שתף קטע נבחר

צרפת: ראשי חזיר נתלו מחוץ למסגד ברמדאן

המעשה בוצע בעיר מונטובאן, שבה רצח השנה המחבל מטולוז מוחמד מראח שני חיילים, במסע ההרג שהסתיים בטבח בביה"ס היהודי "אוצר התורה"

לא רק היהודים הם יעד לשנאה בצרפת - והיום (ד') התקבלה תזכורת לכך. הרשויות במונטובאן שבדרום המדינה הודיעו כי שני ראשי חזיר נמצאו תלויים מחוץ למסגד. ראש העיר גינתה את המעשה, ותיארה אותו כ"ניסיון הפחדה".

 

עוד חדשות מהעולם :

 

כמו ביהדות, החזיר נחשב לחיה טמאה באיסלאם ואסור לאכילה עבור מוסלמים. תליית ראשי החזיר באה בשעה שהעולם המוסלמי מציין את חודש הרמדאן הקדוש. לפי לשכת ראש העיר, ראשי החזיר הוצמדו לעמודי הכניסה מחוץ למסגד סלאם, כשמתחתם שלולית גדולה של דם.

 

אימאם המסגד שבו נתלו ראשי החזיר, מוחמד חאג'י, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP: "זה מעורר זעם... זה פוגע בדת... אני לא יודע מה קורה, אנשים מאבדים את הראש, במיוחד במהלך הרמדאן".

 

דם ליד המסגד שבו נתלו ראשי החזיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דם ליד המסגד שבו נתלו ראשי החזיר(צילום: רויטרס)

 

לפי הערכות, בצרפת יש כחמישה מיליון מוסלמים, ורבים מהם חיים במשכנות עוני. בשנים האחרונות עוררה תחושת ההזנחה שעליה הם מתלוננים כמה וכמה גלי מהומות ואלימות.

 

מצוקתם של המוסלמים, כמו גם האיום של חוגים קיצוניים בקרבם על צרפת ונושא ההגירה, עלו שוב לדיון ער בעקבות מסע

ההרג של המחבל מוחמד מראח, שרצח שלושה חיילים צרפתים "בשל חלקם במלחמה באפגניסטן" וארבעה יהודים בבית הספר אוצר התורה בטולוז, בהם שלושה ילדים. שניים מהחיילים, אגב, נרצחו במונטובאן, אותה עיר שבה נתלו היום ראשי החזיר.

 

לאחרונה דווח בצרפת על כמה אירועים אנטישמיים בולטים גם נגד יהודים. באחד מהם הותקפו צעירים בפטישים בעיר וילרבאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אנשים מאבדים את הראש, במיוחד ברמדאן". ליד המסגד
צילום: AFP
מומלצים