שתף קטע נבחר

סיור עם ציור בגן: נתניהו שרבט פיל לילד ברק

לרגל יישומו של חוק חינוך חינם לגילאי 3-4, לקח ראש הממשלה פסק זמן מהעניינים הביטחוניים ופגש ילדים בגנים ברחובות. הוא שמע מהילד ברק שהוא חולם להיות רופא. אחרי שזכה לבדיקה ברגל הפצועה, צייר לו פיל

ראש הממשלה בנימין נתניהו, סייר הבוקר (יום ה') בגני ילדים ברחובות, וניצל את המפגש הבלתי אמצעי עם הילדים כדי לברוח קצת מהמחשבות על אפשרות לתקוף באיראן ועל המצב הביטחוני בגבול עם סוריה ומצרים. במהלך סיור באחד הגנים פגש נתניהו את הילד ברק, שסיפר לו כי הוא חולם להיות רופא, ובדק לראש הממשלה את הרגל הפצועה בעזרת כלי משחק של רופא וחולה.

 

בהמשך הסיור, שנערך כחלק מהיערכות לפתיחת שנת הלימודים הבאה ויישום החוק לחינוך חינם לגילאי 3-4, השתלב ראש הממשלה באווירת הצעצועים והטושים, והפתיע את ברק כאשר הקדיש לו ציור של פיל, והזכיר את סיפור הילדים "לובנגולו מלך זולו".

 

פיל, פיל, פיל - אותי לא תפיל. נתניהו הפגין כישרון ציור (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
פיל, פיל, פיל - אותי לא תפיל. נתניהו הפגין כישרון ציור(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

סער ונתניהו משתעשעים לקראת הרפורמה (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
סער ונתניהו משתעשעים לקראת הרפורמה(צילום: בני דויטש)

 

בעוד כשבועיים ייכנסו לראשונה הזאטוטים למסגרות החינוך העירוניות כחלק מיישום החוק החדש. לדברי ראש הממשלה, יישום החוק משמעותו הורדה של "משכנתה שנייה" מגבם של זוגות צעירים, הנאמדת בסך 800 שקלים בחודש. " זאת לא רק הקלה בכיס, זה גם נותן שוויון הזדמנויות ואת היכולת להתחיל מוקדם יותר כדי להגיע גבוה יותר", אמר נתניהו להורים ולילדיהם בגן, "אנחנו עושים מהפכה בחינוך מהשורשים עד הצמרות. מהגן ועד ההשכלה הגבוהה".

 

נתניהו התרגש: אשכול גנים על שם האח יוני

שר החינוך סער הוסיף כי "אנחנו מסירים היום משכנתא שנייה שרבצה על כתפי המשפחות הצעירות בישראל - 800 שקל בחודש, 8,000 שקל בשנה. 27 שנים היו לממשלות תירוצים למה לא ליישם את חוק חינוך חינם מגיל 3. הממשלה הנוכחית קיבלה את ההחלטה בינואר השנה ואנחנו נפעל בנחישות במטרה לתת את המענה לרוב המכריע של הילדים כבר בשנת היישום הראשונה". 

 

שיחקו ברופא וחולה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
שיחקו ברופא וחולה(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, סיפרה כי לקראת תחילת השנה ייהנו 85 אחוז מהילדים בגילאי 3-4 (כ-270 אלף תלמידים) מחינוך חינם,

ולשם כך ייפתחו השנה כ-800 גני ילדים חדשים. ראש העיר רחובות, רחמים מלול, התגאה כי עירו היא המצטיינת בפתיחת גנים חדשים, כ-47 גנים, ואמר כי החוק החדש הוא מהפכה חינוכית שתאפשר חינוך איכותי למאה אחוז מילדי העיר.

 

במהלך הסיור ריגש מלול את ראש הממשלה כאשר בישר לו על ההחלטה לקרוא לאשכול הגנים על שם אחיו, יוני נתניהו, שנהרג במבצע אנטבה. נתניהו, שהתרגש מאוד מהמחווה, סיפר לראש העיר שרק הבוקר הפתיע אותו ראש המוסד תמיר פרדו והגיש לו במתנה את האפוד שלבש יוני במבצע אנטבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילה כישרון בציור. נתניהו בגן הילדים
צילום: בני דויטש
שר החינוך וראש הממשלה. מחמאות הדדיות
צילום: בני דויטש
מומלצים