שתף קטע נבחר

מכתב איום לנועם שליט: "זמן החסד שלך חלף"

רונן בר שירה, שמואשם בין היתר שהתרים במרמה כספים עבור המטה לשחרור גלעד שליט, חשוד כי שלח מכתבי איום ליו"ר המטה שמשון ליבמן וגם לנעם שליט. פרקליטו: אין בכך איום אלא זעקה על העוול שנעשה לו

"אתה תהיה על המוקד סוף סוף. זמן החסד שלך חלף והלך לו. אני לא אתן לעולם, ובכל דרך חוקית, שאתה נועם שליט, תהיה מעורב באיזושהי פעילות ציבורית". כך על פי החשד איים רונן בר שירה, מי שנאשם בגריפת רווחים ממטה המאבק לשחרור גלעד שליט, על אביו של החייל השבוי, שמשמש כעד במשפטו. מכתב ברוח דומה נשלחו גם לראש המטה, שמשון ליבמן.

 

נגד בר שירה מתנהל משפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שבו מיוחסים לו 16 סעיפי אישום של עבירות מרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. על פי כתב האישום רימה בר שירה חברות ואנשים פרטיים, כאשר טען שהוא מגייס כספים למען מטרות נעלות, ביניהן מטה המאבק למען שחרור שליט, נפגעי הכרמל ועוד, כשבפועל שלשל, לכאורה, את מרבית הכספים לכיסו.

 

בר שירה. טוען שנעשה לו עוול (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בר שירה. טוען שנעשה לו עוול(צילום: אבי מועלם)

 

בר שירה שוחרר על תנאי במסגרת המשפט, ונעצר השבוע כשעל פי החשד הפר את תנאי מעצרו כששלח מכתבי איום לאחד העדים, ירון שגיא. ל-ynet נודע כי גם שליט וליבמן קיבלו מכתבים מסוג זה, עליהם מסרו גם עדות ביאח"ה, שם טענו כי הם רואים במכתבים איום. בעקבות שיגור המכתבים חשוד בר שירה באיומים, הטרדת עדים והפרת תנאי שחרורו.

 

עוד בחדשות ynet:

 

נוסח המכתבים, שהגיעו לידינו, אותם מכנה הפרקליטות "מכתבי איומים והטרדה", מתייחס בר שירה לעדות השלושה, שכבר ניתנה בפני בית המשפט, "באופן מזלזל ומאשים, ואף מאיים עליהם באופן ישיר ומרומז", כלשון הפרקליטות.

 

לשליט כתב בר שירה: "את האמת אתה יודע היטב ואני אחשוף אותה קבל עם ועולם, עת תחקור אותך המשטרה על דרך ההתנהלות. אתה תהיה על המוקד סוף סוף. זמן החסד שלך חלף והלך לו, לא אתן לעולם ובכל דרך חוקית שאתה נועם שליט תהיה מעורב באיזושהי פעילות ציבורית. התנהלותך כלפי הייתה בבחינת 'הרצחת וגם ירשת'".

 

במכתב לליבמן כותב בר שירה: "ברור שאתה נבל. אני החלטתי שבכוחי הדל אמנע ממך בכל דרך חוקית לשאת באיזשהו תפקיד ציבור כל שהוא. זו תהיה מורשתי הצנועה לאחר מה שעוללת לי בחברתם הטובה של נועם שליט, הפוליטיקאי בפוטנציה".

  

בר שירה טען בתגובה במהלך דיון על הארכת מעצרו כי אין במכתבים איום וכי שלח אותם לאחר שהתייעץ עם עורך דינו. לדבריו,

הוא הסביר לו שאין מניעה לשיגור מכתבים לשלושה, לאחר שמסרו את עדותם במשפט.

 

פרקליטו של בר שירה, עו"ד דוד ונטורה, מסר בתגובה: "קראתי את המכתבים במשטרה, ולא עולה מהם שום סממן של איום. מדובר במכתבים שנשלחו לעדים אחרי שהעידו במשפט, אין בכך שום עניין של שיבוש מהלכים. מדובר בנאשם שזועק את העוול שנעשה לו. הדברים כבר עלו במהלך המשפט,לבוא ולטעון שהמכתבים ששלח בר שירה הם ניסיון שיבוש, זה ניסיון לסתום לו את הפה, בנוסף לעוול שכבר נעשה לו בשם המאורעות שנעשו בעניין שליט". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעם שליט. טען שאויים
צילום: גיל יוחנן
ליבמן. העיד ביאח"ה
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים