שתף קטע נבחר

אושר: 11 מיליון שקל יועברו לשטחים

ועדת הכספים אישרה את העברת הכספים לשטחים, מתוכם 8.3 מיליון שקל למימון ראשוני להעתקת המבנים של מאחז מגרון. העברה נוספת בסך 5 מיליון שקל אושרה לתקציבי ישיבות ההסדר, בהתאם להסכם בין הליכוד למפלגת הבית היהודי

ועדת הכספים אישרה אמש (ב') העברה של 11 מיליון שקל לשטחים . מתוך הסכום הזה, 8.3 מיליון שקל מיועדים למימון ראשוני להעתקת המבנים של מאחז מגרון ממקומם ו-2.7 מיליון שקל לתשתיות התיישבותיות. בנוסף, אישרה הוועדה כי 12.4 מיליון שקל יוקצבו למתאם הפעולות בשטחים להעסקת פקחים.

 

כתבות אחרונות בערוץ הכלכלה :

 

בישיבה שנערכה לאחר אישור הגזירות הכלכליות במליאת הכנסת, אושרה העברה של חמישה מיליון שקל נוספים לתקציבי ישיבות ההסדר ושני מיליון שקל לחטיבה להתיישבות של הסוכנות לחיזוק מרכיבי הביטחון בישובי השטחים. כל זה על פי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין מפלגת הבית היהודי.

 

כמו כן, אושרה הקצבה מיוחדת של 120 מיליון שקל לחברת מקורות, עבור מימון הסדר תביעות של בעלי המניות.

 

בהעברת הכספים לשטחים תמכו ארבעה חברי כנסת: יו"ר הוועדה, משה גפני (יהדות התורה); ציון פיניאן (ליכוד); אורי אריאל (האיחוד הלאומי); ושכיב שנאן (עצמאות). נגדה הצביעו אבישי ברוורמן (עבודה) וזהבה גלאון (מרצ), ששאלה מדוע צריך להעביר כסף לישיבות ההסדר אם הן צריכות להתבטל לאחר פקיעת תוקפו של "חוק טל".

 

גפני גילה כי לוועדת חוץ וביטחון נמסר היום שהמשך ההקצבות לאברכים נמצא בבדיקה אף זאת לאור פקיעת "חוק טל".

פורסם לראשונה 06/08/2012 22:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים