שתף קטע נבחר

"42 נשיאי ארה"ב - צאצאיו של מלך אנגלי אחד"

מה משותף לברק אובמה, ג'ון קנדי וג'ורג' וושינגטון? מסתבר שלא רק משרת נשיא ארצות הברית. מחקר חדש טוען כי מוצאם של 42 מתוך 43 נשיאי ארצות הברית הוא בבריטניה, וליתר דיוק – הם כולם צאצאיו של ג'ון מלך אנגליה. האחראי לתגלית, אגב, אינו חוקר מן השורה אלא דווקא ילדה בת 12 שהגיעה למסקנה המפתיעה.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

קנדה: אם גילתה שתינוקה מוצע למכירה ברשת

בשל אלכוהול: נהג כשילדיו קשורים למכסה המנוע

 

"הם כולם בני דודים וכולם נכדים של ג'ון. גם השאיפה לכוח היא תכונה שמשותפת לכולם", הסבירה הילדה ברידג'-אן דאוויניון, תושבת סלינס שבקליפורניה, שבמשך חודשים ארוכים שקדה על יצירת אילן יוחסין ענק של הנשיאים האמריקנים. היא סיפרה לערוץ החדשות המקומי כי החלה את המיזם בתקווה להתחקות אחר אבותיה בצרפת, אולם בשלב מסוים החליטה להציב יעד שאפתני יותר למחקר הגניאולוגי שלה.

 

לפי העיתון "דיילי מייל", היא בחנה יותר מחצי מיליון שמות בחיפוש אחר האב הקדמון המשותף שלהם, וסבה בן ה-80, שבעצמו חוקר שורשים חובב, סייע לה לזהות את הקשרים הנשיאותיים. בסופו של דבר המחקר הוביל אותה לאדם אחד – המלך ג'ון, הידוע גם כ"ג'ון לקלנד", ששלט באנגליה מ-1199 עד 1216 ושמוזכר כנבל בסיפורים על רובין הוד.

 

נקודת המוצא של דאוויניון במחקרה הייתה הנשיא האמריקני הראשון, ג'ורג' וושינגטון, והיא בחנה את אבותיו הן מצד אמו והן מצד אביו. בהמשך היא אף גילתה כי היא עצמה דודנית מדרגה 18 של הנשיא אובמה ובעקבות זאת שלחה לקרובה החדש מכתב ובו דיווחה לו על ממצאיה. לפי המחקר שלה, הנשיא היחיד שלא נכלל באילן היוחסין של המלך ג'ון הוא מרטין ואן ביורן, ששימש הנשיא האמריקני השמיני ואשר לו שורשים הולנדיים.

 

יש לציין כי דאוויניון אינה הראשון שהצביעה על היתכנותם של קשרים משפחתיים בין הנשיאים, אולם עד כה החוקרים הצליחו לקשר רק בין משפחותיהם של 22 נשיאים – כנראה משום שהתמקדו רק בשושלת מצד האב.

 

דאוויניון סיפרה עוד בראיון לאתר "דיילי ניוז" כי החלום הגדול שלה הוא לנסוע לוושינגטון הבירה ולמסור בעצמה עותק של עץ השורשים לנשיא אובמה. בינתיים היא מוכרת עותקים חתומים של אילן היוחסין במטרה לגייס מספיק כסף כדי להגשים את משאלתה. "אני חושבת שלכולנו יש מוצא משותף כלשהו", ציינה החוקרת הצעירה, "זה רק עניין של להוכיח את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. התגלה כדודן מדרגה 18
צילום: MCT
ג'ורג' בוש. גם הוא מקורב
צילום: רויטרס
ג'ורג' וושינגטון. שימש נקודת המוצא
צילום: jupiter
מומלצים