שתף קטע נבחר

בכניסה לירושלים: 'ברוכים הבאים' בצבעי הגאווה

ביום של מצעד הגאווה בבירה, אלמונים צבעו הלילה את שלט הכניסה לעיר. העירייה תצבע מחדש, המשטרה חוקרת

גאווה חריגה בירושלים: הנכנסים לבירה נתקלו הבוקר (יום ה') במחזה לא שגרתי - שלט "ברוכים הבאים" בכניסה לעיר, מעט אחרי גינות סחרוב, צבוע בצבעי דגל הגאווה. בעיריית ירושלים טוענים כי לא מדובר בפעולה שנקטו אנשיה לרגל מצעד הגאווה שמתקיים בבירה אחר הצהריים.

 

 

גאווה בבירה. צבעי דגל הגאווה על שלט הכניסה לעיר ()
גאווה בבירה. צבעי דגל הגאווה על שלט הכניסה לעיר

 

העירייה מיהרה לצבוע בחזרה בלבן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
העירייה מיהרה לצבוע בחזרה בלבן(צילום: אוהד צויגנברג)

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

מודיעין עלית: שוטרות שרו, ראש העיר נטש

תביעה: תל-חי הטעתה, חלום הווטרינריה נגנז

טביעה שלישית ביממה: בן ארבע במצב קשה

 

ככל הנראה אחראים לפעולה משתתפים פוטנציאליים במצעד, על מנת לעורר את המודעות ליום הגאווה בעיר. בבית הפתוח, ארגון הקהילה הלהט"בית בעיר, אמרו שלא ידעו על הכוונה לצבוע את השלט, אך לא הופתעו ממנה.

 

אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח, אמרה ל-ynet: "אנחנו מזמינים את כולם להגיע היום למצעד בשעה 17:00 בגן העצמאות. אנחנו לא יודעים מה זהותם של מרססי השלט, אך לא הופתענו".

 

מצעד הגאווה שהיום יציינו עשור לקיומו בירושלים, עורר במשך השנים מדנים בעיר, שלעיתים באו לידי ביטוי בכתובות גרפיטי בעד ונגד המצעד והעומדים מאחוריו. שלט הכניסה לעיר היווה מטרה נוחה, אך כך גם פחי זבל וספסלים בעיר ואפילו הדווידקה, אותו תותח מיתולוגי שנצבע ורוד בשנת 2006. אך "הבית הפתוח מתנגד לכל סוג של אלימות, ובכללה אלימות כלפי רכוש במרחב הציבורי", הדגישה סידי. 

  

בעיריית ירושלים הבטיחו להשיב את הצבע המקורי לשלט בהקדם, ועשו זאת בתוך שעה קלה. ממשטרת ירושלים נמסר כי בנושא נפתחה חקירה, וכי כמה נערים נצפו נמלטים מהמקום. כוח משטרה פתח בסריקות לאיתורם.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלט הכניסה לבירה. מראה גאה
צילום: הבית הפתוח
מומלצים