שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראשי לשכת עורכי הדין לנאמן: להעניש את אלשיך

  השופטת שערכה שינויים בפרוטוקול קיבלה מנשיא העליון אזהרה חמורה. את ראשי לשכת עורכי הדין ואת העו"ד שנפגע ממעשיה זה לא סיפק, ובפגישה עם שר המשפטים ביקשו לנקוט נגדה צעדים. הוא השיב שהסיכוי קלוש בגלל התנגדות השופטים

  ראשי חמשת המחוזות בלשכת עורכי הדין פגשו היום (ו') את שר המשפטים יעקב נאמן וביקשו ממנו: הפעל את סמכותך כדי לנקוט צעדים משמעתיים נגד השופטת ורדה אלשיך. עוד קודם לכך פגש השר גם את עו"ד רפאל ארגז, מתלונן בפרשה, שסיפר ל-ynet כי ביקש להדיח את אלשיך, אך נאמן, לדבריו, "הסביר שבלתי אפשרי להעביר מהלך כזה נוכח התנגדות צפויה של שופטי העליון".   
   

  עדכונים אחרונים בפרשת אלשיך בחדשות ynet:

  רק אזהרה: גרוניס לא מדיח את השופטת אלשיך

  השופטת אלשיך התפטרה מראשות ועד השופטים

   

  אלשיך, שערכה שינויים בפרוטוקול דיון שנערך בפניה, קיבלה "אזהרה חמורה" בלבד על פי החלטתו של נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס. הוא פסק שלא ניתן לקבוע כי התיקונים שערכה אלשיך אינם משקפים את מה שאירע בדיון, ומכאן שאין לדבר על זיוף פרוטוקול. ראשי המחוזות קבלו על החלטתו זו ודרשו מהשר נאמן לנקוט צעדים משמעתיים כלפי אלשיך, ולהעביר את הטיפול בעניינה לוועדה לבחירת שופטים. לחילופין, הציעו ראשי המחוזות לשר להגיש נגדה קובלנה לבית הדין המשמעתי של השופטים.

   

  יו"ר מחוז תל אביב והמרכז עו"ד אפי נווה, יו"ר מחוז חיפה עו"ד יוסי חכם, יו"ר מחוז ירושלים עו"ד אשר אקסלרד, יו"ר מחוז דרום עו"ד דני אליגון וסגן יו"ר מחוז צפון עו"ד ראיד עומרי הוזמנו לפגישה עם נאמן בעקבות מכתב ששלחו לו, שבו קבלו על החלטתו של גרוניס.

   

  בימים האחרונים פורסם כי ראשי המחוזות מתכוונים לפנות לבג"ץ אם נאמן לא יפעל במישור המשמעתי נגד השופטת, וכי בכוונתם לטעון במקרה כזה כי התיקונים המהותיים בפרוטקול הופכים אותו למעשה למזויף. בפגישה שנמשכה למעלה משעתיים והתנהלה באווירה טובה, הקשיב נאמן לטענות עורכי הדין והבטיח לשקול אותן.

   

  עו"ד ארגז שנפגש אף הוא עם נאמן, היה צד בדיון שעל אודותיו נכתב הפרוטוקול המדובר, ונגדו הגישה אלשיך את התלונה ללשכת עורכי הדין שהובילה להסתבכותה בפרשה. נאמן הביע את צערו על התלונה. עו"ד ארגז סיפר ל-ynet כי נאמן היה קשוב מאוד: "הוא אמר לי שמעולם לא נתקל במקרה כזה, ושמדובר במקרה חמור. הוא שאל אותי מה אני חושב שצריך להיות הפתרון". לדברי ארגז, הוא הסביר לנאמן כי מבחינתו ראוי שאלשיך "לא תשב עוד רגע נוסף על כס השיפוט. אמרתי לו שאם יש פגיעה ביושר שלה, ציבורית זה מחייב את הפסקת העסקתה. לא יכול להיות שהיא תשפיע על עתידם של מאות אזרחי ישראל".

    

  לדברי ארגז, נאמן השיב כי גם אם יגיש קובלנה לבית הדין או יפנה לוועדה לבחירת שופטים, אין סיכוי שאלה ידיחו אותה. "הוא הסביר לי שבוועדה יושבים תשעה נציגים, כאשר שלושה מתוכם שופטי עליון. במצב כזה יהיה בלתי אפשרי להגיע לרוב של שבעה". נאמן הסביר לו כי שופטי העליון יתמכו בהחלטתו של גרוניס שלא להדיח את אלשיך. "הוא ניסה להבין מה יכול להיות פתרון אחר מבחינתי, אך הדגשתי בפניו שרק הדחה היא אופציה, נוכח המחוייבות הציבורית שיש לי. אם זה לא יסתדר משפטית אצא למאבק ציבורי". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלשיך. בעין הסערה
  צילום: עמית שעל
  נאמן. "לא נתקל במקרה כזה"
  צילום: יאיר שגיא
  עו"ד אפי נווה
  צילום: עידן מילמן
  מומלצים