שתף קטע נבחר

הח"כים נגד המבקר: "להשלים בדיקת ביביטורס"

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה מבקש ממבקר המדינה לא לגלגל את הפרשה לפתחם של הפוליטיקאים, אך בוועדת האתיקה מבהירים: אם נידרש - נטפל בראש ממשלה כמו בכל אחד אחר

ביקורת במערכת הפוליטית על כוונת מבקר המדינה הנכנס, יוסף שפירא, להעביר את הטיפול בתיק המכונה "ביביטורס" לידי יו"ר הכנסת רובי ריבלין, ולא להגיש דו"ח משלו בעניין. "רק מבקר המדינה יכול להשלים את הבדיקה בעניין נתניהו, אחרת זה יישאר כעננה מעל ראשי הפוליטיקאים", טוען יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל. המבקר טרם קיבל החלטה סופית בנושא.

 

פרשת "ביביטורס" נחשפה בערוץ 10 באפריל אשתקד. במסגרת תחקיר נטען כי נתניהו, בהיותו חבר כנסת, טס בשנת 2006 לארצות הברית במימון כפול של שני ארגונים. בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדיווח וטענו כי אחת החשבוניות בוטלה ואף איימו להגיש תביעת דיבה נגד הערוץ, שמצדו עמד על כך שכל הפרטים נכונים. 

 

הזוג נתניהו. יועברו לוועדת האתיקה? (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
הזוג נתניהו. יועברו לוועדת האתיקה?(צילום: אוהד צויגנברג )
 

מי שהורה על פתיחת בדיקה בעניין היה היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, אולם מבקר המדינה דאז, מיכה לינדנשטראוס, החל בבדיקה משלו, שכללה את כל השרים וסגני השרים שטסו לחו"ל על חשבון ארגונים כאלה ואחרים. כעת טוען שפירא כי אין הוא יכול לבדוק את אותה פרשה, משום שסמכויותיו אינן כוללות בדיקה או חקירה של חברי כנסת.

 

עוד בחדשות ynet:

 

גורמים בכנסת אמרו היום (ו') כי שפירא חייב להמשיך את הבדיקה בה החל לינדנשטראוס, ולא להעבירה, כפי שהוא מתכנן, לידיו של יו"ר הכנסת. "אני מבקש ששפירא ישלים את הבדיקה ולא ישאיר זאת כעננה מעל ראשיהם של חברי הכנסת", אומר ח"כ אריאל. "הוא צריך לפעול להשלמת הדו"ח במהרה ולהגישו לכנסת. אם מצב הדברים לא ישתנה אשקול לקיים דיון בנושא בכנסת".

 

בוועדת האתיקה של הכנסת אומרים שאם יקבלו את המשימה מהמבקר - יטפלו בה כמו

 בכל בדיקה אחרת, ללא קשר לכך שנתניהו הוא ראש הממשלה. "במהלך בדיקתו של המבקר הקודם העבירה ועדת האתיקה את כל החומר שהמבקר דרש", אומר יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק וקנין מש"ס. "מאחר שהמבקר לא רצה להיטפל רק לראש הממשלה, העברנו לו פרטים גם של שרים וסגני שרים. המקום היחיד שבו יש תיעוד מלא של נסיעות חברי הכנסת, זו ועדת האתיקה. אם המבקר הנכנס יחליט להעביר את החומר אליי, נטפל בו כמו שמטפלים בכל חבר כנסת אחר. אין הבדל בין ראש ממשלה לבין חבר כנסת אחר".

 

יש לציין כי לשפירא לא תהיה בעיה להמשיך לבדוק את הנסיעות בתקופה שבה היה נתניהו שר או ראש ממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בטיסה לארה"ב
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
המבקר שפירא. יעביר הלאה?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים