שתף קטע נבחר

מכה למשטרה: ראש העיר קריית מלאכי חוזר

אחרי מעצר ברעש גדול, יותר מ-20 יום מאחורי סורג ובריח ומעצר בית - החליט בית המשפט לאפשר לראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, לשוב לתפקידו. המשטרה סברה שיש בידיה די ראיות, אך הפרקליטות דרשה השלמות חקירה. פרקליטו של מלכה: "מביע סיפוק וסומך על הפרקליטות"

מהלומה למשטרה בפרשת חקירת ראש העיר קריית מלאכי: מוטי מלכה, שנחשד באונס עובדת שהייתה כפופה לו ובקבלת שוחד מיני מאשה נוספת, יוכל לחזור מיד לתפקידו. כך קבע היום (ג') בית משפט השלום בראשון לציון במהלך דיון שעסק בתנאי השחרור שלו. מלכה צפוי להשתתף מחר בישיבת ראשי אגפים שנקבעה מבעוד מועד.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"בנסיבות אלה, כשסימני שאלה לא מעטים מרחפים מעל השאלה אם יוגש כתב אישום, הרי שלתפקידם ולמעמדם של המשיבים, כמי שמשפיעים על חיי תושבים רבים, יש לתת כעת משקל נכבד", אמר השופט רפי ארניה. "אוסיף ואציין כי אין בידי המבקשת מתי ואם בכלל יוגש כתב אישום כנגד המשיבים והדבר נותר ערטילאי. למעשה, המבקשת אינה יכולה לומר אם יש בכוונת המדינה להגיש כתב אישום אפילו עד המועד שהתבקש על ידה בבקשה".

 

מלכה נעצר ברעש גדול לפני חודשיים בחשד לאונס עובדת שהייתה כפופה לו ובקבלת שוחד מיני מאשה נוספת. עם מעצרו התווספו עוד תלונות של נשים שטענו שניצל את מצוקתן וקיים עמן יחסי מין. עד מדינה סיפר על עבירות שוחד לכאורה מצדו של מלכה ועל נשים נוספות שראש העיר היה עמן בקשר, ובתמורה אמור לקבל חסינות מהעמדה לדין.

 

מוטי מלכה בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מוטי מלכה בבית המשפט(צילום: ירון ברנר)
 

בתום חקירה סמויה של היחידה הכלכלית שנמשכה כמה שבועות נעצרו יחד עם מלכה עוד מספר בכירים בעירייה. מעצרו הוארך פעם אחר פעם בבית משפט, ורק כעבור יותר מ-20 יום הוא שוחרר למעצר בית. בתחילה המעצר נקבע מחוץ לקריית מלאכי, אך ההגבלות ירדו והוא הורשה לשוב לעיר.

 

ביחידה הכלכלית שהגישה את החומר לפרקליטות מחוז דרום נתקלו בלא מעט קשיים מצד הפרקליטים שמנהלים את התיק. בעוד המשטרה חשבה שבפרקליטות יילכו איתם יד ביד עם התיק הזה, ויגישו במהירות כתב אישום, דווקא בפרקליטות החליטו להקשות וביקשו מהמשטרה עוד השלמות, כדי להבטיח הרשעה. במשטרה היו כאלה שלא אהבו את התנהלות הפרקליטות שמושכת את תיק החקירה עוד ועוד, ואף הזמינה את מלכה לטרום שימוע לפני שימוע אצל היועץ המשפטי לממשלה.

 

היום כאמור החליט בית משפט השלום בראשון לציון להפסיק לחכות להחלטת הפרקליטות, וקבע כי אין מניעה שמלכה יחזור לנהל את ענייני העיר. בא כוחו של מלכה, עו"ד אבי חימי, אמר בתום הדיון: "אני מביע סיפוק מהחלטת בית המשפט, ואני סומך על הפרקליטות שתעשה את מיטב יכולתה להגיע לחקר האמת".

 

גורמים במשטרה הביעו פליאה על החלטת בית המשפט וכעס על הפרקליטות שעדיין מושכת את ההחלטה בתיק. "זאת מכה לעובדות העירייה שהתלוננו, לא לנו", אמרו גורמים במשטרה.

 

הפרקליטות: ממליצים לערער 

מקורביו של מלכה טענו כי חזרתו לעבודה התאפשרה לאחר

שהמשטרה התקשתה למצוא ראיות ליחסים שלא בהסכמה בינו לבין אחת המתלוננות. לדבריהם, מסרונים ששלחו אחד לשנייה מעידים על כך שמדובר ברומן.

 

בפרקליטות מחוז דרום אמרו כי המליצו ליחידה החוקרת להגיש ערר על החלטת בית המשפט. "התיק ממשיך להיבחן", נמסר, "התקיימה כבר פגישה ראשונית בפרקליטות המחוז עם באי כוחם של מלכה וסולימני (ממלא מקומו של מלכה) וכן התקיימו שורה של ישיבות לקראת גיבוש החלטה הן בפרקליטות המחוז והן אצל פרקליט המדינה. אם יהיה צורך בכך, יתקיים בהמשך שימוע בפני פרקליט המדינה. הפרקליטות, כדרכה, תמשיך לטפל בתיק במקצועיות, ביעילות וברגישות המתבקשת. מטבע הדברים, אין בכוונתנו להגיב על טענות שנשמעו מפי גורמים אנונימיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר חוזר. מוטי מלכה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים