שתף קטע נבחר

המשטרה: בודקים אם הרקע לאלימות בי-ם לאומני

פעילה בארגון סיוע לנוער במצוקה פרסמה היום עדות בפייסבוק, לפיה הקטטה האלימה הלילה בירושלים הייתה למעשה לינץ' של נערים יהודים בצעירים ערבים: "צעיר ערבי נפל לרצפה והם המשיכו לבעוט בו בראש". המשטרה: "כל הכיוונים נבדקים"

מ"מ מפקד מחוז ירושלים, מני יצחקי, הורה היום (ו') על הקמת צוות חקירה מיוחד, שיחקור את האירוע האלים הלילה בכיכר ציון בירושלים, שבו נפצע באורח קשה צעיר ערבי בן 20. הוא הועבר לאחר החייאה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. במשטרה אומרים כי הם מתכוונים להביא לדין את המעורבים במעשה, והדגישו כי הם עדיין בודקים אם יש לו היבטים לאומניים. "כל הכיוונים נבדקים", אמרו במשטרה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

פעילה בעמותת סיוע לנוער בסיכון שהייתה עדה לאירוע הלילה, כתבה היום בעמוד הפייסבוק שלה כי מדובר היה בלינץ' לכל דבר. "מאוחר בלילה ולא יכולה ללכת לישון. העיניים מלאות דמעות כבר כמה שעות טובות והבטן מתהפכת מהשאלה על אובדן צלם אנוש, צלם אלוהים שבאדם, אובדן שאני כל כך לא מוכנה לקבל", כתבה הפעילה, "אבל היום ראיתי לינץ', בעיניים ממש, בכיכר ציון, מרכז העיר - ירושלים".

 

עדת הראייה טענה בפוסט שלה: "הגענו להתנדבות הרגילה שלנו ביכר ציון ולא עברה חצי שעה, וצעקות 'יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן-' עלו בקולי קולות ועשרות (!!) נערים רצים ומתקבצים ומתחילים להכות למוות ממש שלושה נערים ערבים שהלכו בנחת במדרחוב בן-יהודה.

כשאחד מהנערים הערבים כשל ונפל לרצפה המשיכו הנערים לבעוט בו בראש, הוא איבד את ההכרה, העיניים התגלגלו, זווית הראש התעוותה ואז הבועטים ברחו והשאר התקבצו במעגל מסביב, כשחלק עוד צועקים עם שנאה בעיניים את הסיסמא הבזויה על יהודי הוא וערבי הוא...".

 

כיכר ציון בירושלים הלילה (צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24") (צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות
כיכר ציון בירושלים הלילה(צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24")

 

עוד טענה הצעירה: "כששני מתנדבים שלנו נכנסו לתוך המעגל לנסות לבצע החייאה התחילו המוני נערים מסביב להתמרמר בקול על שאנחנו מנשימים ערבי וכשעברו לידנו וראו את שאר המתנדבים מזועזעים שאלו למה אנחנו כל כך בשוק, הוא ערבי וכשחזרנו לאזור אחרי שעבר קצת זמן והזירה סומנה כזירת רצח ושוטרים היו בה יחד עם בן הדוד של הנפגע שניסה לשחזר מה היה, עמדו שם שני נערים שלא הבינו למה אנחנו רוצים לתת בקבוק מים לבן דוד של הנער שהובהל במצב אנוש לבית חולים, הוא ערבי והם לא צריכים להסתובב לנו במרכז העיר וזה

מגיע להם כי אולי ככה הם יפחדו סוף סוף".

 

קרוב משפחתו של הצעיר הערבי שאושפז הלילה במצב קשה, שהיה איתו במהלך האירוע האלים הלילה, אמר הערב ל-ynet: "היינו ליד כיכר ציון, והייתה שם קבוצה של נערים שהתחילו לצעוק קללות נגד ערבים. הלכנו לאט-לאט כי לא רצינו שיהיו בעיות. פתאום מישהו ניגש לבן דוד שלי, תפס אותו ואמר לו 'מה אתה עושה פה יא בן זונה?'. הוא המשיך ללכת מהר כדי לברוח, ואז הבחור נתן לו מכה ברגל והוא נפל על הרצפה, מישהו צעק לקרוא למשטרה והם ברחו. מישהו מהנערים הכה אותי בגב. הם עשו את זה בגלל שאנחנו ערבים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24"
אחרי האירוע בכיכר ציון הלילה
צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24"
מומלצים