שתף קטע נבחר

מסתמן: הפרקליטות תבקש להטיל על אולמרט קלון

בפרקליטות צפויים גם לדרוש כי על ראש הממשלה לשעבר, שהורשע בפרשת "מרכז ההשקעות", יוטל עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות. "בשלב זה טרם התקבלה החלטה", הגיבו

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אמנם זוכה בפרשות העיקריות שבהן הואשם - "ראשונטורס" וטלנסקי - אבל בפרקליטות מתכוונים ככל הנראה לדרוש כי יוטל עליו קלון בעקבות הרשעתו בהפרת אמונים בפרשה השלישית, "מרכז ההשקעות". על פי המסתמן, המדינה תבקש להטיל על אולמרט קלון וכן עונש מאסר שלא יעלה על שישה חודשים, וירוצה בעבודות שירות.

 

הפרקליטות, שתקיים בשבועות הקרובים ישיבות בנושא ותקבע סופית את עמדתה, עדיין לא החליטה אם לערער על זיכויו של אולמרט בפרשות האחרות. מדוברות משרד המשפטים נמסר אמש (יום ד') בתגובה: "בשלב זה טרם התקבלה החלטה בעניין ואין שחר לספקולציה כלשהי באשר לעמדה של הפרקליטות בתיק זה".

 

בהחלטתם בפרשת "מרכז ההשקעות", קבעו השופטים כי מערכת היחסים ההדוקה של אולמרט עם עו"ד אורי מסר העמידה אותו בניגוד עניינים בין מחויבותו לציבור לבין מחויבותו לעו"ד מסר, ובשל ניגוד עניינים זה אסור היה לאולמרט לעסוק בענייני מסר. "הנאשם הפר איסור זה בארבעה נושאים", הם קבעו.

 

אתמול החליטה הפרקליטות לסגור את התיק נגד אולמרט בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת, לאחר שנערך לו שימוע בפרשה. מהחלטת המשנה לפרקליט המדינה עולה כי אחת הסיבות המשמעותיות לסגירת התיק היא העובדה שאולמרט הואשם בפרשת הולילנד. בפרקליטות החליטו לסגור את התיק גם נגד עוזרו הבכיר לשעבר של אולמרט, עובד יחזקאל.

 

החקירה בנושא נפתחה ב-2007 בחשד לביצוע מינויים פוליטיים בעת שאולמרט שימש כשר התמ"ת. החשדות הראשוניים עסקו במינויים פוליטיים שביצע אולמרט ברשות לעסקים קטנים בעת שכיהן כשר התמ"ת, אולם במהלך החקירה, שנפתחה באוקטובר 2007, התברר לחוקרים כי היקפה מרחיק לכת הרבה יותר, וכולל כ-260 מינויים או הטבות שאולמרט אחראי להם לפי החשד, בגופים רבים שעליהם היה אחראי במסגרת תפקידיו הציבוריים השונים - גם במשרדי האוצר והתקשורת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה לשעבר אולמרט. יוטל עליו קלון?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים