שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: משרד פרסום רגב קויצקי
  "אם נואשת ו-2 ילדים רעבים שינו את חיי"
  קריאה נרגשת לעזרה העירה את ניסים ציוני שהחליט לשנות את חייו וכתוצאה מכך גם את חייהם של הזקוקים לעזרה. סיפורה של עמותה שעושה הכל כדי לשנות את המצב בארץ ולדאוג שלאף אחד לא ייחסר דבר

  "אני ושני ילדי מתים מרעב, אנא, עזור לנו", זו הייתה קריאה נואשת לעזרה מצד אלמונית שפנתה אל ניסים ציוני, עוד בטרם כיהן כמנכ"ל ארגון פתחון פה, באופן אישי. העזרה שניתנה לה הולידה את הרעיון להקים ארגון שיסייע לאלפי נזקקים הנמצאים במצוקה כלכלית קשה שחלקם מגיעים עד לכדי חרפת רעב.

   

   

  הכול החל בשנת 1998, ניסים ציוני עמד בראש עסק מצליח בתחום התקליטנות שבמסגרתו העסיק 5 צוותי עבודה שתקלטו בכ- 100 אירועי חתונה ובר מצווה בממוצע בחודש. עם הקמת תחנות הרדיו האזורי של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, חבר ציוני לתחנת הרדיו FM 91 והחל בהגשת תכנית רדיו יומית קבועה. "במסגרת התכנית, ניצלתי את הבמה, כדי לקיים מבצעים הומניטאריים שונים כשהמפורסם שבהם היה "מבצע חורף למען הקשישים", מספר ציוני בהתרגשות.

   

  עוזרים לכולם (צילום: עוז מרון )
  עוזרים לכולם(צילום: עוז מרון )

    

  עזור לי

  "באחד מן הימים, בהם שידרתי את התכנית, נכנסה גברת אלמונית לתחנה כשהיא רועדת בכל גופה ומבקשת אוכל לה ולשני ילדיה", מתאר ציוני בכאב, "באותה שנייה החלטתי להרים את הכפפה וסיפרתי למאזיניי את הסיפור האישי והעצוב של האישה שניגשה אליי". יצאתי בקריאה נרגשת לעזרה בתרומה של שמיכות, תנורי חימום ותרומת מזון כשבמקביל קראתי לאנשים רעבים להגיע לתחנת הרדיו ולקבל מזון. לתדהמתי, זרם בלתי פוסק של נזקקים צבא על דלתות התחנה, אז, הבנתי את היקף המצוקה בצורך הקיומי הבסיסי ביותר, ההולך וגובר.

   

  תרומה כספית ראשונה שנחתה על שולחני היתה הטריגר להקמת ארגון פתחון לב", הוסיף ציוני. התרומה על סך 500 ₪ במזומן גרמה לציוני להתחיל במלאכת הקמת ארגון מסודר עם חשבון בנק, מורשי חתימה וקבלות שתתבסס על תרומות הציבור למען החלשים והנזקקים במדינת ישראל.

   

  "פתחון לב"

  השם הנבחר לארגון "פתחון לב" התבסס על שם תכנית הרדיו של גדעון לב ארי ז"ל "פתחון פה" וזאת כאות הוקרה על נדיבותו של אדם יקר שסייע לחלשים במסגרת תכנית רדיו יומית קבועה, שיוחדה לקידום פעילות הארגון.

   

  הפעילות הלכה והתעצמה כשתכנית הרדיו הפכה להיות החשובה ביותר ברדיו לב המדינה, "ראיינתי תורמים, אומנים, ח"כים, אנשי ציבור וסיפורים על מצוקות קורעות לב אשר סופרו מעל גלי האתר", מספר בהתרגשות ציוני, "הפעילות הולידה יוזמות של מתנדבים רבים שפנו אליי וביקשו לעזור, קיימתי באולפן פורומים בהשתתפות חניכי תנועות נוער שבחרו לתרום מזמנם למען הנזקקים, חיילים שנרתמו ותרמו זמן יקר במהלך השירות הצבאי ואנשי עסקים שתרמו מכספם ואף רתמו אנשים נוספים מעולם העסקים לטובת פעילות למען הגשת סיוע לנזקקים. פעילות הארגון צברה תאוצה ומינופה האדיר והגדלת היקפי הסיוע לנזקקים התאפשרה הודות לכל העוסקים במלאכה".

   

  כדי שלאף אחד לא ייחסר מזון (צילום: יריב כץ)
  כדי שלאף אחד לא ייחסר מזון(צילום: יריב כץ)

    

  ללכת בעקבות הלב

  הקמת הארגון וניהולו הפכו להיות ה"בייבי" של ציוני, "הדחף לעזור היה עצום. בתהליך הדרגתי, צמצמתי את פעילותי העסקית והתחלתי להשקיע את מירב זמני בהתנדבות למען הקמת הארגון, ביסוסו ותפעולו", הוא אומר ומוסיף, "מצב זה העמיד אותי בפני הדילמה של חיי, שבסופה החלטתי ללכת בעקבות הלב". ציוני סגר את עסקיו תוך ויתור על רווחה כלכלית לטובת הפעילות הוולונטרית. "התמורה ענקית והסיפוק אדיר, בתמורה קיבלתי תפקיד בעל עניין רב וסיפוק שמעולם לא חשתי בהם בעבר".

   

  היום, ניסים ציוני משמש כמנכ"ל הארגון, המונה 20 עובדים בשכר ומפעיל מאות מתנדבים ברחבי הארץ. היקף הפעילות בכל חודש עומד על 4,000 סלי מזון ובהיקף שנתי העמותה מסייעת לכ- 200,000 נפשות.

   

  "היום, ובמהלך כל שנות פעילות ארגון פתחון לב", מסכם ציוני, "אני יודע שעשיתי את הבחירה הנכונה ששינתה את חיי. אני יודע גם שהבחירה שלי השפיעה על משפחות ובני נוער במצוקה. לראות נער ממשפחת מצוקה מסיים בגרות בהצלחה במסגרת המרכז החינוכי "לגעת באופק" ממלא אותי אושר וגאווה".

   

  • ארגון פתחון לב פועל בשיתוף עם "ידיעות אחרונות" ו-ynet כדי שלא תהיה שום צלחת ריקה על שולחן החג. תרמו עוד היום כדי שלכולנו יהיה חג שמח. ניתן לתרום גם בטלפון 5453* וכן בסניפי רשתות המזון 'ויקטורי' ו'כמעט חינם' במסגרת מבצע 'שקל אחד שווה הרבה חיוכים"
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""אם נואשת ו-2 ילדים רעבים שינו את חיי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יקי צימרמן
  הולך בעקבות הלב. ניסים ציוני, מנכ"ל פתחון לב
  צילום: יקי צימרמן
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים