שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף קיבל עדכון על הגרעין האיראני

ראש המועצה לביטחון לאומי נפגש עם המנהיג הרוחני של ש"ס ועדכן אותו במידע על תוכנית הגרעין. ההערכה: נתניהו מנסה לשכנע את שרי ש"ס לתמוך בתקיפה

ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף במילואים יעקב עמידרור, הגיע ביום שישי לביתו של המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ועדכן אותו במידע על תוכנית הגרעין האיראנית. כך פורסם באתר החרדי "כיכר השבת".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נער חשוד בלינץ': 'הוא קילל את אמא שלי, שימות' 

מתקרבים לדורס? קרוב של ברבי עוכב לחקירה

פרשת מיץ הגת: "הפיצו בכל הארץ סמים במשקה"

 

במערכת המדינית מעריכים כי הפגישה התקיימה במסגרת המאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשכנע את שרי ש"ס לתמוך בעת הצורך בתקיפת מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית.

 

גורמים המעורים בפרטי הפגישה סיפרו: "בחודשים האחרונים מגיעים לרב גורמים שונים שמציגים מידע ופרטים שונים. בפגישות האלה נשאלות שאלות, ניתנות תשובות, וקשה לומר שבפגישה עם עמידרור נמסר מידע שחידש משהו בהשוואה למה שהיה ידוע".

 

בש"ס סירבו להתייחס בשבועות האחרונים לסוגיית הגרעין האיראני. עם זאת, יו"ר המפלגה, שר הפנים אלי ישי, הוא חבר בפורום התשיעייה וככל הידוע הוא מתנגד לפי שעה לתקיפה. עם זאת, הוראה של המנהיג הרוחני של מפלגתו עלולה להפוך את היוצרות. יש לציין כי מעת לעת נפגשים גורמים מדיניים וביטחוניים בכירים עם הרב. 

 

למרות ההערכה שבקרב שרי הממשלה אין רוב שתומך בתקיפה, גורמים פוליטיים המקורבים לנתניהו העריכו כי "אין סיטואציה שבה ראש הממשלה מביא את ההחלטה לשרים, ואין לו רוב". בליכוד מעריכים כי גם אם שרי ש"ס יתנגדו או ימנעו, וגם אם כמה משרי הליכוד יתנגדו לתקיפת מתקני הגרעין ללא שיתוף פעולה עם האמריקנים - לראש הממשלה רוב מובטח לפעולה.

 

הנתק עם פרס נמשך 

"נתניהו לא יביא את הפעולה לאישור ללא תמיכת שר הביטחון, ברק, וללא תמיכתו

של שר החוץ, אביגדור ליברמן", הסביר גורם פוליטי המקורב לראש הממשלה. "וכשזה המצב, יש לו כבר את ברק, שמחון, נוקד, דיכטר, ואת חמשת שרי ישראל ביתנו. יחד איתו זה כבר עשרה, ועדיין לא ספרנו את שרי הליכוד. מי שחושב שנתניהו מנסה להשיג רוב, כנראה לא יודע לספור. רוב כבר יש לו, כמעט בוודאות, אם הוא ירצה להביא מבצע לאישור".

 

בינתיים, נמשך הנתק בין נתניהו לבין הנשיא שמעון פרס שהביע התנגדות לתקיפה באיראן. לפי שעה לא נקבעה פגישה בין השניים, אולם בלשכותיהם מנסים להרגיע את הרוחות. בשתי הלשכות אומרים כי הצוותים של השניים ממשיכים לקיים קשר הדוק. "זה לא שהם היו נפגשים קבוע כל שבוע", אמרו בלשכות, בתשובה שנשמעת מתואמת. "כשתהיה פגישה, נודיע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
יעקב עמידרור
צילום: גבי מנשה
מומלצים