שתף קטע נבחר

איראן על השולחן: נתניהו יעדכן את מופז

ראש הממשלה יקיים פגישת עדכון עם יו"ר האופוזיציה, לראשונה מאז עזיבתו את הממשלה. בשבוע שעבר שלח מופז מכתב לנתניהו וביקש פגישה דחופה בסוגיית הגרעין האיראני, "על רקע כוונתך להוביל את ישראל למלחמה"

לראשונה מאז חזרה סיעת קדימה לאופוזיציה, יערוך ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישת עדכון עם ח"כ שאול מופז, מתוקף תפקידו כיו"ר האופוזיציה. הפגישה תתקיים ביום ה'.  

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

תרגיל רב זירתי: "מטחי טילים כימיים בכמה ערים"

נתניהו ואיראן: רומני שמע מפרס דברים אחרים

הגרעין האיראני על הפרק: "בסוף נגיע להסכם"

 

עד לפני כחודשיים עוד שימש מופז כמשנה לראש הממשלה ולקח חלק בדיונים ובהתייעצויות רגישות. עם פרישת קדימה מהממשלה על רקע סוגיית חוק טל, ייאלץ נתניהו להעביר עדכון תקופתי שוטף על הנעשה למופז.

 

נתניהו ומופז - לפני הפרישה לאופוזיציה (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
נתניהו ומופז - לפני הפרישה לאופוזיציה(צילום: גיל יוחנן )

 

הפגישה תתקיים בין היתר כשברקע הסוגיה האיראנית, שמעוררת מחלוקת קשה בין השניים על פי הפרסומים. מופז טען בעבר כי ראש הממשלה ושר הביטחון עלולים בהתנהלותם לגרור את ישראל להרפתקה מסוכנת. בשבוע שעבר ועל רקע ההתבטאויות בעד תקיפה ישראלית באיראן, שלח מופז מכתב לנתניהו ובו ביקש

לקיים פגישה דחופה בסוגיית הגרעין האיראני. במכתב ציין: "אני מבקש שהפגישה הזו תתקיים ללא דיחוי ועניינה הוא כוונתך להוביל את מדינת ישראל למלחמה".

 

מופז אף דרש מנתניהו, מלבד העדכון השוטף, לקבל פרטים על אודות מוכנות הצבא והעורף למצב של תקיפה. בהתבטאויות שונות העלה חשש שהעורף אינו ערוך דיו. הוא דרש פירוט בדבר רזרבות ומלאי ציוד בתחומי רפואה, רפואת חירום, מטבע חוץ, חומרי גלם, תעופה אזרחית, דלקים למגזר האזרחי והביטחוני, פינוי מתקנים אסטרטגיים ועוד. מופז הדגיש כי הוא מבקש לדעת מה עמדתה הרשמית של ארה"ב כבעלת ברית ביחס לתקיפה אפשרית, ואם קיימות הבנות בינה ובין מדינת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ומופז בימים אחרים
צילום: AP
מומלצים