שתף קטע נבחר

שיבושים בוויקיפדיה

בשעות הערב המוקדמות גולשים חוו תקלות לסרוגין באתר ויקיפדיה. מוויקיפידה נמסר כי התקלה ארעה לאחר ששני כבלים המחברים בין שתי חוות שרתים נחתכו. האתר שב לפעולה אך עדין לא ברור מה גרם לקטיעת החיבור

אל תכנסו לפאניקה, אבל ויקיפדיה נפלה. בשעה האחרונה גולשים בארץ ובעולם חווים קשים לגלוש באתר ויקיפדיה. מי שניסה להיכנס לאתר נתקל בהודעה לפיה יש תקלה במערכת השרתים ו"כפי הנראה מדובר בבעיה זמנית שתתוקן בקרוב". כעת האתר חזר לפעולה.

 

בשעות התקלה, העמוד הראשי קרס לחלוטין ואילו עמודים פנימיים של ערכים הופיעו לסרוגין, ללא תמונות ובצורה לא תקינה (ללא עיצוב העמוד). בנוסף, זמן הטעינה של העמודים היה ארוך מהרגיל.

 

בציוץ שעלה בעמוד הטוויטר של ויקימדיה, העמותה שמפעילה את ויקיפדיה, נמסר כי מהנדסי האתר פועלים לטיפול בתקלה וכי הם יחזרו בקרוב. באתר Status.wikipedia, שמציג את מצב השרתים של האתר, ניתן לראות רשימה אדומה המציגה את השירותים שמפעילים את האתר שאינם תקינים.

 

מוויקיפדיה נמסר עוד כי "התקלה נבעה מתקלה טכנית בכבל אופטי בחוות השרתים של קרן ויקימדיה בטמפה, פלורידה. התשתית כרגע מטופלת והשרתים חוזרים לפעילות."

 

עדכון: איציק אדרי, דובר ויקימדיה ישראל, מסר כי ישנם שני כבלים בין חוות השרתים בטמפה ווירג'יניה, ככל הנראה שני הכבלים נחתכו בצדה של טמפה. הכבלים לא היו מחוברים במשך שעה ושש דקות, ולאחר מכן השירות הבסיסי חזר לתקינותו. עם זאת, לקח זמן נוסף כדי להשיב לפעולה שירותים נוספים, למשל אפשרות החיפוש באתר. בשלב זה עדיין לא ברור מה גרם לניתוק הכבלים.

 

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע! כמה חוליות יש לג'ירפה?
מומלצים