שתף קטע נבחר

תושבי המושב לחצו - הפדופיל נאלץ לעזוב

עופר כרמי, שהורשע בניסיון אונס של בת 5, התגורר לאחרונה במושב סתריה שבשפלה. לאחר שזוהה החלו שכניו במסע לחצים כדי לסלקו. כרמי: "אני מחפש מקום חדש, דבר לא ימנע ממני להשתקם". התושבים: "הוא הפר את השקט שלנו"

תושבי המושב סתריה גילו שבתקופה האחרונה התגורר במקום פדופיל מורשע, ולחץ שלהם אילץ אותו לעזוב. לאחרונה התברר לתושבי המושב הסמוך לרחובות, שבחודשיים האחרונים התגורר לידם עופר כרמי - עבריין שנידון בעבר לשש שנות מאסר בגין ניסיון אונס של ילדה בת חמש. לאחר שאחד השכנים זיהה אותו התפשטה השמועה במושב, ובתגובה הפיצו התושבים מיילים, תלו ברחובות מודעות עם תמונתו ופנו לאחד ממטפליו בבקשה שימצא לו מקום מגורים אחר.

 

הלחץ עבד וכרמי עזב, לא לפני שהתלונן במשטרה על הטרדות מצד התושבים, שלדבריו אילצו אותו לעזוב דירה ששכר באופן חוקי. בשיחה עם ynet הוא אמר: "כעת אני מחפש מקום להתחיל בו מחדש. איבדתי את מקום עבודתי ואת מקום מגורי, אבל כמו שכבר טענתי בעבר - דבר לא ימנע ממני להשתקם. כולי תקווה שביום מן הימים תשכיל החברה להפנים ששיקום אסירים משוחררים הוא מטרה שאליה עלינו לשאוף".

 

כתבות נוספות בנושא פדופיליה ב-ynet:

 

תושבי סתריה, מן הסתם, רואים את התמונה קצת אחרת. "ביום בהיר אחד הופר השקט שאנחנו רגילים אליו", מספרת אמא לשלושה ילדים המתגוררת במושב. "מהפחד אנשים לא נתנו לילדים שלהם לצאת מהבית. גם אני הסברתי לילדים שלי שהם לא יוצאים מהבית ללא ידיעתי. אם הוא עשה זאת פעם אחת, מי מבטיח לי שהוא לא יעשה זאת בפעם השנייה?".

 

תושב אחר הוסיף: "פנינו לאחד המטפלים שלו שמתגורר בקיבוץ נען הסמוך וביקשנו ממנו לשכן אותו במקום אחר. הוא הבטיח שהוא יעזוב אבל יום למחרת מישהו ראה אותו במושב רכוב על אופניים. למקום הגיעה משטרה והיום הוא כבר לא מתגורר אצלנו. האדם הזה עשה מספיק נזק ואנחנו צריכים לדעת לשמור על עצמנו. אני חושב שבהחלט צריכים לסייע לו, אבל לא על חשבון סיכונם של ילדים".

 

כרמי, אז תושב קיבוץ יגור, נידון ב-2007 לשש שנות מאסר לאחר שהודה והורשע בהסדר טיעון בניסיון אונס ומעשה מגונה בילדה בת חמש, כשהגיע לנקות את השטיחים בביתה באפריל 2006. 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הידיעה על עזיבתו את סתריה התפשטה במהרה ביישובים הסמוכים נען וגני הדר, ותושביהם החלו בהפצת תמונותיו של כרמי שמא יחפש כעת דירה בקרבתם. "הרוחות פה סוערות, אנשים בלחץ, אובדי עצות, הורים פה ממש חוששים", סיפר אבישי הרץ מגני הדר. "אני אבא לחמישה ילדים, שהקטן מביניהם בן 12 והפחד שהוא יחזור לסורו גדול".

 

למרות עזיבתו, במוצאי שבת קיימו התושבים פגישה בה דנו בשאלה כיצד ינהגו בהמשך. 

 

כרמי: החלטתי לא להסתבך

בשיחה עם ynet סיפר כרמי על השתלשלות העניינים מנקודת מבטו: "ביום שני, במהלך משמרת בעבודה שמצאתי בסמוך למושב, התקשרו אליי והבהילו אותי בכך שעליי לברוח מיד מהיישוב, כיוון שגילו אודות עברי ויש קבוצה של תושבים שמבקשים למנוע ממני לשהות שם".

 

"אחרי שנאלצתי להעביר את הלילה אצל חבר התייצבתי לעבודה כרגיל. במהלך המשמרת הועברו אלי מסרים דומים מגורמים שונים לגבי המגורים שלי ביישוב. החלטתי לא להסתבך ובעזרת עמיתים לעבודה סודר לי מזרון ועוד כמה אביזרים להעביר את הלילה.

 התקשיתי להירדם וגם לא הבנתי מדוע אין לי זכות לישון בדירה ששכרתי באופן חוקי".

 

באותו יום, כאמור, חזר כרמי לסתריה כשהוא רכוב על אופניו. "כשנכנסתי למושב עצרה לידי מכונית והנהג שאל אותי לשמי ולמעשיי", המשיך כרמי. "כשאמרתי לו שאני נוסע הביתה, הוא דרש ממני לעמוד בצד ולא לזוז. שאלתי אותו למה והוא התחיל לקלל ולאיים עליי ולטעון שאין לי זכות להיות שם. אחרי כמה דקות שבהן חשתי מאוים הזמנתי משטרה. בינתיים הגיעו עוד חמומי מוח שללא התערבות המשטרה כבר מזמן היו מבצעים בי לינץ'. בחסות המשטרה, ובתיווך של קצין בכיר ושל המפקח שלי, ניסינו להסביר להם את שהחוק לצדי ואין להם זכות למנוע ממני כניסה לבית שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. כרמי: "לשאוף לשיקום אסירים"
צילום: אבי מועלם
מומלצים