שתף קטע נבחר

6 מסתננים ברחו ממתקן של השב"ס בחדרה

מחקירה ראשונית עולה כי השישה, כולם קטינים, שברו סורג בחדרם, טיפסו על גג מבנה - וקפצו ממנו החוצה. שניים מהם נתפסו, החיפושים אחרי השאר נמשכים. כל הנערים האחרים ששהו במתקן הועברו לכלא גבעון ברמלה

שישה נערים, מסתננים מאפריקה, הצליחו אתמול אחר הצהריים (יום ו') לברוח ממתקן משמורת של שירות בתי הסוהר בחדרה שבו שהו. שניים מהם נתפסו, אולם החיפושים אחר ארבעת הנותרים נמשכים. בעקבות הבריחה הוחלט לסגור את המתקן ולהעביר את שאר הנערים המוחזקים בו לכלא גבעון.

 

עוד חדשות ב-ynet:

בן המפקד יצחקי שנהרג ספד לו: "אני גאה בך"

חותרת עוזבת הכפר האולימפי כי החבר ניאו-נאצי

 

מתקן ''מתן'' בחדרה נמצא בסמוך לתחנת המשטרה בעיר, ובעבר שהו בו נשים מחבר העמים שנתפסו בארץ מכיוון ששהו כאן שלא כחוק. ייעודו של המתקן שונה בהמשך, וכעת מוחזקים בו כ-70 נערים אזרחי אפריקה שהסתננו לישראל ונתפסו על-ידי הצבא.

 

מדובר בנערים שנכנסו לארץ ללא בן משפחה בגיר. בדרך כלל הם מופנים לכפר הנוער ניצנה, אך עקב מחסור במקום שם הם הועברו למתקן בחדרה. במתקן עצמו יש חדרים וחצר גדולה שאותה מקיפה גדר. בכניסה יש שער שבו מוצבת שמירה. החדרים ממוקמים בבניינים בני שתי קומות, והנערים אינם אמורים לעזוב את המקום ללא אישור.

 

במהלך היום נערכה בדיקה שבה התברר כי שישה מהנערים, בני 14 עד 18 מאתיופיה ומאריתריאה, הצליחו להימלט מהמקום. מחקירה ראשונית עולה כי השישה שברו את הסורג בחדרם, טיפסו על גג המבנה - וממנו קפצו החוצה, מעבר לגדר הסמוכה לבניין. אחרי הבריחה

אותר אחד הנערים בסמוך למקום. נער נוסף נמצא בהמשך בחדרה, והחיפושים אחרי הארבעה הנותרים ממשיכים.

 

בנוסף החלה בדיקה סביב נסיבות הימלטותם של השישה, ועדיין לא ברור אם מדובר במעשה קונדס שבו החליטו הנערים לצאת "לטייל" או בבריחה מתוכננת היטב עקב תנאי המחיה והכליאה במקום.

 

בעקבות הבריחה של השישה הוחלט בשב"ס לסגור את המתקן לפי שעה, ולהעביר את הנערים לכלא גבעון ברמלה. בכלא זה השמירה קפדנית יותר.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 03/08/2012 19:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדר הגבול נגד מסתננים במצרים
צילום: אמיר לוי
מומלצים