שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  מטפסים הצילו כלבה נטושה, הבעלים דורש אותה

  "מיסי", כלבת רועה גרמני, ננטשה בפסגות המושלגות של הר בקולורדו כשהיא פצועה ונוטה למות. היא אותרה על ידי זוג מטיילים וחולצה לבסוף במבצע מורכב. כשהסתיים, ביקש הבעלים שנטש אותה במקום כי תשוב אליו

  בגובה כ-4,000 מטר מעל פני הים, בפסגות המושלגות של "הר בירסדט" שבקולורדו, מצאו סקוט ואמנדה וושברן כלבת רועה גרמני פצועה, נטושה ונוטה למות. הדבר אירע לפני שבוע, כשבני הזוג היו בטיול בהר הקרוב לעיר דנבר. בתום מבצע מורכב בסיוע מתנדבים הם הצליחו להציל אותה, אבל לסיפור המשמח תפנית מכעיסה - הבעלים רוצה אותה בחזרה.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  "מדובר בפסגה שהיא לא הכי קשה לטיפוס, אבל בהחלט קשה מדי לכלב או למטפס לא מנוסה", הסביר סקוט לרשת ABC. "טיילנו ברכס וסטינו מהמסלול, ואני התקדמתי קצת לפני אשתי. היא קראה לי וסיפרה שהיא מצאה כלב. הייתי בטוח שלא שמעתי אותה טוב, כי אין סיכוי שיש כלבים במקום שבו היינו".

   

   

  בני הזוג היו אובדי עצות באשר לדרך שבה הגיעה הכלבה לכוך הסלעי הקטן שבו הסתתרה. "היא הייתה במצב נורא", סיפרו. הם הבינו שאם היא תישאר עוד זמן רב ללא מים או מזון היא תמות בוודאות. הם ניסו לגרום לה לצאת מהסלעים ולהתחיל לרדת במורד ההר, אבל היה ברור שהכלבה פצועה וחלשה מדי מכדי לזוז.

   

  הכלבה הגדולה הייתה כבדה מדי לנשיאה במורד ההר, לכן בני הזוג וושברן השתמשו בערכת העזרה הראשונה שלהם כדי לתפור כמה שיותר מפצעיה. אז הם השאירו אותה עם מים ובמקום בולט יותר, בתקווה שיוכלו למצוא אותה כשיחזרו עם עזרה. פקח של רשות היערות שמצאו למטה יותר הצטער שאין באפשרותו לסייע להם.

   

  החילוץ מרכס ההרים בקולורדו ()
  החילוץ מרכס ההרים בקולורדו
   

  השניים לא התייאשו ופתחו דף מיוחד ברשת "פייסבוק", שבו כתבו קריאה נרגשת לעזרה. תגובות אוהדות ומתנדבים שטפו אותם במהרה, בעיקר בשל הזעם על מה שנראה כהפקרת כלבה למות בצוקים הקרים של ההר. לבסוף, נאסף צוות של שמונה מתנדבים שעלה להר יומיים לאחר שנמצאה הכלבה. הם מצאו את הכלבה עם כל הפצעים שניסו לסגור, כשהם פתוחים. הסלעים מסביבה היו מלאים דם.

   

  תוך שהם מתגברים על סופת שלגים שפרצה במהלך הטיפוס, ולאחר משימת הצלה בת תשע שעות, הצליחו המטפסים להוריד את הכלבה מההר. עם חזרתם הם הבהילו את הכלבה לווטרינר, שאמר להם כי מדובר "בנס הכלבים של המאה, ולמרות העובדה שהיא מיובשת מאוד, לא נגרם לה כל נזק לטווח הארוך".

   

  בסופו של דבר חזרנו בשבילה". מיסי מחולצת ()
  בסופו של דבר חזרנו בשבילה". מיסי מחולצת

   

  אולם, למרות השמחה הרבה על כך שהצליחו להציל אותה, הרגש של המחלצים התחלף לזעם לאחר שמצאו את הבעלים. לבני הזוג וושברן התברר כי שמה של הכלבה הוא מיסי, וכי הבעלים הוא גבר בן 29 ששמו אנתוני אורטולני, שסיפר לתחנת טלוויזיה מקומית שנאלץ להשאיר את חיית המחמד שלו על ההר ב-5 באוגוסט. לדבריו, הוא חשש לחייו של מטפס צעיר שהיה עמו בשל סופת שלגים שפקדה אותם בעת שהיו על ההר.

   

  "אני חושב שפעולותיו מראות שהוא לא אחראי. אנו מבינים שהוא היה צריך להשאיר אותה. אשתי ואני עשינו את אותו הדבר, אבל בסופו של דבר חזרנו בשבילה, ועשינו מאמצים גדולים לשם כך. לדעתי, לא באמת אכפת לו ממנה", סיפר וושברן, שהוא, אשתו ומחלצים אחרים רוצים לאמץ את מיסי. אולם, באופן מכעיס ומקומם הבעלים דורש את הכלבה בחזרה.

   

  בינתיים, הכלבה מיסי נמצאת בשיקום במרפאה הווטרינרית. לאחר מכן היא תימסר לרשויות הפיקוח על החיות במשרד השריף המקומי, שיחליט אם מעשיו של הבעלים מהווים התאכזרות לבעל חיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכלבה "מיסי"
  בני הזוג המצילים
  מומלצים