שתף קטע נבחר

נער שנפש בכנרת נעצר בחשד להצתת מסגד

השוטרים קטעו את החופשה המשפחתית ולקחו את הנער מי-ם. הוא חשוד בהצתת מסגד ליד רמאללה לפני כחודשיים. סנגורו של הנער: "המשטרה הפכה את נוער הגבעות לחשודים המיידיים"

לא מעט משפחות פוקדות את הכנרת בימי החופש הגדול כדי לתפוס שלווה, אבל היום באחד החופים חיכתה לאחת מהן הפתעה. אחד מבני המשפחה, נער בן 17 מירושלים, פגש בלשי משטרה שעצרו אותו בחשד להצתת מסגד בשטחים לפני כחודשיים.

 

חשוד בהצתת  המסגד בג'אבה נעצר באמצע חופשה בכנרת (צילום: איאד חדד, בצלם) (צילום: איאד חדד, בצלם)
חשוד בהצתת המסגד בג'אבה נעצר באמצע חופשה בכנרת(צילום: איאד חדד, בצלם)

 

החשוד נעצר על-ידי אנשי מחוז שומרון ויהודה בחוף כינר שבמזרח הכנרת בחשד שהיה מעורב בהצתת המסגד בכפר ג'אבה שליד רמאללה כחלק מפעולות ההשחתה המכונות "תג מחיר". האלמונים שהציתו את המסגד ריססו במקום כתובות "אולפנה מלחמה" ו"תג מחיר", זמן קצר לפני פינוי גבעת האולפנה בבית אל.

 

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את החשוד מטעם עמותת "חננו" מסר בתגובה: "משטרת מחוז ש"י חזקה בדיבורים ובהדלפות לתקשורת על 'נערים שהציתו מסגדים', אבל בדרך כלל כשזה מגיע לבתי המשפט, ההצהרות הופכות מהוססות וחסרות בסיס עובדתי.

טוב יעשו במשטרה אם יסיטו את הזרקור מנערי הגבעות שהפכו לחשודים המיידיים".

 

בחודש שעבר נעצרו שני נערים נוספים בחשד לביצוע המעשה, אך הם שוחררו לאחר שהמשטרה לא הצליחה להציג ראיות למעורבותם בהצתה. גם אותם ייצג עו"ד בן גביר.

 

לפני כחודשיים התייחס לנושא ראש השב"כ יורם כהן. "שריפה של מסגדים על ידי צעירים יהודים גורמת לנזק רב לישראל הן בהקשר המדיני והן הביטחוני. זהו נזק בל ישוער", אמר כהן בישיבת ועדת החוץ והביטחון בכנסת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצתה במסגד באזור רמאללה (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים