרוני)

 

עוד חדשות מהעולם :

  • סין: המחאה קיפלה את הצינור - ואת הממשלה

כפתור ופרח: איראניות "צנועות" קיבלו ורד. תראו

אוגנדה: לפחות 14 מתו בהתפרצות נגיף האבולה

 

קו ענה לביקורת שמתחו כלי תקשורת בבריטניה בנושא ואמר בתדרוך לכתבים: "חלק מאותם מושבים לא בשימוש בתחרויות המוקדמות ולכן הושבנו שם את הצבא. לכן יש לנו מורים ותלמידים שם". זוהי הפעם השנייה שהצבא הבריטי נקרא לדגל בשל מחדל בארגון האולימפיאדה. אלפי חיילים הוזעקו לאבטח את האירוע, לאחר שהתברר שחברת האבטחה לא עומדת ברף הדרוש.

 

מוקדם יותר אמר קו כי יצביע על נותני החסות האולימפיים (ספונסרים) שלא השתמשו בהקצאות שלהם, כדי לביישם, אך בתדרוך הוא נמנע מלהפנות אליהם אצבע מאשימה. החברות נותנות החסות, כמו "קוקה קולה" ו"ויזה", קיבלו שמונה אחוזים מתוך 8.8 מיליון הכרטיסים.

 

אוהדי מצרים והמושבים הריקים במשחק בין מצרים לניו זילנד (צילום: AP) (צילום: AP)
אוהדי מצרים והמושבים הריקים במשחק בין מצרים לניו זילנד(צילום: AP)

 

קו אמר כי לאנשי צבא כבר ניתנו כרטיסים. הוא הוסיף כי גם תלמידים ומורים משכונות במזרח לונדון יוזמנו להשתמש בכרטיסים שיינתנו להם חינם וכי חלק מקוני הכרטיסים יזכו לשדרוג.

 

"אני לא חושב שזה ימשיך להיות עניין בטווח הרחוק לאורך המשחקים האולימפיים", סיכם קו.

 

חובבי ספורט מרחבי בריטניה והעולם, שלא הצליחו להשיג כרטיסים למשחקים בהגרלות השונות, הגיבו בזעם על התמונות שבהן נראו מושבים רבים ריקים בזירות אולימפיות מרכזיות, כמו למשל מגרשי הטניס בווימבלדון, שהטורניר האולימפי המתקיים בהם כעת הוא מהחשובים ביותר.

 

כיסאות מיותמים גם בתחרות הרכיבה הפופולרית, שבה מתחרה נכדתה של המלכה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כיסאות מיותמים גם בתחרות הרכיבה הפופולרית, שבה מתחרה נכדתה של המלכה(צילום: AFP)

 

"מתסכל לראות כל כך הרבה מושבים ריקים בטלוויזיה", אמר אד שורתוס, אב לשניים מלונדון שניסה להשיג כרטיסים

למשחקים במשך חודשים. "בטוח שזה לא מעבר ליכולת של המארגנים לאפשר לחובבי ספורט אמיתיים למלא את המושבים האלה על בסיס הרעיון של הראשון שתופס - זוכה".

 

גם היום דווח על מושבים ריקים, זה היום השני ברציפות באולימפיאדה. מושבים כאלה נראו בין השאר בתחרות ההתעמלות לנשים, במיוחד קרוב למשטח עצמו. כיסאות ריקים נראו גם באחד האירועים המרתקים של היום,

תחרות הרכיבה על סוסים, שבה השתתפה זארה פיליפס, נכדתה של המלכה אליזבת המתמודדת במסגרת נבחרת בריטניה.

 

ההלם בבריטניה גדול במיוחד לאור העובדה שהוועדה המארגנת התרגלה להציב שלטי "אזלו הכרטיסים" דקות אחרי תחילת המכירה של כל קבוצת כרטיסים שהוקצתה לציבור הרחב. בכמה משרדי כרטיסים באתרים המארחים את המשחקים עדיין היו בשבת תורים של אנשים שניסו להשיג כרטיס לתחרויות השונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים במושבים הפנויים. נקראו לדגל בפעם השנייה
צילום: רויטרס
המלכה מבקרת את הספורטאים הבריטים
צילום: AP
מומלצים