שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עיריית ת"א תפצה בעלי דירות ב-10 מיליון שקל
  70 בעלי דירות בשכונת בבלי בצפון העיר יפוצו בעקבות אישור תוכניות לבניית 7 מגדלים בשכונה שיכללו כ-1,000 יחידות דיור
  עיריית תל-אביב תפצה 70 בעלי דירות בשכונת בבלי שבצפון העיר בכ-10 מיליון שקל. זאת בעקבות אישור תוכניות בנייה חדשות לשכונה, שלפיהן ייבנו במתחם "בבלי דקל" שבשכונה שבעה מגדלים בני 36-44 קומות, שיכללו כ-1,000 יחידות דיור.

   

  כתבות נוספות על תל-אביב בערוץ הנדל"ן :

  לאחר עשור: אושרה תוכנית "הגוש הגדול" בת"א

  תל-אביב: דיור בר-השגה ובתי מלון לתפרנים

  כדאי להשקיע? מחירי הנדל"ן בדרום ת"א יזנקו

   

  גובה הפיצויים של בעלי הדירות נע בהתאם למיקומם במתחם ולנזק העתידי שייגרם להם, כך שהפיצוי המינימלי עומד על כ-14 אלף שקל לדירה והמקסימלי מגיע לכ-450 אלף שקל. כמו כן, השומה קובעת כי כשלוש דירות לא יקבלו כלל פיצויים.

   

  מתחם "בבלי דקל" ממוקם בחלקה הדרום-מזרחי של שכונת בבלי, מצדו הצפוני של כביש ההלכה, מגדלי YOO ומתחם פארק צמרת. בעלי הדירות שהגישו תביעות פיצויים ממוקמים ברחובות בבלי, הזוהר, פעמוני והנשיאים.

   

  העירייה טענה: המתחם יעלה את ערך הדירות

  התוכנית למתחם אושרה בוועדה המקומית ביוני 2009. עם היזמים שמקימים את המתחם נמנים משפחת חורי, בעלת השליטה בחברת א.מ.ת.ש, וחברת דנקנר שבשליטת יצחק תשובה.

   

  בעקבות זאת הגישו תושבי השכונה ב-2009 תביעה לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, בבקשה לפיצויים בשל בניית המגדלים בטענה לירידת ערך הדירות - אך הבקשה נדחתה. בעירייה טענו אז כי המתחם החדש רק יעלה את ערך הדירות באזור, וכי ל-26 בעלי דירות כלל אין את זכות התביעה, כיוון שרכשו את דירותיהם בשלב שהתוכנית כבר הייתה קיימת.

   

  לפיכך הועברה התביעה לוועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה של מחוז תל-אביב. כדי לקבוע את גובה השומה אספה השמאית נתונים מעסקאות שנעשו לפני התוכנית ואחריה, ושקללה לכך מרכיבים נוספים של עומס תחבורתי וצפיפות, אך גם היתכנות להשבחה עם השלמת הפרויקט. בסופו של דבר, כאמור, תפצה העירייה את בעלי הדירות. את בעלי הדירות במתחם ייצג עו"ד עינב כהן ממשרד מיוחס ושות'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל כהן
  בניין מגורים בשכונת בבלי בת"א
  צילום: טל כהן
  מומלצים