שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

תנ"צ אדרי, שטייח התלונה על שחם, לא יואשם

המחלקה לחקירות שוטרים לא המליצה להגיש כתב אישום נגד תת-ניצב ניסים אדרי, ששמע על מעשה מגונה שביצע ניסו שחם בשוטרת - ושתק. ההמלצה: הוא יועמד לדין משמעתי, גם על התנהגותו בחקירה - בתחילה הכחיש, והודה רק אחרי העימות

תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד מרחב ציון במחוז ירושלים, הודה שלא טיפל בדיווח על מעשה מגונה נגד הממונה עליו, ניצב ניסו שחם, וגם שינה גרסאות בחקירתו - אך לא יועמד לדין. כך הודיעה היום (ה') המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), שהמליצה להסתפק בדין משמעתי. כעת יועבר התיק למשטרה, שתקבל החלטה לגבי עתידו של הקצין הבכיר ותכריע אם אמנם להעמידו לדין משמעתי.

 

במח"ש נימקו את ההחלטה להסתפק בדין משמעתי בכך שאף שקיימת חובת הדיווח במקרים מסוג זה, את החשדות שמע תנ"צ אדרי כדרך אגב בשיחה אקראית עם גורם שלישי - סגן ניצב דודי חיון, מפקד תחנת שלם. מצב זה, טענו, שונה מתרחיש שבמסגרתו היה אדרי מונע מהמתלוננת להעביר את תלונתה. בעקבות החלטת מח"ש קבע המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו כי אדרי ייצא לחופשה כפויה, עד לקבלת המלצותיה של מחלקת המשמעת בעניינו.

 

פרשת ניסו שחם - כתבות נוספות ב-ynet:

 

אדרי נחקר לפני מספר ימים בחשד כי הובאה לידיעתו באמצעות קצין אחר, פקוד שלו, תלונה בגין מעשה מגונה שביצע לכאורה שחם כלפי שוטרת במרחב שעליו הוא מופקד. לפי הודעת מח"ש, דווח לתנ"צ אדרי גם דבר המצוקה שאליה נקלעה השוטרת.

 

מהחקירה עולה כי הקצין הבכיר - המופקד בין היתר על שלומה של המתלוננת - נמנע מלהעביר את התלונה לגורם מוסמך ושמר את המידע לעצמו. ממח"ש נמסר שבחקירתו הכחיש אדרי בתוקף שהתלונה הובאה לידיעתו ועמד בהכחשתו זו לאורך מרבית שלבי החקירה. רק לאחר שעומת עם הקצין שהעביר לו את המידע, הודה תנ"צ אדרי שאכן קיבל ממנו את הדיווח על התלונה.

 

"התנהגותו של הקצין הבכיר, הימנעותו מלהעביר התלונה שדווחה לו לבירור ולטיפול, כמתחייב וכמצופה בנסיבות העניין, והתנהלותו בחקירת מח"ש, מבססים חשד לכאורה לביצוע מספר עבירות משמעת", קבעו במח"ש, ולפיכך החליטו להעביר את התיק לגורם המוסמך במשטרת ישראל, בצירוף המלצה להעמידו לדין משמעתי ולנקיטת הצעדים המתבקשים - אך לא להמליץ על העמדתו לדין פלילי.

 

עו"ד ציון אמיר, שמייצג את תנ"צ אדרי, אמר: "לרגע לא היה ספק שידיו נקיות ושהוא פעל בתום לב. אני שמח ומברך על העמדה שהתגבשה תוך מספר ימים.

באשר להליך המשמעתי, אני חושב שאת העמדה הערכית והמוסרית נביע בפני גורמי הפיקוד של משטרת ישראל. אנחנו משוכנעים שלאחר שהם ישמעו את מכלול הדברים - גם ההליך המשמעתי יתפוגג".

 

הפרשה נחשפה בשבוע שעבר עם הפרסום על חשדות להטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שלכאורה ביצע ניצב שחם בשוטרות תחת פיקודו. בעקבות כך יצא שחם לחופשה מתפקידו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תת-ניצב ניסים אדרי. "ידיו נקיות", מתעקש עורך דינו
צילום: חיים צח
מומלצים