שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הורים: "לא לחבר wifi בבתי הספר; זה מסרטן"

  הנהגת ההורים הארצית פנתה במכתב זועם למשרד החינוך כדי שלא יחברו בתי ספר לרשת אלחוטית, כך על פי "ידיעות אחרונות". היחידה לקרינה במשרד הבריאות: "רשתות אלחוטיות חושפות הילדים לקרינה אלקטרומגנטית"

  תקשורת אלחוטית חושפת את תלמידי בית הספר שמשתמשים במחשבים לקרינה מיותרת. במכתב אזהרה למשרד החינוך, שנשלח באמצעות עו"ד מיכאל בך, מדגישים ההורים כי אם משרד החינוך לא יאסור את הקמת הרשתות האלחוטיות במוסדות החינוך, יעתרו בתחילת השבוע לבג"ץ בבקשה להוציא צו ביניים שימנע הקמה והפעלה של תקשורת אלחוטית.

   

  עוד כתבות בנושא קרינה ב-ynet:

   

  מכתב מדגישה הנהגת ההורים, בראשות אתי בנימין, כי חשוב לשלב מחשבים בבתי-ספר, אך אין להקריב ולסכן את בריאות הילדים. "שימוש בתשתית קווית אינו פוגעת בקדמה במאומה‭,"‬ כותבים ההורים.

   

  גם מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן פנה למשרד החינוך בדרישה להוציא הנחיות האוסרות את השימוש ברשתות אלחוטיות.

   

  קדמן צירף חוות דעת שכתבה פרופ' סיגל סדצקי, מנהלת היחידה לאפידמיולוגיה של סרטן וקרינה במשרד הבריאות, ולפיה השימוש ברשתות אלחוטיות חושף את התלמידים לקרינה אלקטרומגנטית, ויש לאמץ את עקרון הזהירות המונעת בנושא.

   

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם כבר כי‬ קיבלה מנכ"לית משרד החינוך לפני כחודש את המלצות הוועדה הבין משרדית של משרדי החינוך, הגנת הסביבה והבריאות בנושא הקרינה האלקטרו-מגנטית בבתי-הספר.

   

  הוועדה ציינה כי בתי-ספר רבים מאמצים את הגלישה האלחוטית, דבר החושף את התלמידים לקרינה, והמליצה, בין השאר, לעשות שימוש בתקשורת קווית במקום אלחוטית למעט מקרים חריגים.

   

  הוועדה ציינה כי האיחוד האירופי קבע שהטכנולוגיה האלחוטית פולטת קרינה שעלולה להוות סכנה לבריאות. הדו"ח מציין כי קיימים חילוקי דעות בין החוקרים, אך קורא לאמץ את עקרון הזהירות המונעת בנושא מערכות מחשב אלחוטיות ולמזער את החשיפה לקרינה.

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לצד הטמעת הקדמה והפיתוחים הטכנולוגיים נוקט המשרד פעולות למניעת קרינה של רשת wifi בבתי-ספר עתירי מחשבים בהתאם להמלצות הדרג המקצועי. החל משנת הלימודים הקרובה יטמיע המשרד את המלצות הוועדה הבין-משרדית אשר מינה לשם מטרה זו‭."
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רשתות אלחוטיות חושפות את התלמידים לקרינה
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים