שתף קטע נבחר

עיני לעובדי ערוץ 10: סרבו לקבל מכתבי פיטורים

יו"ר ההסתדרות אמר בישיבת ועד עובדי ערוץ 10: "בשביל 40 מיליון שקל רוצים לסגור ערוץ, זו שערוריה. ההסתדרות לא תיתן שהערוץ ייסגר". עיני הוסיף: "הערב יש ישיבת דירקטוריון ואני מבין שיפטרו 150 עובדים. שאף אחד לא ילך לקבל מכתב"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הנחה בצהריים (ג') את עובדי ערוץ 10 שלא לקבל את מכתבי הפיטורים. עיני אמר את דברים במהלך ישיבת ועד העובדים של הערוץ.

 

"בשביל 40 מליון שקל רוצים לסגור ערוץ - זאת שערוריה בעיני", אמר עיני, "ההסתדרות לא תיתן שערוץ 10 ייסגר. אין סיבה שהממשלה לא תדחה את התשלום כדי לשמור על הפרנסה. זו חובתה של הממשלה".

 

עוד אמר יו"ר ההסתדרות: "הערב יש ישיבת דירקטוריון ואני מבין שהם יפטרו 150 עובדים. שאף אחד לא ילך לקבל מכתב. תתעלמו מהחלטת ההנהלה. אני מנחה אתכם באופן ברור לא ללכת לקבל מכתב ולא ללכת לשימוע. האינטרס שלנו ושל ההנהלה לא חופף עכשיו. אני לא רוצה לפרט מה, אבל אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי שלא יסגרו פה ערוץ".

 

אתמול פנה ועד עובדי ערוץ 10 להסתדרות בבקשה להכריז על סכסוך עבודה. עיני הודיע בכינוס כי ההסתדרות אישרה הלילה את סכסוך העבודה, והדבר יאפשר לעובדים להחשיך את המסך ולשבש את סדר התוכניות תוך 14 יום.

 

נציגי הערוץ נפגשו היום גם עם שר התקשורת משה כחלון ועם נציגים של משרד האוצר. מטרת הפגישה היתה לנסות להגיע לעסקה לגבי תשלום החוב של הערוץ למדינה.

 

מטעם ערוץ 10 נכחו בפגישה עם כחלון גם נציגי בעלי המניות, אבי בלשניקוב, נציגו של הבעלים רון לאודר וסגן יו"ר דירקטוריון הערוץ, וליאו מלמוד, נציגו של הבעלים יוסי מימן. עוד נכחו מנכ"ל הערוץ יואב הלדמן והיועצת המשפטית של הערוץ עו"ד דבורה קמחי.

 

הלחץ למציאת פתרון לערוץ 10 גבר בימים האחרונים בעקבות החשש הממשי לסגירת הערוץ. בשבוע שעבר החליטה הרשות השנייה לחלט את הערבות של ערוץ 10 בגובה 43 מיליון שקל עד ל-2 בספטמבר.

 

בעקבות ההחלטה זימן דירקטוריון הערוץ ישיבת חירום (שצפויה להיערך הערב), שבה מתוכנן להחליט על שורה של צעדים על מנת לקצץ 50 מיליון שקל מתקציב הערוץ. בין היתר מתוכננים קיצוץ בתוכניות הערוץ ובחברת החדשות, ופיטורים מיידיים של 150 עובדים מתוך 600.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שלי פריצקר, כלכליסט

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים