שתף קטע נבחר

אזהרה בפנטגון: אם תראו פורנו בעבודה - תפוטרו

ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח כי ראשי הצבא האמריקני זועמים על עובדים, שבמקום לעבוד עם חומרים מסווגים, צפו בחומרים למבוגרים בלבד

גולשים באינטרנט במקום העבודה? לא נורא, גם בפנטגון יש עובדים שמבזבזים את הזמן, באופן גרוע הרבה יותר: במשרד ההגנה האמריקני נאלצו להציב גבולות לעובדים בסוכנות ההגנה מפני טילים. ממזכר חריף שהופץ בקרב עובדי הסוכנות עולה כי במחשבים שבפנטגון נמצאו חומרים פורנוגרפיים רבים שהורידו העובדים - חלקם אף שלחו אותם זה לזה בדואר האלקטרוני הפנימי. בפנטגון חששו שבשל האופן שבו בחרו העובדים "להתגבש" על חשבון העבודה, ינצלו גורמים פליליים את הפרצה ויחדרו לתשתית המחשבים של משרד ההגנה.

 

עוד חדשות בעולם:

זעם בטורקיה: אובמה אחז אלה בשיחה עם ארדואן

איראן: הוגדל טווח של טיל הנמצא בידי חיזבאללה

סודן ודרום וסודן הגיעו להסכם? כך טוען המתווך

 

ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח  כי ראשי הצבא האמריקני רותחים מזעם על עובדי הסוכנות ומעריכים כי שעות עבודה רבות ירדו לטמיון, כשבמקום לעסוק במשלח היד המסווג כ"סודי ביותר", כגון פיתוח מערכת טילי ההגנה SM-3, ניצלו רבים מהעובדים את שעות המשרד לצפייה בחומרים המסווגים כ"למבוגרים בלבד". במערכת הצבאית הביעו חשש שמא וירוסים שונים כבר חדרו לתוך רשת המחשבים של הפנטגון דרך החומרים הפורנוגרפיים שהורידו העובדים למחשבים ואף הגדירו את הדבר כסיכון ביטחוני אמיתי.

 

בהתאם, מנהל הסוכנות הפיץ בקרב העובדים מכתב אזהרה חמור, לפיו אלו שייתפסו גולשים להנאתם באתרים פורנוגרפיים "יינקטו נגדם צעדים משמעתיים מתאימים". במכתב ששלח בסוף החודש שעבר ג'ון ג'יימס ג'וניור והודלף לסוכנות הידיעות בלומברג נכתב עוד כי "היו מקרים שבהם עובדים וקבלני משנה גלשו לאתרים או שהעבירו מסרים המכילים תוכן פורנוגרפי או מיני. אלו פעולות בלתי מקצועיות ומעידות על זמן שנגזל מהמשימות המיועדות. אלו הפרות ברורות של תקנות העבודה הפדרליות, שמסכנות את עבודתנו. מי שייתפס יושעה, הסיווג הביטחוני שלו יבוטל וסביר שהוא יפוטר".

 

חשש מתוכנות ריגול

דובר הסוכנות להגנה מפני טילים אמר בתגובה לפרסום בבלומברג, כי המזכר נשלח לעובדים משום שכמה מהם גלשו לאתרים שעשויים היו לשמש לתוכנות ריגול.

 

הוא ניסה לצמצם את גודל התקרית, אך גורם ממשלתי המתמחה באבטחת מידע מקוון אמר בעילום שם, שארגונים פליליים וסוכנויות ריגול זרות מטמיעות

 תוכנות ריגול שונות באתרים פורנוגרפיים, משום שהם מכילים מידע ויזואלי ברמה גבוהה ביותר, מה שדורש קוד תכנות מורכב יחסית - אשר מקל הטמעת וירוסים.

 

הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים עובדת, בין היתר, באופן שוטף מול ישראל ויפן, ומשתפת פעולה עם חברות ענק כגון בואינג ולוקהיד מרטין. לא ברור אם כבר נוצלו הפרצות באבטחת הרשת של מערכת הביטחון האמריקנית בגלל הדרך שבה העבירו עובדי הסוכנות חלק מהזמן. ארצות הברית בעבר הודיעה כי תגיב בכוח צבאי לכל תקיפה מקוונת עליה ותראה בה הכרזת מלחמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפנטגון בוושינגטון. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים