שתף קטע נבחר

עיתונאי ישראלי נחקר בטורקיה סמוך לגבול הסורי

שני שוטרים הבחינו בצוות ובו העיתונאי רועי רוטנברג וכן צלם ומקליט טורקים ועצרו אותם. הם חשדו שהצוות עוקב אחר תנועות הצבא הטורקי באזור

רועי רוטנברג, עיתונאי ישראלי בן 34 בעל אזרחות אמריקנית, נעצר היום (שבת) בטורקיה סמוך לגבול עם סוריה. הוא עסק בדיווח על הוואקום שנוצר באזור הכורדים שבצפון סוריה. לפי הדיווח שהעביר השוטרים הטורקים חוששים שהוא עוקב אחר תנועות הצבא באזור ובדקו את כל הציוד האלקטרוני שהיה ברשותו וברשות צוות הצילום שלו.

  

רוטנברג הוא עיתונאי שכותב בין היתר עבור הבלוג העצמאי 972, המדווח בשפה האנגלית על המצב בישראל ובשטחים. לאחר מספר שעות של חקירה בתחנת המשטרה בסילאנפינר שבמחוז אורפה החזירו לו השוטרים את הטלפון הנייד והוא מסר ל-ynet באמצעות האימייל שמצבו טוב, ומתייחסים אליו בצורה סבירה. בצוות עם העיתונאי הישראלי היו עוד שני טורקים: צלם ומקליט.

 

"שני שוטרים סמויים הבחינו בנו מצלמים מגג עיירה סורית שנמצאת בשליטה כורדית מלאה, כלומר לא היה שם כוחות סורים או כוחות של המורדים", כתב רוטנברג בדיווח שלו. הוא סיפר שהבחין שהחוקרים הטורקים הזכירו עשרות פעמים את המילה "ישראלי" כשדיברו ביניהם. "אין ספק שהאזרחות הכפולה שלי בלבלה אותם. אני מניח שהם ישחררו אותנו בקרוב", סיפר. רוטנברג עבד בשירות ABC, אל-ג'זירה ו-CCTV הטלוויזיה הממלכתית בסין. הוריו מתגוררים בישראל.  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחקר בגבול סוריה. רועי רוטנברג
מומלצים