שתף קטע נבחר

צבי ורשביאק נחת: "ציפינו ליותר מהמשלחת"

יו"ר הוועד האולימפי שב לישראל והוסיף: "הספורטאים והמאמנים קיבלו את כל מה שהיו צריכים". נטע ריבקין: "ישראל לא הייתה אכזבה באולימפיאדה"

השיבה לארץ הושלמה. אחרוני הספורטאים והעסקנים הישראלים חזרו הערב (ב') לישראל מאולימפיאדת לונדון ובראשם יו"ר הוועד האולימפי צבי ורשביאק. "ציפינו ליותר. ציפינו למדליות ולצערי לא השגנו אותן, אבל היו גמרים. רוב הספורטאים היו בהתאם לצפי, חלק פחות וחלק יותר. נטע ריבקין עשתה עבודה מצוינת וקשה להאמין לגודל ההישג שלה, אבל ידענו שהיא חזקה וטובה", אמר עם הנחיתה.

 

מסכמים את אולימפיאדת לונדון ב-ynet ספורט:

 

מה צריך היה לעשות אחרת?

"אני חושב שהוועד האולימפי עשה כל מה שצריך. הספורטאים והמאמנים קיבלו את כל מה שהם צריכים מבחינה מקצועית. נבדוק מה היה חסר לדובדבן שעל הקצפת, כי קצפת היתה אבל דובדבן לא. ציפינו למדליות ולא הסתרנו את זה. טבלת הציפיות הייתה קצת גבוהה כדי לעודד את הספורטאים, אבל אני שמח שהיינו שקופים וגלויים". 

 

שמח, רועש וגועש היה בנתב"ג, עם נחיתת נבחרת ההתעמלות האמנותית שביחד עם נטע ריבקין, הפכה למתעמלת מספר אחת בהיסטוריה של ארצנו הקטנטונת, לאחר שסיימה שביעית בגמר הקרב רב. "ברוך שובכן הביתה, אתן אלופות!!", בישרו שלטים בשלל צבעים עם עיטורי מדליות של עשרות זאטוטים, חברים ובני משפחה, וכמאמר הקלישאה – זר לו נקלע לנמל התעופה היה משוכנע לחלוטין שישראל שבה הביתה עם מדליה אחת לפחות.

 

ידיעות נוספות ב-ynet ספורט:

 

"בהחלט לא ציפיתי לקבלת פנים שכזו, פשוט מדהים", פתחה ריבקין בקול רועד מהתרגשות. "עבדתי קשה כדי להגיע לאולימפיאדה כדי לעשות הישג. לא הגעתי רק לעצם ההשתתפות. כיוונתי להיכנס לגמר ולעשות את התוצאה הטובה ביותר שהייתה אי פעם לישראל, אבל זו לא עבודה רק שלי אלא גם של המאמנת שלי אלה סמופלוב ומגיע לה כל הכבוד. בלעדיה לא הייתי מגיעה להישג הזה".

 

צבי ורשביאק נוחת בנתב"ג. לא היה דובדבן (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
צבי ורשביאק נוחת בנתב"ג. לא היה דובדבן(צילום: עוז מועלם)

 

אחרי כל האכזבות הבאת גאווה למדינה.

"הייתה לי הופעה מאוד מוצלחת, אבל אני לא מגדירה את הנוכחות של ישראל באולימפיאדה כאכזבה. היו כאלה שהצליחו יותר והיו שפחות, אבל הגענו לכמה גמרים וזו לא אכזבה".

 

כשנשאלה על אופציה למדליה באולימפיאדה הבאה, התערבה המאמנת אלה סמופלוב שאמרה: "לפני האולימפיאדה צריך לעשות תכנית מסודרת לקראת היעד הבא. לא צריך לשאול על מדליה אלא לעבוד עליה".

 

אלה סמופלוב. "יש לנטע הרבה אופי" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אלה סמופלוב. "יש לנטע הרבה אופי"(צילום: עוז מועלם)

 

על חניכתה אמרה סמופלוב: "לקפוץ ממקום 14 למקום 7 רק ספורטאית גדולה יכולה לעשות. יש לנטע הרבה אופי. לא חשוב מה יגידו או מה יכתבו, נטע עשתה היסטוריה ואני מודה לאיגוד ההתעמלות על התמיכה".

 

ריבקין סיכמה עם מבט לעתיד: "אני מאמינה שאחרי האולימפיאדה המוצלחת יגיעו עוד מתעמלות וזה יפתח את הענף. אני מקווה שיהיו יותר מתעמלות ואם זה יקרה בסופו של דבר הן יצליחו גם ברמה הבינלאומית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
צבי ורשביאק
צילום: עוז מועלם
מומלצים