שתף קטע נבחר

מחיר הדלק גדול עליכם? יש תחנות בהן תחסכו

בדיקת "ממון" של "ידיעות אחרונות": תדלוק בתחנות עצמאיות או של החברות הקטנות, שימוש בכרטיסי חבר של מועדוני צרכנים - כך תחסכו עד 50 אגורות לליטר

אתמול (ד') הוחלפו השלטים בתחנות הדלק ברחבי הארץ, ומעתה מתנוסס עליהם מחיר חדש: ‭7.70‬ שקלים לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי, ‭7.86‬ שקל בשירות מלא.

 

כתבות נוספות אודות עליית המחירים והמסים במשק:

בגלל הפחתות המס אין למדינה כסף?

פה קבור הכסף: מי צריך רבני ערים ודיוטי פרי?

ב-2013: עוד 5 מיליארד שקל יקוצצו מהתקציב

 

בדיקת "ממון" מעלה שיש היום מעט מאוד אפשרויות להוזיל את הסעיף החשוב הזה בתקציב המשפחתי. בעבר ניתן היה להשיג הנחות משמעותיות דרך כרטיסי האשראי של רשתות השיווק ודרך מועדוני הצרכנות השונים, אך מאז שצומצם מרווח הרווחים של חברות הדלק צימצמו גם המועדונים השונים את ההנחות.

 

אם בעבר אפשר היה לקבל הנחה של ‭39-35‬ אג' לליטר, היום היא מגיעה מקסימום ל‭26-‬ אגורות לליטר מהמחיר בתדלוק מלא, וגם זה רק לחברי מועדונים "מיוחסים" כמו חבר והוט. כך גם בפזומט ובהתקני הדלק לציי הרכב של חברות, המשלמות בתשלום מרוכז: ההנחה הצטמצמה למינימום של 16 אג' לליטר. ההטבה במקרים אלה היא לקבל את מחיר התדלוק העצמי מבלי לצאת מהמכונית.

 

עומס בתחנות הדלק לפני עליית המחירים (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
עומס בתחנות הדלק לפני עליית המחירים(צילום: ישראל יוסף)

 

עם זאת, מצליחות לא מעט תחנות להוריד מחירים. זה קורה בעיקר בחברות הדלק הקטנות, המתחרות בחברות הענק, או בתחנות עצמאיות, המוחזקות על ידי זכיינים פרטיים. כך למשל בולטות חברות תפוז וטן במחיריהן הזולים. מצאנו גם צדיק אחד בסדום של תל-אביב: זכיין של סונול במרכז העיר. בתחנה זו צריך אמנם להיכנס לחנות כדי לפתוח את המשאבה - אך המחיר משתלם.

 

בדומה לתחרות בין רשתות השיווק, גם ברכישת דלק המצב דומה: את המחירים הנמוכים אפשר למצוא במקומות שבהם יש תחרות של ממש בין החברות השונות. "רעננה, עפולה, נתיבות או רמלה מסתמנות כערים שבהן המחירים הם הנמוכים ביותר‭,"‬ מסבירה שירי מור מצוות פול-טאנק ‭,(FullTank)‬ העוסק בהשוואת מחירים בתחנות הדלק באינטרנט ובאפליקציה סלולרית.

 

במקומות אלה, שבהם דמי השכירות והארנונה נמוכים יותר מאשר בערים הגדולות, מורידות התחנות הפרטיות והתחנות של החברות הקטנות מחירים, ואחריהן נגררות גם החברות הגדולות, כמו סונול, דלק ופז.

 

"קשוחים ללקוחות"

"אנחנו פועלים לפי אסטרטגיה של מחירים נמוכים יחד עם שירות מלא בכל התחנות‭,"‬ אומר דני בן נר, מנכ"ל רשת תחנות הדלק ‭.Ten‬ "אנחנו קשובים לצורכי הלקוחות גם בתקופה זו של מציאות כלכלית וחברתית קשה ומתמשכת‭."‬ גם ברשת טן וגם בסדש המחיר ניתן בשירות מלא, כך שהנהגים מרוויחים פעמיים: גם מחיר נמוך יותר וגם תדלוק בלי לצאת מהמכונית.

 

בסדש אף הגדילו לעשות, ומעניקים הנחה נוספת לתדלוק במזומן. כך למשל המתדלקים בסדש באר שבע במזומן ישלמו רק ‭7.49‬ שקל לליטר (לעומת ‭7.54‬ בכרטיס אשראי) ובסד"ש נתניה ‭7.44‬ שקל לליטר במזומן לעומת ‭7.48‬ שקל באשראי. תפוז חיפה גובה ‭7.36‬ שקל לליטר למחזיקי כרטיס תפוז שניתן ללא תשלום.

 


10 תחנות הדלק הזולות

10 תחנות הדלק הזולות
התחנה כתובת מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן, בשקלים
תפוז חיפה הברקת 6 7.4
טן חיפה חלוצי התעשייה 82 7.41
טן צ'ק פוינט מושלי יעקב 20 7.44
טן נתיבות אזור התעשייה 7.46
תפוז נתיבות צומת בית הגדי 7.47
סדש נתניה המסגר 2 7.48
סונול חניון הכיכר לוריא 8 תל אביב 7.5
דקל רעננה החרושת 10 7.53
יבור צומת יבור כביש 85 7.53
סדש עמק שרה הפועלים 17 באר שבע 7.54

 

הנחות לחברים

מי שלא מוצא בקרבת מגוריו או עבודתו תחנת דלק במחירים מופחתים, יכול להיעזר בהנחות של רשתות השיווק ומועדוני צרכנות, אם כי אלה הצטמצמו, כאמור, למינימום. חשוב לזכור שההנחה ניתנת תמיד מהמחיר בתדלוק המלא, כלומר מ‭7.86-‬ שקל לליטר כיום, מה שאומר שהמועדונים מעניקים הנחה נוספת של ‭10-5‬ אג' לליטר מעבר למחיר בתדלוק עצמי, וגם זה לא תמיד.

 

כמובן שכדי לקבל את ההנחות של המועדונים השונים תצטרכו להחזיק בכרטיס האשראי שלהם, מה שעלול לגרום לכם גם לשלם עבורו. הנה דוגמאות להנחות בגיהוץ:

• כרטיס אשראי YOU (באמצעות ויזה כאל) הנחה של 27 אג' בדור אלון.

• מועדון הוט של הטכנאים, ההנדסאים והעובדים הסוציאלים הנחה של 26 אג' בתחנות של דלק, 20 אגורות בדור אלון.

• מועדון חבר לאנשי מערכת הביטחון הנחה של 26 אג' בתחנות סונול.

• כרטיס אשראי שופרסל (לאומי קארד) הנחה של 16 אג' בתחנות פז.

• מועדון תמורה של ארגון המורים העל-יסודיים (לאומי קארד) הנחה של 21 אג' בסונול.

• בסונול 21 אג' הנחה (באמצעות ישראכרט) ללקוחות מועדוני כמעט חינם וויקטורי.

• מועדון מולטי עזריאלי (לאומי קארד) הנחה של 21 אג' בסונול.

• מועדון לייף סטייל פלוס של סופר פארם (ישראכרט) 21 אג' הנחה בדלק.

• מועדון אשמורת של הסתדרות המורים (ישראכרט) 23 אג' הנחה בחברת דלק.

• המשביר לצרכן מועדון 365 (ויזה כאל) 21 אג' הנחה בסונול.

• קרנות השוטרים (לאומי קארד) 23 אג' הנחה בחברת דלק.

• מועדון עובדי חברת החשמל (לאומי קארד) 21 אג' בחברת דלק.

 

הידיעה התפרסמה היום במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפשר לחסוך
צילום: זהר שחר, ידיעות אחרונות
מומלצים