שתף קטע נבחר

נהג הרכבת הקלה לא עצר, התינוק נסע בלי האם

נוסעים פנו לנהג, לאחר שאם שהעלתה את עגלת התינוק לא הספיקה לעלות. נוסע סיפר כי הנהג אמר 'לא אכפת לי, אני צריך להמשיך'. חברת סיטיפס: "מדובר באירוע שאסור היה שיקרה"

האם שרצתה לנסוע עם בנה התינוק לא חשבה שתצטרך לעבור סיוט ברכבת הקלה. נוסעים שהיו בקרון סיפרו כי האם הספיקה להעלות את עגלת התינוק לרכבת, אך הדלת נסגרה לפני שהספיקה לעלות לרכבת. הנוסעים פנו לנהג, אך לטענתם הוא התעלם מהם.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות:

ה"זובור" בחטיבת כפיר: "מכות סופרמן" לחייל

ח"כ זבולון אורלב נפצע קל מאוד בתאונה בי-ם

 

המקרה אירע ביום רביעי האחרון בשעות הערב, כאשר נוסעים המתינו לרכבת בתחנה בפינת הרחובות יפו-קינג ג'ורג'. כשהרכבת, שהגיעה מכיוון התחנה המרכזית, הגיעה לתחנה, העלתה האם את העגלה, שבה שכב בנה כבן שנה וחצי. בעוד היא עומדת בחוץ הדלת נסגרה, והנהג לא הסכים לפתוח אותה.

 

"הסברנו לו שהאישה בחוץ היא האימא, אבל הנהג אמר לא אכפת לי" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"הסברנו לו שהאישה בחוץ היא האימא, אבל הנהג אמר לא אכפת לי"(צילום: גיל יוחנן)

 

איליה ליפצקר, שהיה במקום, סיפר: "לפתע הדלת החלה להיסגר. האימא ישר שלחה את ידה אל הדלת על מנת למנוע זאת. אני, שכבר הייתי בפנים, ניסיתי גם כן לעצור את סגירת הדלת מתוכו. במקביל, פנינו לנהג בקשר הפנימי, הסברנו לו שהעגלה ובה הילד נמצאים ברכבת ושהאישה בחוץ היא האימא. אלא שבתגובה הוא אמר לי - 'לא אכפת לי, אני צריך להמשיך'".

 

"הסיוט הגרוע של כל הורה"

ליפצקר הוסיף כי כאשר הנהג ראה שהנוסעים לא נותנים לדלת להיסגר הוא אמר להם "תוציאו את היד, אני אפתח את הדלת". לדברי הנוסע, "חשבנו שהוא יפתח את דלתות הקרון, אלא שהוא סגר את הדלת סופית והתחיל בנסיעה. היינו פשוט המומים, העגלה עם התינוק נשארה ברכבת והאימא נשארה בחוץ. הנוסעים החלו לצעוק, וללחוץ על הכפתורים במטרה לנסות ליצור קשר עם הנהג אך הוא התעלם מאיתנו. הילד נלחץ והתחיל לבכות. זה פשוט הסיוט הגרוע של כל הורה".

 

עדי ראייה מספרים כי הרכבת הגיעה אל התחנה בעירייה, אז הורידו הנוסעים את העגלה ובה הילד אל מאבטחי הרכבת ומשם אספה אותו האם. "הלכתי אל הנהג וביקשתי שייתן לי את הפרטים שלו", סיפר ליפצקר, "בתגובה הוא אמר לי 'אני לא נהג אוטובוס. אני לא חייב לתת לאף אחד פרטים'. לא היה לו תג של שם אז צילמתי אותו. אני מתכוון להתלונן עליו בפני סיטיפס המפעילה את הרכבת הקלה".

 

ב"סיטיפס" אישרו את פרטי המקרה. עוד אמרו שם כי "מדובר באירוע שאסור היה שיקרה. סיטיפס פנתה למפעיל בדרישה לערוך בירור של המקרה, אנו נבחן את הנהלים והנושא יטופל בהתאם". לצד זה ציינו כי מסיבות בטיחותיות אסור ומסוכן לעצור רכבת שלא בתחנה.

 

בתוך כך, בירושלים גוברת ההתנגדות לשינויים הצפויים בתחבורה הציבורית בבירה. יעל סיני, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, ציינה כי "לא ייתכן שהפעלת הרכבת הקלה תביא להרעת השירות לציבור. אנו מצפים ממשרד התחבורה שינקוט צעדים משמעותיים לשינוי הסדרי התחבורה העתידיים ואם לא יעשה כך, ננקוט צעדי מחאה" .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרכבת הקלה
צילום: גיא אסיאג
מומלצים