שתף קטע נבחר

אישום: התחזה לאשה - ואנס נערה בת 17

מכתב האישום שהוגש נגד חיים בר-שלום עולה כי הוא הציג עצמו כסוכן דוגמניות ואז תקף מינית נערות. באחד המקרים הוא הציג עצמו כ"יעל" וביקש מבת 17 לפתות אדם בשם "ניקו". לאחר שהנערה נאנסה, התברר כי מדובר באותו אדם

דפוס הפעולה של חיים בר-שלום (29) מאשדוד היה כמעט זהה. הוא היה נוהג להתקשר לצעירות ולנערות, מציג את עצמו כאשה בשם "יעל", מספר להן שהוא סוכן דוגמניות ואז יוצר עמן קשר ברשת ואף נפגש עם חלקן ואז מבצע בהן עבירות מין שונות. כך מתואר בכתב האישום שהוגש היום (ב') נגד בר-שלום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

צפו: חיל האוויר תוקף את הנגמ"ש שחדר מסיני

לפני פיטורי המפקח: עוד ספר אזרחות נפסל

שטייניץ: סומכים רק על עצמנו, ועל אבינו בשמיים

 

באחד המקרים שמתוארים בכתב האישום שהוגש על-ידי עו"ד גיא זהבי מפרקליטות מחוז דרום, "חרג" בר-שלום מדפוס הפעולה הזהה. במקרה זה הוא יצר קשר עם נערה בת 17 כשהוא מציג את עצמו כ"יעל" ואמר לה שהיא מתאימה לעבודה בסוכנות וכי מדובר בעבודת פיתוי, שבמסגרתה יהיה עליה לפתות אדם בשם "ניקו". הנאשם ציין בפני הנערה כי החליט לבקש ממנה לבצע את המשימה מפני שאשתו של אותו "ניקו" שכרה את שירותי הסוכנות כדי להוכיח שבעלה בוגד בה.

 

הנאשם ביקש מהנערה שתפתח את מצלמת האינטרנט שלה על-מנת שיוכל לראות אותה, ובמקביל חסם את מצלמת האינטרנט שלו כדי שהצעירה לא תוכל לראות אותו. אחרי שביקש מהנערה שתתפשט מולו, הנערה הסכימה לבקשה ונעמדה מול המצלמה בעירום מלא. בשלב מסוים הנערה אמרה לנאשם שהיא לא מעוניינת לעבוד בעבודת הפיתוי, אלא שאז פנה אליה הנאשם בדמותו כ"ניקו", שאל אותה מי שלח אותה אליו ואיים עליה שאם לא תיצור עמו קשר הוא יפנה למשטרה.

 

הנערה ניסתה להתחמק 

בעקבות כך הקשר של הנערה עם "ניקו" נמשך דרך הטלפון והאינטרנט. בשלב מסוים "ניקו" שהוא כאמור אותה "יעל" ולמעשה חיים בר-שלום, הזמין את הנערה לביתו באשדוד. עם כניסתה לדירה, הוא החל לנשק אותה ולחבק אותה. הנערה ניסתה להתחמק ממנו והוא הרים את שמלתה ואז הנאשם ביצע בה מעשים מגונים.

 

אחרי ששבה לביתה ואמרה ל"ניקו" שהיא אינה מעוניינת בקשר עמו, הנאשם איים עלייה, אמר לה שיש לו תמונות שלה ושהוא "יהרוס לה את החיים". בשלב זה החליטה הנערה לפנות לנאשם בדמותו כ"יעל" לקבלת עצה. הנאשם בדמותו כ"יעל" אמר למתלוננת כי ל"ניקו" יש כוח רב וכי אבא שלו במשטרה והוא יכול להרוס לה את החיים.

 

בעקבות השיחה עם "יעל", החליטה הנערה להיפגש שוב עם "ניקו". הוא החל מיד לחבק אותה וללטף את רגליה. היא אמרה לו שיחדל ממעשיו, אך הוא המשיך ללטף אותה ברגליה והכניס את ידו מתחת למכנסיה. לאחר מכן הוא תקף אותה מינית ואיים לפרסם תמונות עירום שלה. בעקבות איומיו של הנאשם, הגיעה הנערה לביתו בפעם השלישית, אולם במקרה זה הנערה לא הסכימה לדרישתו לשכב עמה. באישום זה מייחסת הפרקליטות לבר-שלום עבירות של אונס, מעשים מגונים וניסיון למעשה סדום.

 

פגישה עם בת 13 

לפי כתב האישום, במקרה אחר נפגש הנאשם עם נערה בת 13 באשדוד, החל ללטף אותה וביצע בה מעשים מגונים. הנערה אמרה לו "די מספיק" אולם האיש לא חדל ממעשיו. בשלב מסוים הצליחה הנערה לקום ולברוח.

 

במקרה אחר שבו הציג עצמו הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד ערן צלניקר, כ"יעל שעובדת בסוכנות כמלהקת", הוא הציע לצעירה להשתתף בסרט ושאל אותה אם יש לה בעיה להשתתף בסרטים פרובוקטיביים עם אלימות. על כך השיבה הצעירה, כי אם מדובר במסגרת אמנותית, לא תהיה לה בעיה. הנאשם הורה לצעירה להתפשט דרך האינטרנט והנחה אותה באילו תנוחות לעמוד בפניו. לאחר שראתה את ה"תסריט", מסרה הצעירה לנאשם כי אינה מעוניינת להצטלם מאחר שמדובר בסרט פורנוגרפי. בתגובה לכך איים עליה הנאשם ש"ישרוף לה את כל הקריירה שלה בתור שחקנית".

 

הורי שתי נערות חשפו את הנאשם 

לצעירות ונערות אחרות שעמן יצר קשר הורה הנאשם

 לעמוד מול מצלמת האינטרנט עם תחתונים וחזייה באמתלה שברשותו תוכנה אשר בודקת את מידות הגוף של העומדת מולה. הנאשם אמר למתלוננות כי מדובר בתוכנה שבאה להחליף אודישן חי. לנערה שציינה בפניו כי היא בת 15, השיב האיש כי בכוונתו לרשום אותה כבת 16, על מנת שתוכל לקבל הצעות עבודה.

 

הנאשם נעצר באמצע החודש שעבר על-ידי יחידת ההונאה של משטרת מחוז הדרום, בעקבות תלונות שהוגשו על-ידי הוריהן של שתיים מהמתלוננות. החוקרים בראשותו של מפקד היחידה רב-פקד תמיר אבטבי הצליחו להגיע אל הנאשם בעקבות חקירה סמויה. הפרקליטות מבקשת לעצור את בר-שלום עד תום ההליכים הפליליים נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפוס פעולה זהה ברוב המקרים (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים