שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  60 חניונים הוכשרו כמקלטי ענק בתל-אביב
  המחסור הגדול במקלטים הוביל את העירייה לאתר מקומות שבהם יוכלו לאכלס עוד 800 אלף בני אדם בשעת חירום. איפה המקלט הקרוב אליכם? חפשו ובדקו

  עיריית תל אביב-יפו הצליחה לאתר 60 חניונים תת קרקעיים שישמשו את התושבים בשעת חירום, כתחליף למקלטים החסרים. מדובר בחניונים פרטיים בשטח כולל של 850 אלף מ"ר, שיכולים להכיל כ-800 אלף בני אדם בשעת הצורך.

   

  איפה המקלט הקרוב אליכם? חפשו ובדקו

   

  באחרונה ערכה העירייה בדיקה באשר למוכנות העורף לשעת חירום,וממנה עלה כי המקלטים ברחבי העיר מספיקים ל-50 אלף איש בלבד. אף שיש ממ"דים פרטיים, נוצרה בעיה בשכונות הישנות, שאינן ערוכות כראוי ובעיה למצוא פתרון למאות אלפי המבקרים בעיר מדי יום. לפיכך, החל מבצע לאיתור חניונים שישלימו את החוסר.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  היום פרסמה העירייה את הרשימה המעודכנת, שכוללת בין היתר חניונים בתחנה המרכזית החדשה, חניון עתידים, מגדלי תל אביב בנחלת יצחק, חניון דיזנגוף סנטר, חניון עזריאלי, חניון גן העיר, חניון קניון רמת אביב, חניון המגדלים בשדרות רוטשילד ועוד. בעירייה מדגישים, שכל השטחים בחניונים עומדים בתקן של פיקוד העורף והוכשרו על ידי חברת מהנדסים. בעירייה מבטיחים להעמיד בקרוב שלטי הכוונה לטובת התושבים, על מנת שאלה יידעו לאן להגיע בשעת חירום.

   

  בעירייה אומרים שחניונים אלו מתווספים ל-241 מקלטים ציבוריים (בהם 111 מקלטים המצוידים

   במערכת סינון אוויר נגד לוחמה כימית - חל"כ) היכולים לאכלס כ-50 אלף איש. המקלטים מתוחזקים ברמה גבוהה ומבוקרים באופן רציף על ידי העירייה ופיקוד העורף.

   

  חבר מועצת העיר, יואב גולדרינג (עיר לכולנו) העביר ביקורת על צעדי העירייה ואמר שהם בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. "לאחר שנים של הזנחה של כל המקלטים העירוניים, וחוסר התמודדות עם פלישות למקלטים פרטיים, ברור לחלוטין שתושבי יפו אינם ערוכים למקרה של התקפה על העיר", טען גולדרינג. "למעשה, מעט מאוד תושבים יודעים לאן ללכת במקרה של סכנה. לשים שלטים בהמשך זה מעט מדי ומאוחר מדי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים